Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

20 lat wspólnie. Kilka słów o naszej gminie… Marklowice to wieś w Polsce położona w województwie śląskim w powiecie wodzisławskim. Obecnie liczy około.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "20 lat wspólnie. Kilka słów o naszej gminie… Marklowice to wieś w Polsce położona w województwie śląskim w powiecie wodzisławskim. Obecnie liczy około."— Zapis prezentacji:

1 20 lat wspólnie

2 Kilka słów o naszej gminie… Marklowice to wieś w Polsce położona w województwie śląskim w powiecie wodzisławskim. Obecnie liczy około mieszkańców. Powierzchnia gminy to 14 km². 1 lipca 1975 roku miejscowość została włączona do obszaru Wodzisławia Śląskiego, a Urząd Gminy Marklowice został zlikwidowany. W kwietniu 1993r. została założona petycja mieszkańców Marklowic do Zarządu Miasta Wodzisławia Śląskiego. W dniu 13 czerwca 1993r. Przeprowadzone zostało w Marklowicach referendum. Na początku grudnia 1994 roku ukazało się rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów, na mocy którego z dniem 31 grudnia 1994 roku gmina Marklowice została reaktywowana. Z początkiem 1999 roku Marklowice znalazły się w obrębie reaktywowanego powiatu wodzisławskiego, wchodzącego w skład województwa śląskiego.

3 Wywiad z wójtem Gminy Marklowice Wywiad

4 Pierwsze inwestycje – budowa Urz ę du Gminy Z inicjatywy wójta Tadeusza Chrószcza, jeszcze w ramach budżetu Miasta Wodzisławia Śl. zlecono opracowanie dokumentacji budynku przyszłego Urzędu Gminy Marklowice. Uroczyste otwarcie nastąpiło w 1998r. Obecnie znajduje się tam również pomieszczenie poczty, banku, Ośrodka Pomocy Społecznej i GZOPO.

5 Kurier Marklowicki – sposób dialogu z mieszka ń cami Kurier Marklowicki to dwumiesięcznik. Od momentu reaktywowania naszej gminy regularnie gości w każdym marklowickim domu. W gazecie znajdziemy informacje z życia gminy, placówek oświatowych. Mieszkańcy dowiedzą się wszystkiego na temat realizowanych i planowanych inwestycji. Zainteresowani mogą na bieżąco śledzić podejmowane uchwały przez Radę Gminy oraz odczytać sprawozdania z jej posiedzeń. Gazeta jest bezpłatna i dostarczana przez radnych z danego okręgu wyborczego.

6 Dni Marklowic Od piętnastu lat mieszkańcy Marklowic mogą uczestniczyć w Dniach Marklowic, organizowanych w ostatni weekend maja. Impreza rozpoczyna się korowodem przebierańców, w którym uczestniczą wszyscy uczniowie. Wójt gminy przekazuje dzieciom klucze władzy. Następnie rozpoczyna się wielki festyn, który trwa 3 dni. Każdego roku nasza miejscowość zaprasza na tę uroczystość wielu wspaniałych wykonawców, aby uświetnić rocznicę reaktywowania Gminy Marklowice.

7 Marklowice – 20 lat wstecz Wywiady ze starszymi mieszkańcami naszej gminy. Posłuchajcie, co oni mają do powiedzenia na ten temat. Wywiad

8 Marklowice rozbudowały si ę, wypi ę kniały… Wywiad

9 Tak zmieniała si ę szkoła podstawowa…

10 Nowe gimnazjum i boisko Gimnazjum w wyniku reformy systemu oświaty powstało w 2004r. Pierwszym dyrektorem szkoły została p. Jolanta Tomaszewska, a jej następcą jest p. Halina Winkler. To nowoczesny, wspaniale wyposażony budynek. Klasy językowe, sale komputerowe, siłownia, sala gimnastyczna, kolorowa świetlica i duża stołówka gwarantują uczniom doskonałe warunki pracy i nauki.

11 Spotkania uczniów z przedstawicielami władz lokalnych Przedstawiciele władz lokalnych chętnie uczestniczą w spotkaniach z młodzieżą organizowanych w szkołach. Opowiadają o swoich obowiązkach i pracy. Dzieci uczą się, na czym polega i jak ważna jest samorządność.

12 Nowe inwestycje – budowa przedszkola Nową inwestycją Gminy Marklowice jest budowa ekologicznego przedszkola. Budynek zostanie otwarty na przełomie października/ listopada 2010r. Przedszkole zostało nazwane ekologicznym, ponieważ będzie zasilane energią z wnętrza ziemi. Do niego będzie uczęszczać 200 dzieci – 3, 4, 5-latkowie. Inwestycja kosztowała gminę około 12 milion złoty. Do dyspozycji dzieci będą miały salę gimnastyczną, stołówkę i szatnię.

13 Tropikalna wyspa – bajkowy plac zabaw Kliknij tutaj

14 Prezentacj ę wykonały: Magda Polończyk Michalina Mika Marta Klocek Anna Wróbel


Pobierz ppt "20 lat wspólnie. Kilka słów o naszej gminie… Marklowice to wieś w Polsce położona w województwie śląskim w powiecie wodzisławskim. Obecnie liczy około."

Podobne prezentacje


Reklamy Google