Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

HTML Podstawy języka hipertekstowego Damian Urbańczyk.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "HTML Podstawy języka hipertekstowego Damian Urbańczyk."— Zapis prezentacji:

1 HTML Podstawy języka hipertekstowego Damian Urbańczyk

2 Początek… Jeśli zainteresował Cię język HTML, to znaczy, że musisz poznać pewne zasady, które tworzą normy i należy ich przestrzegać. Jeśli będziesz samowolnie tworzył strony WWW, to prawdopodobnie nic z nich nie będzie, nawet przeglądarki będą miały problem z ich odczytem, a tego chyba nie chcesz.

3 Znaczniki Znaczniki to elementy, które zostały ujęte w ostre nawiasy. Pomiędzy nawiasami umieszczamy nazwę znacznika. Znaczniki zazwyczaj występują w parach, tzw. znacznik otwierający oraz znacznik zamykający. Są również znaczniki, które występują samodzielnie, np.:

4 Atrybuty Wiele znaczników musi posiadać oznaczenia, aby przeglądarka internetowa mogła rozpoznać, jak ma wyglądać dany element na stronie. Atrybuty dodaje się do znaczników. Aby dodać obrazek na stronie, tworzymy: Pierwszy atrybut – src – wskazuje na lokalizację obrazka - skąd ma być pobrany. Drugi atrybut – border – oznacza, jakie ma być obramowanie wokół wstawionego obrazka.

5 Elementy niezbędne na stronie Każda strona musi zawierać pewne stałe elementy, które pozwolą przeglądarce na dopasowanie swoich ustawień (np. języka kodowania). Do takich elementów należy definicja języka strony WWW, określenie nagłówka, czy tytułu.

6 … Najpierw musimy otworzyć dokument. Robimy to umieszczając na początku znacznik, który na samym końcu strony zamkniemy.

7 Nagłówki Nagłówki pozwalają na przesłanie pewnych danych, które określają stronę, np. język w którym jest napisana, czy autora. Nagłówki umieszczamy pomiędzy znacznikami i. Tytuł określamy, wstawiając go pomiędzy znaczniki i, które koniecznie muszą się znaleźć pomiędzy i

8 Ciało strony To, co będzie widoczne bezpośrednio w przeglądarce, umieszczamy pomiędzy i. Wszystko, co umieścimy pomiędzy tymi znacznikami, będzie widoczne na stronie.

9 Ważne zasady! Wszystkie nazwy znaczników piszemy małymi literami! Wszystkie nazwy atrybutów piszemy małymi literami! Wszystkie wartości atrybutów wstawiamy w cudzysłowy! Jeśli znacznik nie ma odpowiednika zamykającego, zamykamy go od razu, np.:

10 Dziękuję za uwagę!


Pobierz ppt "HTML Podstawy języka hipertekstowego Damian Urbańczyk."

Podobne prezentacje


Reklamy Google