Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

KOLOROWE ZNAKI ALICJA BARAN. SPIS TREŚCI Co to są znaki drogowe? Znaki ostrzegawcze Znaki zakazu Znaki nakazu Znaki informacyjne Podsumowanie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "KOLOROWE ZNAKI ALICJA BARAN. SPIS TREŚCI Co to są znaki drogowe? Znaki ostrzegawcze Znaki zakazu Znaki nakazu Znaki informacyjne Podsumowanie."— Zapis prezentacji:

1 KOLOROWE ZNAKI ALICJA BARAN

2 SPIS TREŚCI Co to są znaki drogowe? Znaki ostrzegawcze Znaki zakazu Znaki nakazu Znaki informacyjne Podsumowanie

3 POZNAJ ZNAKI DROGOWE Wiele znaków jest drogowych: na nich auta, konie, krowy, motocykle, sarny, dzieci i samolot nawet leci! Są traktory, most zwodzony oraz strzałki w różne strony, Jest parowóz, tramwaj, trąbka- raz w kółeczkach, raz w trójkątach! Choć obrazków pełno takich, trzeba poznać wszystkie znaki.

4 KOLOROWE ZNAKI Na wszystkich drogach, po obu stronach są ustawione. Te dziwne znaki w różnych kolorach żółte, niebieskie, białe, czerwone.

5 Znaki tak zagadkowe wszyscy kierowcy znają na pamięć: to są właśnie ZNAKI DROGOWE.

6 Ich kształt i barwa oraz rysunek namalowany na znaku tarczy na wszystkich drogach całego świata zawsze i wszędzie to samo znaczy.

7 ZNAKI OSTRZEGAWCZE Trójkąty żółte z brzegiem czerwonym, z rysunkiem czarnym jak pióra kawcze, mówią Uważaj na mój rysunek!, bo są to ZNAKI OSTRZEGAWCZE.

8 ZNAKI ZAKAZU Duże koła z brzegiem czerwonym, które z daleka widać od razu. Nie wolno! - krzyczą głosem donośnym, bo są to właśnie ZNAKI ZAKAZU.

9 ZNAKI NAKAZU Niebieskie koła z niebieską twarzą i białą strzałką jak ptasi pazur, mówią stanowczo: Jedź jak ci każę!, bo są to ZNAKI NAKAZU.

10 ZNAKI INFORMACYJNE Prostokąty oraz kwadraty, te z tłem niebieskim, stojące z gracją, INFORMACYJNE są to ZNAKI, bo zawsze służą informacją.

11 PODSUMOWANIE Wiesz, już dlaczego duzi i mali znaki drogowe widują co dzień? Żeby bezpiecznie z dróg korzystał każdy kierowca i każdy przechodzień.

12 PREZENTACJĘ OPRACOWANO Z WYKORZYSTANIEM FRAGMENTÓW WIERSZY WŁ. ŚCISŁOWSKIEGO POZNAJ ZNAKI I K. WIŚNIEWSKIEGO KOLOROWE ZNAKI


Pobierz ppt "KOLOROWE ZNAKI ALICJA BARAN. SPIS TREŚCI Co to są znaki drogowe? Znaki ostrzegawcze Znaki zakazu Znaki nakazu Znaki informacyjne Podsumowanie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google