Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Według młodzieży w wieku 14 lat: Często segreguje się śmieci. Według młodzieży w wieku 15 lat: W ich domach nie segreguje się śmieci nigdy. Według młodzieży.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Według młodzieży w wieku 14 lat: Często segreguje się śmieci. Według młodzieży w wieku 15 lat: W ich domach nie segreguje się śmieci nigdy. Według młodzieży."— Zapis prezentacji:

1

2 Według młodzieży w wieku 14 lat: Często segreguje się śmieci. Według młodzieży w wieku 15 lat: W ich domach nie segreguje się śmieci nigdy. Według młodzieży w wieku 16 lat: W ich domach nie segreguje się śmieci nigdy. Według dorosłych: Czasem segreguje się śmieci.

3 Według młodzieży w wieku 14 lat: Tworzywa sztuczne. Według młodzieży w wieku 15 lat: Żadne. Według młodzieży w wieku 16 lat: Tworzywa sztuczne. Według dorosłych: Papier, szkło i metale.

4 Według młodzieży w wieku 14,15,16 lat i dorosłych: Odpady są wyrzucane do pierwszego napotkanego kosza na śmieci.

5 Według młodzieży w wieku 14 lat: Nie obchodzi ich segregacja. Według młodzieży w wieku 15 lat: Są za tym aby segregować śmieci. Według młodzieży w wieku 16 lat: Nie obchodzi ich segregacja. Według dorosłych: Są za segregacją odpadów.

6 Według młodzieży w wieku 14 lat: Tak Według młodzieży w wieku 15 lat: Nie Według młodzieży w wieku 16 lat: Próbują dbać o środowisko by żyło im się lepiej. Według dorosłych: Tak

7 Według młodzieży w wieku 14 lat: Segregacja jest oceniana w skali 3. Według młodzieży w wieku 15 lat: Segregacja jest oceniana w skali 5. Według młodzieży w wieku 16 lat: Segregacja jest oceniana w skali 4. Według dorosłych: Segregacja jest oceniana w skali 4.

8 Według młodzieży w wieku 14 lat: Uważają, że mają wpływ na ochronę środowiska. Według młodzieży w wieku 15 lat: Uważają, że raczej nie mają wpływu na ochronę środowiska. Według młodzieży w wieku 16 lat: Uważają, że absolutnie nie mają wpływu na ochronę środowiska. Według dorosłych: Uważają, że mają wpływ na ochronę środowiska.

9 Według młodzieży w wieku 14 lat: Używają materiałowej torby. Według młodzieży w wieku 15 lat: Używają koszyczka wiklinowego. Według młodzieży w wieku 16 lat: Używają foliowej torby jednorazowego użytku. Według dorosłych: Używają foliowej torby jednorazowego użytku.

10 Według młodzieży w wieku 14 lat: Są to firmy zajmujące się oczyszczaniem. Według młodzieży w wieku 15 lat: Są to samorządy terytorialne. Według młodzieży w wieku 16 lat: Są to władze państwa. Według dorosłych: Są to poszczególne osoby, jednostki.

11 Według młodzieży w wieku 14 lat: Jest to zbieranie do różnych pojemników odpadów tego samego gatunku ( np. szkło, papier ) w celu ich powtórnego wykorzystania. Według młodzieży w wieku 15 lat: Jest to zbieranie do różnych pojemników odpadów o różnej wielkości w celu łatwiejszego ich transportowania na składowisko odpadów. Według młodzieży w wieku 16 lat i dorosłych: Jest to dbałość o czystość i estetykę.

12 Każdego roku na całym świecie obserwuje się nieustanny wzrost liczby odpadów tworzyw sztucznych pochodzących z różnych gałęzi gospodarki i przemysłu. W większości przypadków trafiają one na wysypiska śmieci, jednak ze względu na ich długi czas degradacji utrzymywanie ich na składowiskach jest niekorzystne. Nadzieją na poprawę sytuacji jest wzrost recyklingu odpadów tworzyw sztucznych. Przyniesie on korzyści ekonomiczne i ekologiczne. Recykling - w rozumieniu ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 roku o odpadach - to taki odzysk, który polega na powtórnym przetwarzaniu substancji lub materiałów zawartych w odpadach, w procesie produkcyjnym w celu uzyskania substancji lub materiału o przeznaczeniu pierwotnym lub o innym przeznaczeniu. Funkcjonuje wiele różnych pojęć recyklingu.

13


Pobierz ppt "Według młodzieży w wieku 14 lat: Często segreguje się śmieci. Według młodzieży w wieku 15 lat: W ich domach nie segreguje się śmieci nigdy. Według młodzieży."

Podobne prezentacje


Reklamy Google