Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szko ł a Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Kwakowie GMINA KOBYLNICA TU WARTO Ż Y Ć Gmina Kobylnica.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szko ł a Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Kwakowie GMINA KOBYLNICA TU WARTO Ż Y Ć Gmina Kobylnica."— Zapis prezentacji:

1 Szko ł a Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Kwakowie GMINA KOBYLNICA TU WARTO Ż Y Ć Gmina Kobylnica

2 NASZA GMINA Gmina Kobylnica położona jest w północno – zachodniej części województwa pomorskiego. W skład gminy wchodzi 25 sołectw, gdzie mieszka ponad 10 tysięcy mieszkańców. Dzięki efektywnej pracy urzędników, gmina Kobylnica zajęła pierwsze miejsce w przedstawionym przez Newsweek Polska rankingu Najlepsze Gminy i Powiaty Dziesięciolecia, a dziewiąte miejsce w Złotej Dziesiątce Gmin w prestiżowym rankingu Rzeczpospolitej.

3 Wywiad z wójtem Gminy Kobylnica- Leszkiem Kulińskim Karolina: Co lubi Pan w naszej gminie i jakie widzi jej atuty? Wójt Gminy: Nasza gmina jest przyjazna jej mieszkańcom. Podstawowym jej atutem jest to, że znajduje się blisko miasta. Patryk: Skąd Gmina pozyskiwała pieniądze i jak zmieniło się to przez ostatnie 20 lat? Wójt Gminy: Gmina otrzymywała subwencje i dotacje. Dzięki nim powstał Orlik w Kwakowie, będzie również wykonana droga do Lubunia. Patrycja: Jak przez ostatnich 20 lat wyglądała współpraca z organizacjami pozarządowymi? Wójt Gminy: Pierwsze 10 lat było okresem próbnym, samorząd się dopiero uczył. Natomiast kolejne lata były bardziej owocne dające satysfakcję obydwu stronom. Olga: Czy Gmina wspierała sport amatorski, w tym sport dzieci i młodzieży? Wójt Gminy: Sport wśród dzieci i młodzieży jest popularyzowany przez naszą Gminę.Dokładamy wszelkich starań, aby dzieci miały możliwość korzystania z nowoczesnych boisk.

4 Wywiad z wójtem Gminy Kobylnica- Leszkiem Kulińskim Patrycja: Jakie korzyści przyniosła gminie współpraca z gminami partnerskimi? Wójt Gminy: Największe korzyści dotyczą uczniów naszych szkół, maja oni możliwość uczestniczenia w wymianie młodzieży. Są to zarówno wyjazdy krajowe jak i zagraniczne. Dziękujemy Panu za udzielenie wywiadu.

5 Zadania zrealizowane przez Gminę Kobylnica ze środków unijnych w latach 2002-2006: – Przebudowa drogi gminnej 39.19.003 - ul. Wodna w Kobylnicy; – Park wiejski w Kobylnicy; – Budowa świetlicy z zapleczem socjalnym i remizą strażacką w Sycewicach; – Znajdowanie oraz promowanie nowych rynków zbytu na produkty rybne w gminie Kobylnica poprzez organizację kampanii promocyjnej ryb i produktów rybnych w Kobylnicy w ramach imprezy pod tytułem Jej wysokość ryba czyli piknik z ikrą; – Program gospodarki wodno - ściekowej w rejonie Słupska.

6 Projekty współfinansowane ze środków krajowych Inwestycje zrealizowane przez Gminę Kobylnica – Budowa ciągu ulic Kolejowa w Kobylnicy - Grottgera w Słupsku;(2009) – Moje Boisko - Orlik 2012;(2008) – Budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego w Kwakowie(2008); – Remont lokali mieszkalnych w budynku zlokalizowanym w Sycewicach;(2007) – Remont lokali mieszkalnych w budynku nr 6 zlokalizowanym w Kczewie;(2007)

7 Budowa Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Kwakowie Rozpoczęcie budowyEfekt końcowy

8 IMPREZY KULTURALNE W tym roku po raz dziesiąty odbył się Festiwal Piosenki i Tańca, który w przeciągu ostatnich dwóch lat urósł do rangi ogólnopolskiej. Kolejną imprezą, która sławi imię naszej Gminy jest Bieg Olimpijski. Powyższe wydarzenia odbywają się przy współpracy gminy Kobylnica, starostwa powiatowego Słupsk i urzędu marszałkowskiego w Gdańsku.

9 Przebudowa Zespołu Szkół Samorządowych w Kobylnicy

10 MOJE BOISKO ORLIK 2012 Zaczęło się od łąki Orlikiem cieszymy się od 2009 r.

11 Budowa ciągu ulic Kolejowa w Kobylnicy - Grottgera w Słupsku Droga łącząca ul. Kolejową w Kobylnicy z ul. Grottgera w Słupsku, została wykonana w 2009 roku. Koszt inwestycji to 6.477.000 zł. Budżet państwa wyłożył 3mln. zł, a gmina Kobylnica 2.727.000 zł. Pozostałą kwotę poniosło Miasto Słupsk.

12 KRAINA WIATRAKÓW Sprzyjające warunki klimatyczne i atrakcyjność terenu sprawiły, że na terenie gminy powstały 24 elektrownie wiatrowe. To największa na Pomorzu japońska inwestycja.

13 Budowa budynku mieszkalnego w Kwakowie

14 Olga Radwańska 1998, klasa V Karolina Ściana 1998, klasa V Patrycja Jaśkiewicz 1998, klasa V Patryk Korcipa 1998, klasa v Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Kwakowie Monika Jerczyńska lesnamonia@wp.pl W skład Zespołu Projektowego wchodzą… Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.


Pobierz ppt "Szko ł a Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Kwakowie GMINA KOBYLNICA TU WARTO Ż Y Ć Gmina Kobylnica."

Podobne prezentacje


Reklamy Google