Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Rzeczpospolita Polska moja ojczyzna. Stolica – co to znaczy ? Stolica Państwa – miasto, w którym znajduje się siedziba centralnych organów państwa. W.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Rzeczpospolita Polska moja ojczyzna. Stolica – co to znaczy ? Stolica Państwa – miasto, w którym znajduje się siedziba centralnych organów państwa. W."— Zapis prezentacji:

1 Rzeczpospolita Polska moja ojczyzna

2 Stolica – co to znaczy ? Stolica Państwa – miasto, w którym znajduje się siedziba centralnych organów państwa. W stolicy Polski znajduje się np. Belweder - siedziba Prezydenta RP, Sejm i Senat.

3 Stolice Rzeczpospolitej Polski https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTitX6fFaGwf9kIqyVXS4MWAbeZmD7iU90dy80H0II7BkZtLT GNIEZNO KRAKÓW WARSZAWA

4 Warszawa jest stolicą Polski i województwa mazowieckiego oraz największym miastem w Polsce, Położona jest w środkowo-wschodniej części kraju, Prawa miejskie otrzymała w 1323 roku, Warszawa to ośrodek polityczno – gospodarczo- kulturalny i naukowy, Jest siedzibą Prezydenta Polski, Rady Ministrów i parlamentu


Pobierz ppt "Rzeczpospolita Polska moja ojczyzna. Stolica – co to znaczy ? Stolica Państwa – miasto, w którym znajduje się siedziba centralnych organów państwa. W."

Podobne prezentacje


Reklamy Google