Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Rzut młotem – jedna z technicznych konkurencji lekkoatletycznych, polegająca na rzucie kulą, do której przymocowana jest stalowa linka zakończona uchwytem.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Rzut młotem – jedna z technicznych konkurencji lekkoatletycznych, polegająca na rzucie kulą, do której przymocowana jest stalowa linka zakończona uchwytem."— Zapis prezentacji:

1

2 Rzut młotem – jedna z technicznych konkurencji lekkoatletycznych, polegająca na rzucie kulą, do której przymocowana jest stalowa linka zakończona uchwytem. Zawodnik wykonuje rzut z koła o średnicy 2,135 m, otoczonego siatką ochronną. Kobiety i młodzicy (do 15 lat) rzucają młotem o wadze 4 kg, juniorzy młodsi (16-17 lat) - 5 kg, juniorzy starsi (18-19 lat) - 6kg i seniorzy - 7,26 kg.

3 Opis techniki rzutu młotem: zawodnik staje w kole tyłem do kierunku rzutu chwyta oburącz uchwyt młota wykonuje zamachy ponad głową prostując ramiona w łokciach wykonuje trzy do czterech obrotów całego ciała wyrzuca młot w pole rzutów Podczas obrotów i po wykonaniu rzutu (lecz zanim młot spadnie) nie wolno zawodnikowi nadepnąć lub przekroczyć metalowej obręczy koła.

4 Anita Włodarczyk (ur. 8 sierpnia 1985 w Rawiczu) – polska lekkoatleta specjalizująca się w rzucie młotem. Uczestniczka igrzysk olimpijskich w Pekinie, podczas których uzyskała szóste miejsce. Mistrzyni świata z 2009 roku oraz brązowa medalistka mistrzostw Europy z 2010. Zwyciężyła dwukrotnie w zimowym pucharze w rzutach lekkoatletycznych (2008 i 2009). Podczas mistrzostw świata w Berlinie, w sierpniu 2009, wynikiem 77,96 ustanowiła rekord świata. Rekord życiowy: 78,30 (6 czerwca 2010, Bydgoszcz) – rezultat ten jest aktualnym rekordem świata,Europy oraz Polski. 2 września 2009 została odznaczona przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

5 Anita Włodarczyk ustanowiła rekord świata.

6 Anita Włodarczyk doznała kontuzji kręgosłupa po treningu siłowym, lekkoatletka zaczęła odczuwać ból w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. W nocy, z wtorku na środę, została przewieziona do szpitala, gdzie poddano ją kompleksowym badaniom.

7 Jak się okazało doszło do lekkiego wysunięcia dysku w jednym z kręgów, co spowodowało ból. Teraz Anita musi być poddana kilkudniowej rehabilitacji i zmienić zakres wykonywanych ćwiczeń, tak by nie powodowały one odnawiania się kontuzji.

8 Dawid Słowik


Pobierz ppt "Rzut młotem – jedna z technicznych konkurencji lekkoatletycznych, polegająca na rzucie kulą, do której przymocowana jest stalowa linka zakończona uchwytem."

Podobne prezentacje


Reklamy Google