Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

GRAN CANARIA Maspalomas jest najstarszym ośrodkiem turystycznym w południowej części wyspy Gran Canaria, należącej do archipelagu Wysp Kanaryjskich.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "GRAN CANARIA Maspalomas jest najstarszym ośrodkiem turystycznym w południowej części wyspy Gran Canaria, należącej do archipelagu Wysp Kanaryjskich."— Zapis prezentacji:

1

2

3 GRAN CANARIA

4 Maspalomas jest najstarszym ośrodkiem turystycznym w południowej części wyspy Gran Canaria, należącej do archipelagu Wysp Kanaryjskich. Maspalomas należy do gminy San Bartolomé de Tirajana. Od długiej i szerokiej plaży ze złocistym piaskiem oddzielone jest pasmem wydm. Mają one 6 km długości i 1-2 km szerokości. Piasek (kalima) nanoszony jest przez wschodnie wiatry znad marokańskiej części Sahary, Na południowym cyplu długiego pasa plaż Maspalomas znajduje się wysoka na 68 m latarnia morska El Faro de Maspalomas. Latarnię postawiono w 1889 r. W miejscu tym w roku 1987 wydzielono rezerwat przyrody.

5 Aleja palmowa w Maspalomas, w pobliżu oceanu.

6 Campo del Golf, pole golfowe w Maspalomas

7 Maspalomas, wielbłądy oczekują na turystów

8

9 Latarnia morska, El Faro de Maspalomas

10 Maspalomas, rezerwat przyrody Oaza La Charca z wieloma gatunkami gnieżdżących się ptaków oraz zbiornik wodny Charco de Maspalomas.(charco=kałuża)

11

12

13

14 Zbiornik wodny Charco de Maspalomas

15

16 Dunas de Maspalomas - wydmy na Playa de Maspalomas. Zajmują obszar ok. 418 ha.

17

18

19

20

21

22 Maspalomas, widok od Playa del Ingles

23

24 Plaża między Maspalomas a Playa del Ingles

25 Playa del Inglés to najbardziej oblegana turystycznie miejscowość na południowym krańcu wyspy ze słynną na Gran Canarii plażą. Plaża ta łączy się z sąsiadującymi San Agustin i Maspalomas. W licznych hotelach, apartamentach i bungalowach panuje ciągły ruch. W ciągu dnia turyści najczęściej przebywają na plażach. Rozrywki wieczorne i nocne oferowane są przez Shopping Centres – z licznymi sklepami, restauracjami, dyskotekami.

26

27

28 Kościół ekumeniczny (Templo Ecunenico) i inne budynki Playa del Ingles

29 Templo Ecumenico to świątynia ekumeniczna. Odbywają się w niej msze ewangelickie, katolickie i wolnego kościoła chrześcijańskiego w następujących językach:hiszpańskim, niemieckim, angielskim, irlandzkim, szwedzkim, norweskim, finlandzkim, duńskim i niederlandzkim. Pracuje tu 15 kapłanów i kapłanek.

30

31 Playa del Ingles, promenada

32

33

34

35

36

37

38

39

40

41

42 Mostek łączący Playa del Ingles i San Agustin

43 San Agustin miejscowość turystyczna położona na wschód od Maspalomas i Playa del Ingles. Ma ładną, piaszczystą plażę. Położona jest w niewielkiej zatoczce, a ciągnąca się wzdłuż brzegu morza promenada Paseo Marítimo prowadzi aż do wydm Dunas de Maspalomas

44

45 San Agustin, Playa de las Burras

46

47

48 San Agustin, promenada nad Atlantykiem

49

50 Czarne kraby w pobliżu plaży San Agustin

51 San Agustin, łowienie ryb

52 San Agustin, promenada nad oceanem

53 San Agustin

54

55 San Agustin, w kierunku centrum handlowego

56

57

58

59

60 San Agustin, zegar słoneczny

61

62 San Agustin

63 foto WEB muzyka z wyspy Gran Canaria oprac.jokoretsina www.rotfl.com.pl


Pobierz ppt "GRAN CANARIA Maspalomas jest najstarszym ośrodkiem turystycznym w południowej części wyspy Gran Canaria, należącej do archipelagu Wysp Kanaryjskich."

Podobne prezentacje


Reklamy Google