Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

17 stycznia br. uczniowie ze Szkolnego Wolontariatu wraz z opiekunkami odwiedziły Dom Samotnej Matki w Łodzi.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "17 stycznia br. uczniowie ze Szkolnego Wolontariatu wraz z opiekunkami odwiedziły Dom Samotnej Matki w Łodzi."— Zapis prezentacji:

1 17 stycznia br. uczniowie ze Szkolnego Wolontariatu wraz z opiekunkami odwiedziły Dom Samotnej Matki w Łodzi.

2 Dzięki funduszom zebranym wcześniej podczas kwesty przed kościołem św. Alberta Chmielowskiego, nie pojechaliśmy tam z pustymi rękoma! Dzieci otrzymały prezenty, a reszta zebranej kwoty przeznaczona została na najpilniejsze wydatki placówki.

3 Za uzbieraną kwotę pieniędzy zakupiliśmy m.in. zabawki, ubranka, słodycze, które następnie pięknie zapakowane zawieźliśmy podopiecznym: dzieciom i ich mamom. Na miejscu zostaliśmy serdecznie przywitani przez siostrę Magdalenę, dyrektorkę domu. Samotne mamy opowiedziały nam jaką pomoc otrzymały od placówki oraz jak wygląda funkcjonowanie domu. Dzieci zaciekawione nowymi gośćmi (nami) i trzymanymi przez nas kolorowymi paczkami radośnie i spontanicznie zaczęły podchodzić i wyciągać rączki po prezenty.

4 Punktem kulminacyjnym było to, na co dzieci czekały chyba najbardziej - wręczenie prezentów

5 Wrażenia uczennic ze spotkania Po wizycie w Domu Samotnej Matki byłam szczęśliwa, że dzieci okazały wdzięczność za naszą obecność i bardzo cieszyły się z prezentów. Mam satysfakcję, że mogłam je uszczęśliwić i zająć im czas zabawami. Dominika Warto pomagać innym ludziom, ponieważ miło widzieć, że są szczęśliwi bo ktoś o nich pamięta. Ewelina

6 Wizyta w Domu Samotnej Matki uświadomiła mi, że wśród ludzi można znaleźć kogoś, kto wyciągnie rękę w gorszym momencie życia. Po spotkaniu z tymi kobietami byłam pełna nadziei, że wszystko im się w życiu ułoży. Warto odwiedzać takie miejsca, aby pokazać, że nie jest się obojętnym na potrzeby i cierpienia innych. Magda Najbardziej podobała mi się radość matek, które widziały szczęście swoich dzieci. Każda możliwość pomocy innym daje mi bardzo dużo radości, motywacji i przepełnia moje serce ciepłem. Pan Bóg daje nam możliwości, by pomagać innym, ważne byśmy tego nie zmarnowali. Angelika

7 To był bardzo mile spędzony czas. Warto pomagać innym !!!


Pobierz ppt "17 stycznia br. uczniowie ze Szkolnego Wolontariatu wraz z opiekunkami odwiedziły Dom Samotnej Matki w Łodzi."

Podobne prezentacje


Reklamy Google