Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Praktyki zagraniczne IAESTE

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Praktyki zagraniczne IAESTE"— Zapis prezentacji:

1 Praktyki zagraniczne IAESTE
Pełnosprawny Student VII Kraków, 29 października 2013 r. Praktyki zagraniczne IAESTE Hiszpania Aleksandra Wicik

2 IAESTE The International Association for the Exchange of Students for Technical Experience sięgają roku 1948, kiedy z inicjatywy Jamesa Newby założono IAESTE w londyńskim Imperial College dziś organizacja IAESTE działa w 93 krajach na całym świecie. program edukacyjny IAESTE realizowany jest w Polsce od 1958 roku. Od tego momentu ponad 12 tysięcy polskich studentów skorzystało z programu, wyjeżdżając na staże zagraniczne. Podobna ilość studentów z zagranicy przyjechała do Polski. Komitety Lokalne IAESTE działają przy czternastu polskich uczelniach, co tworzy IAESTE jedną z największych organizacji studenckich w Polsce. IAESTE jest organizacją non-profit, a wiec wszyscy jej członkowie pracują na zasadzie wolontariatu.

3 Najważniejszym celem jest realizacja programu międzynarodowej wymiany praktyk, które są doskonałą okazją do nabycia cennych umiejętności, zapoznania się z często niedostępnymi w rodzimym kraju technologiami, jak również przeżycia czegoś wspaniałego. Główne zadania: organizowanie miejsca praktyk dla zagranicznych studentów w Polsce oraz obsługa zaplecza socjalnego w trakcie ich pobytu, umożliwienie wszystkim zainteresowanym studentom AGH wzięcia udziału w procesie kwalifikacji na zagraniczną praktykę zawodową.

4 W trakcie roku IAESTE zajmuje się również:
organizacją różnego rodzaju szkoleń (kursy językowe, przedsiębiorczości, autoprezentacji, rozwijania zainteresowań zawodowych), propagowaniem kultury polskiej wśród zagranicznych praktykantów, zapoznaniem praktykantów z historią oraz geografią południowej części Polski. Z IAESTE współpracuje bezpośrednio AGH oraz wiodące firmy na rynku lokalnym, jak również te o zasięgu międzynarodowym. Współpraca ta pozwala oferować praktyki na najwyższym poziomie merytorycznym, które cieszą się nieustającym zainteresowaniem na całym świecie. Dzięki niej, każdego roku coraz więcej studentów AGH (i nie tylko) ma szanse wyjazdu na równie atrakcyjne praktyki poza granice Polski. Informacje ze strony -

5 Trochę o mnie… Jestem studentką III-go roku Budownictwa na Akademii Górniczo-Hutniczej. Pochodzę ze Śląska, ale od 16-go roku życia mieszkam w Małopolsce (przyjazd do liceum). Moje główne zainteresowania to projektowanie i budowa dróg, języki oraz podróże. Kilka lat swojego życia przeżyłam zagranicą, nie tylko dzięki programowi IAESTE, ale też dzięki innym np. Rotary International (roczny wyjazd do Brazylii).

6 Moje praktyki Jak otrzymałam ofertę? Życiowa decyzja – jechać czy nie?
Co otrzymałam w zamian?

7 Proces rekrutacji Zgoda firmy na złożenie mojej aplikacji
3 dni od momentu otrzymania oferty do zebrania wszystkich potrzebnych dokumentów Oczekiwanie na przyjęcie bądź odrzucenie 2 tygodnie do wyjazdu….

8 Bilbao

9

10

11

12 Moja firma Saitec Ingenieros

13 Co zdobyłam?

14

15 E-mail: ola.wicik@gmail.com
Dziękuję za uwagę Dane kontaktowe Konferencja pod Honorowym Patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Rzecznika Praw Absolwenta oraz Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym ze środków PFRON będących w dyspozycji Województwa Małopolskiego. Patroni honorowi: Partner: Patroni medialni:


Pobierz ppt "Praktyki zagraniczne IAESTE"

Podobne prezentacje


Reklamy Google