Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gimnazjum w Skorczycach

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gimnazjum w Skorczycach"— Zapis prezentacji:

1 Gimnazjum w Skorczycach
Przystanek Skorczyce 20 lat samorządności Gmina Urzędów

2 Źródłem każdego działania jest myśl
Źródłem każdego działania jest myśl. (Ralph Waldo Emerson) Człowiek ambitny widzi swe dobro w działalności ludzi innych. (Marek Aureliusz) Wydaje się nam, że przeszłość jest naszą własnością. Otóż przeciwnie – to my jesteśmy jej własnością, ponieważ nie jesteśmy w stanie dokonać w niej zmian, ona natomiast wypełnia całość naszego istnienia. (Leszek Kołakowski)

3 Prezentacja dotyczy zmian jakie zaszły w ciągu ostatnich 20 lat na obszarze wsi Skorczyce, Popkowice, Leszczyna, Józefin, Zadworze położonych na terenie Gminy Urzędów. Przeprowadziliśmy szereg wywiadów z mieszkańcami.

4 Wójt Gminy Urzędów Jan Woźniak
Budynek Urzędu Gminy w Urzędowie Wójt Gminy Urzędów Jan Woźniak Zmodernizowany Rynek

5 Wywiad z Panią Lidią Dec (mieszkanką Skorczyc) przeprowadził: Przemysław Dec
Jakie zmiany w ciągu ostatnich 20 lat dostrzega Pani w naszej miejscowości, gminie? 20 lat to dość odległa przeszłość, ale zmiany które nastąpiły w naszej miejscowości są znaczące i nie można o nich nie wspomnieć. Np. w życiu kulturalnym ważną rolę spełnia Gminny Ośrodek Kultury w Urzędowie. Jest to instytucja, która działa bardzo prężnie, za cele stawia sobie rozwijanie zdolności dzieci, młodzieży i osób starszych. A tu najbliżej w Skorczycach tę rolę spełnia szkoła. Na uwagę zasługuje także fakt ciągłego rozwoju bibliotek na terenie naszej gminy w Urzędowie oraz Popkowicach. Jak zmieniła się szkoła? W środowisku szkolnym zaszły bardzo korzystne zmiany. Przez ten okres czasu przy Szkole Podstawowej w Skorczycach dobudowano nowe skrzydło z salą gimnastyczną, biblioteką, trzem salami lekcyjnymi oraz stołówką. Szkoła nieustannie stara się poprawić swój wygląd, w miarę możliwości przeprowadzane są remonty, unowocześnia sale lekcyjne. Poprzez udział w licznych projektach edukacyjnych, pozyskiwanie środków zewnętrznych oraz ogromna ilość kółek i klubów, w których każdy może znaleźć coś dla siebie, szkoła rozwija się będąc przy tym przyjazna uczniom i środowisku lokalnemu.

6 Jak zmieniły się urzędy? Czy urzędy są bliżej obywateli, czy też nie?
Oprócz wizerunku zewnętrznego Urząd gminy zmienił swoją dostępność, m. in. Posiada własną stronę internetową, wydaje bezpłatny biuletyn informacyjny, dzięki czemu możemy uzyskiwać wszelkie potrzebne informacje. Jakie zmiany gospodarcze zaszły w naszej miejscowości? Czy bezrobocie spadło? Czy powstały nowe zakłady pracy? Ze względu na niekorzystną sytuację gospodarczą w kraju, również i nasz region został dotknięty został dotknięty takimi problemami, które w efekcie doprowadziły do zmniejszenia miejsc pracy na terenie naszego powiatu. Ale powstały u nas prywatne sklepy, skupy żywca, zakłady fryzjerskie, warsztaty mechaniki samochodowej. Czy zmieniła się estetyka naszej miejscowości? W miarę upływu lat obserwujemy stopniowy wzrost estetyki naszej najbliższej okolicy. Dzięki zaangażowaniu instytucji użytku publicznego przeprowadzono modernizacje Rynku w Urzędowie, który jest wizytówką naszej gminy. Przy Zespole Szkół w Skorczycach zostały wybudowane obiekty sportowo – rekreacyjne. Powstał piękny ogród botaniczny koło szkoły a także zbiornik retencyjny w dolinie Urzędówki.

7 Czy powstały nowe drogi?
Infrastruktura drogowa jest obszarem szczególnego zainteresowania władz lokalnych. Zauważamy stałe prace prowadzone na drogach naszej gminy. Utworzone zostały nowe odcinki dróg. Czy nasza miejscowość stała się bardziej atrakcyjna turystycznie? Nasza gmina ma takie uwarunkowania ekonomiczne i glebowo – klimatyczne, co przyczynia się do rozwoju agroturystyki. Dodatkowymi walorami są: oddany do użytku zbiornik retencyjno- rekreacyjny, miejsce sakralne Sanktuarium Św. Otylii, czyste powietrze, lasy pełne grzybów. Czy łatwiej jest kupić rzeczy potrzebne do życia? Powstały nowe prywatne sklepiki spożywcze na terenie wsi, jak również centra handlowe, markety w pobliskim Kraśniku. Czy w naszej miejscowości jakość środowiska poprawiła się? Aby poprawić stan środowiska naturalnego wprowadzono pojemniki do segregacji odpadów, które są rozmieszczone na terenie całej gminy. Dziękujemy za rozmowę!

8 Inwestycje w oświatę Rozbudowa szkoły w Skorczycach – pozyskaliśmy salę gimnastyczną, 3 sale lekcyjne, bibliotekę, stołówkę szkolną.

9 Modernizacja instalacji gazowej
w Zespole Szkół w Skorczycach Termomodernizacja Szkoły Podstawowej w Leszczynie

10 Powstanie Ogrodu przy Zespole Szkół w Skorczycach
Tak było . . .

11 Wywiad z Panią Bronisławą Sobka

12 Ogród dzisiaj . . .

13 Obiekty sportowo – rekreacyjne przy Zespole Szkół w Skorczycach

14 Boiska w Skorczycach, gdzie odbywają się zawody lekkoatletyczne, rozgrywki w piłkę nożną, ręczną i koszykówkę. Tu odbył się również festyn rodzinny.

15 OSP, telefony, wodociągi, gazociąg.
Remiza OSP w Leszczynie Wywiad z panią Elżbietą Chołody, mieszkanką Leszczyny, przeprowadził Mateusz Chołody Stacja wodociągowa

16 Poprawa nawierzchni dróg oraz budowa nowych odcinków

17

18 Służba zdrowia Generalny remont ośrodka zdrowia w Popkowicach Ponadto w gminie corocznie odbywa się Tydzień Kultury Zdrowotnej, kiedy to nasi mieszkańcy korzystają bezpłatnie z konsultacji lekarskich różnych specjalności.

19 Remont Domu Pomocy Społecznej w Popkowicach

20 Budynek wielofunkcyjny w Popkowicach, gdzie mieści się straż pożarna, poczta, apteka, zakład fryzjerski, biblioteka, sklep wielobranżowy.

21 Zbiornik retencyjno - rekreacyjny
„Zbiornik to miejsce gdzie mogą spotkać się mieszkańcy wsi, przyjeżdżają do nas również pasjonaci wędkarstwa” (wypowiedź pani Anny Ruckiej)

22 Przekaz informacji Bezpłatny biuletyn

23 Ważne wydarzenia z udziałem władz samorządowych oraz mieszkańców
Chełm - Regionalna prezentacja efektów realizacji szkolnych programów rozwojowych pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego

24 Nadanie sztandaru w szkole w Skorczycach Zakup samochodu dla niepełnosprawnych Piknik w Skorczycach

25 Szkolenie w ramach programu SZKOŁA MARZEŃ
Podsumowanie projektu WIELKIE PERSPEKTYWY W MAŁYCH MIEJSCOWOŚCIACH Pasowanie pierwszaków

26 W trosce o środowisko Pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów rozmieszczone są na terenie całej gminy. Organizowanie konkursów ekologicznych dla uczniów, między innymi Sprzątanie świata

27 Realizacja projektów unijnych
Należymy do gmin, które są w ścisłej czołówce województwa lubelskiego, gdy chodzi o wykorzystywanie funduszy unijnych przez rolników i lokalny samorząd.

28 W skład Zespołu Projektowego wchodzą…
Aleksandra Rucka 1996 r. klasa I Mateusz Chołody 1994 r. klasa III Przemysław Dec 1996 r. klasa I Gimnazjum w Skorczycach Elżbieta Kapała Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.


Pobierz ppt "Gimnazjum w Skorczycach"

Podobne prezentacje


Reklamy Google