Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Miłość Marii Skłodowskiej - Curie Narażamy się na wiele rozczarowań, jeśli wszystkie nasze życiowe zainteresowania uzależniamy od uczuć burzliwych, jak.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Miłość Marii Skłodowskiej - Curie Narażamy się na wiele rozczarowań, jeśli wszystkie nasze życiowe zainteresowania uzależniamy od uczuć burzliwych, jak."— Zapis prezentacji:

1

2 Miłość Marii Skłodowskiej - Curie Narażamy się na wiele rozczarowań, jeśli wszystkie nasze życiowe zainteresowania uzależniamy od uczuć burzliwych, jak miłość...

3 Rodzina sławnego naukowca... Nauka leży u podstaw każdego postępu, który ułatwia życie ludzkie i zmniejsza cierpienie.

4 Wspólne zainteresowania - wspólna praca Uczony jest w swojej pracowni nie tylko technikiem, lecz również dzieckiem wpatrzonym w zjawiska przyrody, wzruszające jak czarodziejska baśń.

5 Owoce ciężkiej pracy... Nagrodę Nobla otrzymała po raz pierwszy w 1903 z fizyki wraz z mężem i Henrim Becquerelem za badania nad odkrytym przez Becquerela zjawiskiem promieniotwórczości, po raz drugi w 1911 z chemii za wydzielenie czystego radu.

6 Osiąnięcia na skalę światową... Maria Skłodowska - Curie wśród największych uczonych początku XX wieku podczas I konferencji Solvayowskiej w Brukseli w 1911 r.

7 Maria w podeszłym wieku... Smutne książki można wytrzymać tylko kiedy się jest młodym

8 ...Strata wielkiej kobiety... Maria Skłodowska-Curie - Wielki naukowiec, matka, kobieta...

9


Pobierz ppt "Miłość Marii Skłodowskiej - Curie Narażamy się na wiele rozczarowań, jeśli wszystkie nasze życiowe zainteresowania uzależniamy od uczuć burzliwych, jak."

Podobne prezentacje


Reklamy Google