Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Korzystanie ze zbiorów czytelni Zdjęcia do prezentacji czytelni zostały wykonane przez Kubę Dąbrowskiego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Korzystanie ze zbiorów czytelni Zdjęcia do prezentacji czytelni zostały wykonane przez Kubę Dąbrowskiego."— Zapis prezentacji:

1 Korzystanie ze zbiorów czytelni Zdjęcia do prezentacji czytelni zostały wykonane przez Kubę Dąbrowskiego

2 W czytelni znajdują się: Najnowsze encyklopedie, leksykony, słowniki ogólne i specjalistyczne Cenne kompendia z zakresu różnych dziedzin Albumy malarskie, reprodukcje dzieł Szeroki wybór książek z teorii i nauki o literaturze, krytyka literacka Czasopisma młodzieżowe, popularnonaukowe, metodyczne Atlasy, mapy, przewodniki Księgi aforyzmów i przysłów Aktualne podręczniki Dokumentacja wewnątrzszkolna (statut ZS nr 8, wymagania edukacyjne, plany wynikowe, regulaminy wycieczek, rozporządzenia ministerialne)

3 W czytelni są dwa stanowiska komputerowe Katalog biblioteczny do wyszukiwań literatury. Stanowisko dla bibliotekarza, zaopatrzone w czytnik do kodów kreskowych.

4 Ze zbiorów korzystamy w sposób prezencyjny, czyli na miejscu. Torby i okrycia wierzchnie zostawiamy na wieszaku, wpisujemy się do zeszytu odwiedzin.

5 W uzasadnionych przypadkach niektóre książki można wypożyczyć do domu. Niestety nie wcześniej niż przed godziną 14:00 (jeżeli ktoś inny korzysta z nich na miejscu to dopiero przed godziną 16:00) i trzeba je oddać następnego dnia do godziny 10:00. Z księgozbioru podręcznego nie wypożycza się do domu encyklopedii, słowników, albumów, czasopism i wydawnictw szczególnie cennych.

6 W czytelni panuje zasada wolnego dostępu do półek, tzn. że każdy ma prawo samodzielnego wyszukiwania i wybrania interesujących go książek i czasopism. Możesz jeszcze nie wiesz, ale panują tu idealne warunki do pracy indywidualnej: przestrzeń, łagodne kolory ścian oraz to, czego czasami trudno znaleźć w szkole.

7 …dbamy tu o atmosferę ciszy i skupienia od szkolnego zgiełku

8 Zapraszamy do czytelni


Pobierz ppt "Korzystanie ze zbiorów czytelni Zdjęcia do prezentacji czytelni zostały wykonane przez Kubę Dąbrowskiego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google