Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

C O ZROBIĆ BY JAZDA ROWEREM BYŁA PRZYJEMNIEJSZA I BEZPIECZNIEJSZA ?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "C O ZROBIĆ BY JAZDA ROWEREM BYŁA PRZYJEMNIEJSZA I BEZPIECZNIEJSZA ?"— Zapis prezentacji:

1

2 C O ZROBIĆ BY JAZDA ROWEREM BYŁA PRZYJEMNIEJSZA I BEZPIECZNIEJSZA ?

3 P O PIERWSZE

4 1. Z przodu światło białe lub żółte świecące ciągle.

5 2. T YLNE CZERWONE ŚWIATEŁKO ODBLASKOWE, NIE TRÓJKĄTNE.

6 1. Tylne czerwone światełko, które może migać.

7 4. Z GODNIE Z AKTUALNYMI PRZEPISAMI DOPUSZCZONE JEST RÓWNIEŻ POSIADANIE ŻÓŁTYCH ŚWIATEŁEK ODBLASKOWYCH NA PEDAŁACH I KOŁACH.

8 PO DRUGIE

9 ROWERZYSTA POWINIEN:

10 R OWERZYSTA, JAK KAŻDY UCZESTNIK RUCHU DROGOWEGO, MA SWOJE PRAWA I OBOWIĄZKI. K AŻDEGO ROWERZYSTĘ OBOWIĄZUJĄ PRZEPISY PRAWA DROGOWEGO, KTÓRE MÓWIĄ O TYM JAK PORUSZAĆ SIĘ PO DROGACH PUBLICZNYCH ORAZ O TYM, KTO NA ROWERZE MOŻE JEŹDZIĆ I POD JAKIMI WARUNKAMI.

11 P RZEDE WSZYSTKIM – BEZPIECZNY ROWERZYSTA TO TRZEŹWY ROWERZYSTA. S KORO JEDZIE SIĘ ROWEREM PO PIJANEMU DROGĄ PUBLICZNĄ, POLICJA MA PRAWO UKARAĆ NAS TAK JAK KAŻDEGO INNEGO KIEROWCĘ.

12 Należy też wiedzieć o tym, że osoby pełnoletnie nie muszą mieć karty rowerowej. Taki dokument muszą za to mieć wszyscy przed 18 rokiem życia. Dzieci do 10 lat muszą jeździć pod opieką osób dorosłych, a dzieci do 7 lat muszą być przewożone na rowerze tylko w przeznaczonych do tego fotelikach.

13 K AŻDY ROWERZYSTA MUSI PAMIĘTAĆ, ŻE ZOBOWIĄZANY JEST DO USTĘPOWANIA DROGI PIESZYM, NIE WOLNO PRZEJEŻDŻAĆ PRZEZ PRZEJŚCIE DLA PIESZYCH, CZEPIAĆ SIĘ INNYCH POJAZDÓW, JEŹDZIĆ PO DRODZE OBOK INNEGO POJAZDU, NALEŻY SYGNALIZOWAĆ ZAMIAR ZMIANY KIERUNKU JAZDY I WYPRZEDZANIA, NIE WOLNO JEŹDZIĆ PO CHODNIKACH CHYBA, ŻE DROGA OBOK NIE MA POBOCZA, A DOPUSZCZALNA PRĘDKOŚĆ JEST WIĘKSZA NIŻ 50 KM / H.

14 Kolejną ważną sprawą jest zadbanie o wymagane przez prawo wyposażenie roweru i utrzymywanie go w należytej sprawności. Przepisy dla rowerzystów precyzują to w następujący sposób: rower musi posiadać białe światło z przodu, z tyłu czerwony odblask okrągły i czerwone światło pozycyjne lub migające, jeden sprawny hamulec, dzwonek.

15 PO TRZECIE

16 Nie tylko rowerzyśc i mają swoje prawa i obowiązki

17 P IESI I KIEROWCY TAKŻE POWINNI PRZESTRZEGAĆ PRZEPISY RUCHU DROGOWEGO

18 Z AMIAST GRAĆ NA KOMPUTERZE, LEPIEJ JEŹDZIĆ NA ROWERZE !

19 KONIEC wykonali: Tomasz Kościelski Bartłomiej Senderski


Pobierz ppt "C O ZROBIĆ BY JAZDA ROWEREM BYŁA PRZYJEMNIEJSZA I BEZPIECZNIEJSZA ?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google