Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Czym jest i dokąd prowadzi.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Czym jest i dokąd prowadzi."— Zapis prezentacji:

1 Czym jest i dokąd prowadzi.
Aborcja. Czym jest i dokąd prowadzi.

2 Co to jest aborcja? Aborcja (łac. abortio – poronienie) – usunięcie .Termin medyczny i potoczny, który stosuje się w przypadku zamierzonego, przedwczesnego zakończenia ciąży w wyniku interwencji zewnętrznej, np. działań lekarskich, w j. łacińskim abortus provocatus. W efekcie dochodzi do obumarcia zarodka lub płodu (łac. nasciturus

3 W Polsce ciążę można usunąć z trzech powodów:
1. Ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety. 2.Ciężkie upośledzenie płodu, nieuleczalna choroba zagrażająca jego życiu. 3.Ciążą powstała w wyniku gwałtu, kazirodztwa.

4 ABORCJA Największym niebezpieczeństwem zagrażającym pokojowi jest dzisiaj aborcja. Jeżeli matce wolno zabić własne dziecko ,cóż może powstrzymać Ciebie i mnie byśmy nawzajem nie ”pozabijali” się.

5 Prośba… ”Wołam do wszystkich ojców i matek mojej Ojczyzny i całego świata, do wszystkich ludzi bez wyjątku: każdy człowiek poczęty w łonie ma prawo do życia! Jan Paweł II

6 MASZ WYBÓR!!!

7

8 Tak nie musi być!

9 Jeśli przyjmiemy argumentacje, że to, iż jest się niechcianym jest dostatecznym usprawiedliwieniem dla aborcji, to my wszyscy powinniśmy zostać zabici. Zawsze znajdzie się ktoś kto nas nie chce.

10 My nic nie jesteśmy winni. Pragniemy żyć, i być kochani.

11 Wykonała: Daria Powroźniak kl. 2aTH


Pobierz ppt "Czym jest i dokąd prowadzi."

Podobne prezentacje


Reklamy Google