Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ZNANI KOSZALINIANIE.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ZNANI KOSZALINIANIE."— Zapis prezentacji:

1 ZNANI KOSZALINIANIE

2 Kuba Wojewódzki

3 Jakub Władysław Wojewódzki (ur. 2 sierpnia 1963 w Koszalinie)
– polski dziennikarz muzyczny i radiowy, publicysta, perkusista, showman, satyryk i felietonista tygodnika "Polityka", a także osobowość telewizyjna. Popularność zdobył dzięki programowi „Idol”, gdzie był jurorem. Sędziował również w programach takich jak „Mam Talent” i „X-factor”. Znamy go także z radia Eska Rock, w którym wraz z Michałem Figurskim prowadzi audycję „Poranny WF”. Na antenie TVN możemy zobaczyć jego autorski talk-show pt. „Kuba Wojewódzki”.

4 Renata Jusis

5 Reni Jusis, właściwie Renata Jusis
(ur. 29 marca 1974 w Koninie) – polska wokalistka, autorka tekstów, muzyki i producentka nagrań. Reni Jusis dorastała w Mielnie, występując na scenie od najmłodszych lat. W wieku siedmiu lat zaczęła naukę w Zespole Szkół Muzycznych imienia Grażyny Bacewicz w Koszalinie w klasie fortepianu. 1998 r. wydała płytę pt. „Zakręcona”, która otrzymała wyróżnienie Złotej Płyty.

6 Kasia Cerekwicka

7 Kasia Cerekwicka – ( ur. 17 marca 1980 w Koszalinie) polska wokalistka wykonująca muzykę z pogranicza popu i R&B. Z zawodu jest mechanikiem samochodowym, uczęszczała do technikum samochodowego w swoim rodzinnym mieście. Swoją karierę muzyczną rozpoczęła w 1997 roku, występem oraz wygraną w programie „ Szansa na sukces”. Zadebiutowała podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, występując w zespole towarzyszącym Edycie Górniak. Wydała już 4 płyty.

8 Adam Sztaba

9 Adam Sztaba (ur. 15 lutego 1975 w Koszalinie) polski kompozytor, pianista, aranżer, dyrygent i producent muzyczny, a także osobowość telewizyjna. Adam Sztaba zadebiutował w wieku 18 lat muzyką do musicalu "Fatamorgana" wystawionym w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym w rodzimym Koszalinie. Jeden z jurorów w programie „Must Be the Music”.

10 Beata Pawlikowska

11 Beata Pawlikowska (ur. 11 czerwca 1965 w Koszalinie) – polska pisarka, podróżniczka, dziennikarka, tłumaczka, fotografka, ilustratorka książek. Absolwentka II LO w Koszalinie. W 1990 rozpoczęła pracę w rozgłośni Polskiego Radia w Koszalinie, gdzie początkowo prowadziła radiowy kurs języka angielskiego, a następnie – po przeniesieniu do Redakcji Muzycznej – własną audycję muzyczną. W 1999 rozpoczęła współpracę z Radiem ZET, gdzie prowadzi własną audycję poświęconą podróżom pt. "Świat według Blondynki". W latach wspólnie z Krzysztofem Skibą prowadziła w TVP2 program "Podróże z żartem".

12 Robert Kozyra

13 Robert Kozyra- (ur. 18 września 1968 w Koszalinie) – polski dziennikarz, menadżer
i krytyk muzyczny, a także osobowość telewizyjna. Prezes Radia ZET w latach Założyciel Radia Chilli ZET w 2008. Od 2011 roku wraz z Małgorzatą Foremniak i Agnieszką Chylińską juror show TVN „Mam Talent!”, gdzie zastąpił Kubę Wojewódzkiego. Jest jedynym Polakiem, którego wypowiedzi Madonna umieściła na swojej oficjalnej stronie internetowej. W 1999 podpisał kontrakt z telewizją CNN, na mocy którego radio stało się wyłącznym partnerem radiowym CNN w Polsce. Był to pierwszy taki kontrakt w Europie Środkowej.

14 Edward Żentara

15 Edward Żentara - (ur. 18 marca 1956 w Sianowie, zm
Edward Żentara - (ur. 18 marca 1956 w Sianowie, zm. 25 maja 2011 w Tarnowie) – polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, reżyser. Po raz pierwszy występował na scenie Teatru Propozycji Dialog w Koszalinie w benefisowym przedstawieniu Aktor (1975). Po ukończeniu Liceum Ekonomicznego w Koszalinie w 1975, studiował na Wydziale Aktorskim w łódzkiej Szkole Filmowej. Swojego czasu także dyrektor BTD. Był żonaty i miał jednego syna. Popełnił samobójstwo w swoim tarnowskim mieszkaniu. Zostawił list, w którym tłumaczył swoje postępowanie. Pochowany 30 maja 2011 na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Gnieźnieńskiej w Koszalinie.

16 Anna Maruszeczko

17 Anna Maruszeczko – polska dziennikarka radiowa i telewizyjna, a także felietonistka. Obecnie na antenie TVN Style prowadzi program Miasto kobiet i Kobiety na zakręcie. Pracowała także w Radiu Koszalin.

18 Dziękuję za uwagę  ~ Katarzyna Malec


Pobierz ppt "ZNANI KOSZALINIANIE."

Podobne prezentacje


Reklamy Google