Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

TWORZYMY PIERWSZĄ PREZENTACJĘ

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "TWORZYMY PIERWSZĄ PREZENTACJĘ"— Zapis prezentacji:

1 TWORZYMY PIERWSZĄ PREZENTACJĘ
Wskazówki

2 P o c z ą t k i w c a l e n i e s ą t r u d n e . . .
Po uruchomieniu programu PowerPoint zrezygnuj z kreatora zawartości i wybierz pustą prezentację. Wybierz rodzaj slajdu, który chcesz stworzyć (rozpocznij od najprostszego - z tytułem, czyli pierwszego na liście). Spróbuj coś napisać. Możesz wybrać sobie rodzaj czcionki, jej rozmiar i kolor - tak jak w każdym edytorze tekstu. A potem...

3 oczywiście z animacją slajdu
Rozpocznij zabawę oczywiście z animacją slajdu

4 Animacja, czyli to, co tygryski lubią najbardziej
Kliknij na tekście prawym klawiszem myszy. Z menu wybierz „Animacja niestandardowa”. W EFEKTACH wybierz to, co chcesz zrobić ze swoim tekstem (masz od razu podgląd, więc możesz wyeliminować ewentualne brzydactwa). Przejdź do zakładki „CZAS” - tam zaznacz pole przy słowie „Animacja” i ustaw sobie - czy chcesz, żeby tekst był animowany od razu, czy po kliknięciu myszą.

5 Jeszcze tylko wybierz sobie ładne tło do całości slajdu
Kliknij na slajdzie (ale gdzieś poza tekstem) prawym klawiszem myszy. Wybierz z menu „Tło”. Pod rysunkiem z wypełnieniem tła masz pole z kolorem - po jego rozwinięciu możesz wybrać jeden kolor lub efekty wypełnienia. Znowu możesz się trochę pobawić. Po wybraniu tego, co Ci się najbardziej podoba kliknij na ZASTOSUJ - odnosi się to tylko do tego jednego slajdu, lub ZASTOSUJ DO WSZYSTKICH - wtedy wszystkie slajdy będą tak właśnie wyglądały.

6 No ale chyba się nie zadowolisz tylko jednym slajdem (co to by była za prezentacja...)

7 Aby dodać nowy slajd przełącz się na WIDOK SORTOWANIA SLAJDÓW
Tam wybierz w TYPOWYCH ZADANIACH „Nowy slajd” - taki rodzaj, jaki Ci najbardziej odpowiada. Wypełnij slajd - już wiesz, jak to zrobić. Teraz już możesz przystąpić do utworzenia pierwszej mini-prezentacji, czyli...

8 Prezentacja - hurra! Musisz znowu wrócić do WIDOKU SORTOWANIA SLAJDÓW.
Tam kliknij prawym klawiszem myszy (znowu odwrotnie...) na pierwszym slajdzie. Z menu wybierz „Przejście slajdu”. Tam wybierasz sobie efekty przejścia - albo do jednego tylko slajdu, albo do wszystkich. Wybierasz też sobie, czy slajdy mają się zmieniać po kliknięciu myszą, czy też automatycznie np. po kilku sekundach. Pamiętaj - wszystko zależy tylko od Ciebie!!! Jak już sobie wszystko poustawiasz, obejrzyj swoją prezentację - kliknij na pierwszym slajdzie (WAŻNE!) i uruchom POKAZ SLAJDÓW (z paseczka na dole po lewej stronie).

9 Czy masz ochotę mnie czymś zaskoczyć?... To - DO DZIEŁA!!! Anita Duda
No i jak, zdolny TWÓRCO?... Czy masz ochotę mnie czymś zaskoczyć?... To - DO DZIEŁA!!! Anita Duda


Pobierz ppt "TWORZYMY PIERWSZĄ PREZENTACJĘ"

Podobne prezentacje


Reklamy Google