Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

TWORZYMY PIERWSZĄ PREZENTACJĘ Wskazówki. P o c z ą t k i w c a l e n i e s ą t r u d n e... Po uruchomieniu programu PowerPoint zrezygnuj z kreatora zawartości.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "TWORZYMY PIERWSZĄ PREZENTACJĘ Wskazówki. P o c z ą t k i w c a l e n i e s ą t r u d n e... Po uruchomieniu programu PowerPoint zrezygnuj z kreatora zawartości."— Zapis prezentacji:

1 TWORZYMY PIERWSZĄ PREZENTACJĘ Wskazówki

2 P o c z ą t k i w c a l e n i e s ą t r u d n e... Po uruchomieniu programu PowerPoint zrezygnuj z kreatora zawartości i wybierz pustą prezentację. Wybierz rodzaj slajdu, który chcesz stworzyć (rozpocznij od najprostszego - z tytułem, czyli pierwszego na liście). Spróbuj coś napisać. Możesz wybrać sobie rodzaj czcionki, jej rozmiar i kolor - tak jak w każdym edytorze tekstu. A potem...

3 Rozpocznij zabawę Rozpocznij zabawę oczywiście z animacją slajdu

4 Animacja, czyli to, co tygryski lubią najbardziej Kliknij na tekście prawym klawiszem myszy. Z menu wybierz Animacja niestandardowa. W EFEKTACH wybierz to, co chcesz zrobić ze swoim tekstem (masz od razu podgląd, więc możesz wyeliminować ewentualne brzydactwa). Przejdź do zakładki CZAS - tam zaznacz pole przy słowie Animacja i ustaw sobie - czy chcesz, żeby tekst był animowany od razu, czy po kliknięciu myszą.

5 Jeszcze tylko wybierz sobie ładne tło do całości slajdu Kliknij na slajdzie (ale gdzieś poza tekstem) prawym klawiszem myszy. Wybierz z menu Tło. Pod rysunkiem z wypełnieniem tła masz pole z kolorem - po jego rozwinięciu możesz wybrać jeden kolor lub efekty wypełnienia. Znowu możesz się trochę pobawić. Po wybraniu tego, co Ci się najbardziej podoba kliknij na ZASTOSUJ - odnosi się to tylko do tego jednego slajdu, lub ZASTOSUJ DO WSZYSTKICH - wtedy wszystkie slajdy będą tak właśnie wyglądały.

6 No ale chyba się nie zadowolisz tylko jednym slajdem (co to by była za prezentacja...)

7 Aby dodać nowy slajd przełącz się na WIDOK SORTOWANIA SLAJDÓW Tam wybierz w TYPOWYCH ZADANIACH Nowy slajd - taki rodzaj, jaki Ci najbardziej odpowiada.Tam wybierz w TYPOWYCH ZADANIACH Nowy slajd - taki rodzaj, jaki Ci najbardziej odpowiada. Wypełnij slajd - już wiesz, jak to zrobić.Wypełnij slajd - już wiesz, jak to zrobić. Teraz już możesz przystąpić do utworzenia pierwszej mini-prezentacji, czyli...Teraz już możesz przystąpić do utworzenia pierwszej mini-prezentacji, czyli...

8 Prezentacja - hurra! Musisz znowu wrócić do WIDOKU SORTOWANIA SLAJDÓW.Musisz znowu wrócić do WIDOKU SORTOWANIA SLAJDÓW. Tam kliknij prawym klawiszem myszy (znowu odwrotnie...) na pierwszym slajdzie.Tam kliknij prawym klawiszem myszy (znowu odwrotnie...) na pierwszym slajdzie. Z menu wybierz Przejście slajdu.Z menu wybierz Przejście slajdu. Tam wybierasz sobie efekty przejścia - albo do jednego tylko slajdu, albo do wszystkich.Tam wybierasz sobie efekty przejścia - albo do jednego tylko slajdu, albo do wszystkich. Wybierasz też sobie, czy slajdy mają się zmieniać po kliknięciu myszą, czy też automatycznie np. po kilku sekundach.Wybierasz też sobie, czy slajdy mają się zmieniać po kliknięciu myszą, czy też automatycznie np. po kilku sekundach. Pamiętaj - wszystko zależy tylko od Ciebie!!!Pamiętaj - wszystko zależy tylko od Ciebie!!! Jak już sobie wszystko poustawiasz, obejrzyj swoją prezentację - kliknij na pierwszym slajdzie (WAŻNE!) i uruchom POKAZ SLAJDÓW (z paseczka na dole po lewej stronie).Jak już sobie wszystko poustawiasz, obejrzyj swoją prezentację - kliknij na pierwszym slajdzie (WAŻNE!) i uruchom POKAZ SLAJDÓW (z paseczka na dole po lewej stronie).

9 No i jak, zdolny TWÓRCO?... Czy masz ochotę mnie czymś zaskoczyć?... To - DO DZIEŁA!!! Anita Duda


Pobierz ppt "TWORZYMY PIERWSZĄ PREZENTACJĘ Wskazówki. P o c z ą t k i w c a l e n i e s ą t r u d n e... Po uruchomieniu programu PowerPoint zrezygnuj z kreatora zawartości."

Podobne prezentacje


Reklamy Google