Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Aplikacja Quick TimeTable

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Aplikacja Quick TimeTable"— Zapis prezentacji:

1 Aplikacja Quick TimeTable
Magdalena Nawrat

2 Interfejs programu jest schludny, przejrzysty i całkowicie spolszczony, więc każdy bez problemu się w nim odnajdzie. Quick TimeTable dostępny jest w sklepie Google Play w dwóch wersjach. Bezpłatna jest w pełni funkcjonalna.

3 Podstawowym narzędziem, w które powinien uzbroić się każdy uczeń, jest oczywiście plan lekcji. Funkcję tę teoretycznie może pełnić nawet kalendarz preinstalowany w smartfonie, jednak warto rozejrzeć się za aplikacją, która byłaby stworzona tylko w tym jednym konkretnym celu. Świetną propozycją zdaje się Quick TimeTable przygotowany przez studio IDAL MEDIA.

4 Przygodę z nim warto rozpocząć od ustawienia godzin lekcyjnych obowiązujących w danej szkole, co jest banalnie proste i intuicyjne. Samo układanie planu lekcji sprowadza się w zasadzie do kilku kliknięć, ponieważ twórcy pomyśleli o zaopatrzeniu swojego dzieła w wirtualne bloki z gotowymi nazwami przedmiotów, które wystarczy nanieść na harmonogram.

5 Wygląd aplikacji Quick TimeTable w telefonie. Prosty w obsłudze program. Po lewej stronie jest zamieszczony „Plan zajęć”, „Ustawienia”, „Data”, „Info”, u góry znajduje się tydzień roku, data i godzina.

6 W ustawieniach można zmieniać rodzaj, liczbę dni jaką chcemy widzieć w planie zajęć i jakie dni tygodnia, także można zmienić język. W Data znajduje się Backup, Restore, oraz Obraz. Dzięki Backup zapisuję się kopia zapasowa na kardzie SD. Restore - to można przywrócić harmonogram zapisanej kopi. W info znajduje się informacja na temat Quick TimeTable Pro, którego można kupić oraz FanPage od Quick TimeTable i kontakt e- mail

7 Można też posiadać widget na pulpicie z tej aplikacji
Można też posiadać widget na pulpicie z tej aplikacji. Są różne rozmiary: Na 2 jest rozmiar widgetu 2x1 Na 1 zdjęciu jest rozmiar widgetu 3x2

8 Poniżej znajduje się widok Planu Zajęć, jak zauważyliście są pokazane godziny lekcyjne (ile trwa dana lekcja) oraz dni tygodnia. Można nacisnąć np. Po 2 (poniedziałek 2 godzina lekcyjna).

9 Po naciśnięciu np. Po 2 wyskakują nam ustawienia planu zajęć
Po naciśnięciu np. Po 2 wyskakują nam ustawienia planu zajęć. Do danego pola, co zaznaczyliście wcześniej, możecie dodać przedmiot i kolor.

10 Jak wybierzemy przedmiot oraz kolor, to można wpisać, gdzie mamy daną lekcje (sala), jaki nauczyciel będzie prowadzić lekcję i komentarz do lekcji.

11

12 Możliwe jest, że gdy chcecie do Planu Lekcji dać jakiś przedmiot, to go nie ma, wtedy trzeba przedmiot dodać i wpisać skrót (który będzie wyświetlony w planie lekcji) oraz pełną nazwę lekcji i dać zapisz.

13 Można ustawić w Planie Zajęć: - ilość godzin lekcyjnych, - kolor planu zajęć, - godziny lekcji.

14 O to przykładowy Plan Zajęć dnia
O to przykładowy Plan Zajęć dnia. W naszym przypadku są to lekcje szkolne. Można też nacisnąć na dane pole i widać informacje danej lekcji, czyli: - jaki to przedmiot - na której godzinie jest lekcja oraz w jakim dniu - ile trwa dany przedmiot (od której do której) - w której Sali jest lekcja - jaki nauczyciel - oraz komentarz do lekcji

15 Po zrobieniu planu lekcji można sprawdzić kolejny przedmiot oraz godzinę jego rozpoczęcia. Te informacje można również sprawdzić na widgecie i aplikacji.

16 Dziękuję za uwagę 


Pobierz ppt "Aplikacja Quick TimeTable"

Podobne prezentacje


Reklamy Google