Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

RODZAJE KĄTÓW. Zaznaczmy na płaszczyźnie punkt A. Następnie narysujmy półproste AB i AC. Półproste o wspólnym początku dzielą płaszczyznę na dwa obszary.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "RODZAJE KĄTÓW. Zaznaczmy na płaszczyźnie punkt A. Następnie narysujmy półproste AB i AC. Półproste o wspólnym początku dzielą płaszczyznę na dwa obszary."— Zapis prezentacji:

1 RODZAJE KĄTÓW

2 Zaznaczmy na płaszczyźnie punkt A. Następnie narysujmy półproste AB i AC. Półproste o wspólnym początku dzielą płaszczyznę na dwa obszary – dwa kąty.

3 W każdym kącie możemy wskazać: wierzchołek kąta A ramiona kąta

4 Kąty oznaczamy na dwa sposoby: -używając litery alfabetu greckiego: α, β, γ, δ... α -podając nazwy trzech punktów, z których pierwszy należy do jednego ramienia kąta, drugi jest wierzchołkiem kąta, a trzeci punkt należy do drugiego ramienia kąta. A B C To jest kąt α. To jest kąt ABC

5 Odpowiedz na pytanie:który kąt jest większy? Większy jest ten kąt, który ma większą rozwartość. Większy jest kąt zielony.

6 W zależności od rozwartości kąty dzielimy na: Kąty proste Możemy je odrysować od ekierki Katy ostre Są mniejsze od kąta prostego Kąty rozwarte Są większe od kąta prostego, ale mniejsze od kąta półpełnego Kąty półpełne Jego ramiona tworzą prostą Kąty pełne Jego ramiona pokrywają się Katy wklęsłe Są większe od kąta półpełnego, ale mniejsze od kąta pełnego

7 Jaki to kąt? Kąt ostry Kąt rozwarty Kąt półpełny Kąt prosty Kąt pełnyKąt wklęsły

8 Kąt ABC jest Kąt BCD jest Kąt CDE jest Kąt DEF jest Kąt EFG jest Kąt FGH jest Kąt GHA jest Kąt HAB jest ostry wklęsły ostry prosty rozwarty prosty Określ rodzaje kątów łamanej ABCDEFGH

9 O której godzinie duża i mała wskazówka zegara tworzą kąt prosty? Czy o godzinie 15:30 wskazówki zegara tworzą kąt prosty? Nie Tworzą kąt ostry

10 Czy dwa kąty ostre mające wspólny wierzchołek i ramię mogą tworzyć kąt: - ostry? Tak - rozwarty? Tak - wklęsły? Nie Kąt ostry jest mniejszy od kąta prostego. Dwa kąty proste tworzą kąt półpełny, więc dwa kąty ostre nie utworzą kąta wklęsłego.

11 Wykonała Joanna Barczewska Szkoła z Klasą 2.0 2012/2013


Pobierz ppt "RODZAJE KĄTÓW. Zaznaczmy na płaszczyźnie punkt A. Następnie narysujmy półproste AB i AC. Półproste o wspólnym początku dzielą płaszczyznę na dwa obszary."

Podobne prezentacje


Reklamy Google