Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

" Błąd w mowie to jak tłusta plama na fotografii matki, którą kochasz, to jak niestarannie przyszyta łata na jej ubraniu, w którym idziesz w goście.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "" Błąd w mowie to jak tłusta plama na fotografii matki, którą kochasz, to jak niestarannie przyszyta łata na jej ubraniu, w którym idziesz w goście."— Zapis prezentacji:

1

2

3 " Błąd w mowie to jak tłusta plama na fotografii matki, którą kochasz, to jak niestarannie przyszyta łata na jej ubraniu, w którym idziesz w goście. Źle mówić lub pisać to znaczy krzywdzić swoją mową wszystkich, którzy ją zbudowali". Janusz Korczak

4 Podstawowym zadaniem szkoły w okresie wczesnoszkolnym jest nauczenie dzieci poprawnego mówienia i pisania. Integralną część procesu poprawnego pisania stanowi ortografia, której opanowanie wymaga dużo systematycznej i wytrwałej pracy. Najlepszym sposobem na wdrożenie nawyków ortograficznych u uczniów klas młodszych jest uczenie się przez zabawę. Program zajęć koła ortograficznego opiera się na połączeniu elementów nauki i zabawy.

5 KOŁO ORTOGRAFICZNE DLA UCZNIÓW NAUCZANIA ZINTEGROWANEGO CZWARTEK 12.35 – 13.20 Sala nr6 OPIEKUN: ELŻBIETA LASIK

6

7 TANGRAM ORTOGRAFICZNY TANGRAM ORTOGRAFICZNY TANGRAM ORTOGRAFICZNY TANGRAM ORTOGRAFICZNY ÓLANDIA ÓLANDIA ÓLANDIA ÓLANDIA PAŃSTWA I MIASTA PAŃSTWA I MIASTA PAŃSTWA I MIASTA PAŃSTWA I MIASTA SPOCONE DYKTANDO SPOCONE DYKTANDO SPOCONE DYKTANDO SPOCONE DYKTANDO KOLOROWA ORTOGRAFIA KOLOROWA ORTOGRAFIA KOLOROWA ORTOGRAFIA KOLOROWA ORTOGRAFIA KĄCIK ORTOGRAFICZNY KĄCIK ORTOGRAFICZNY KĄCIK ORTOGRAFICZNY KĄCIK ORTOGRAFICZNY

8 TANGRAM ORTOGRAFICZNY

9 Filip i Szymon bardzo szybko potrafią z części ułożyć całość, a przy okazji utrwalają pisownię wyrazów z ó niewymiennym.

10 Dzieci z drugiej klasy chętnie podejmują zadania, które uczą nie tylko ortografii ale także gramatyki, matematyki, rozwijają ich zainteresowania przyrodnicze i poszerzają wiedzę zdobytą na lekcjach.

11 TO MALOWNICZA KRAINA WYMYŚLONA PRZEZ DZIECI, W KTÓREJ MIESZKAJĄ WYRAZY Z Ó. ZNAMY TAKŻE INNE KRAINY: ŻYWOCJĘ, HABECJĘ I RZORDANIĘ. ZGADNIJCIE JAKIE WYRAZY W NICH MIESZKAJĄ?

12 Agata i Nicola z klasy trzeciej zawsze chętnie pracują na zajęciach koła ortograficznego.

13 To ulubiona zabawa dzieci. Na początek należało przejrzeć atlasy geograficzne, wypisać nazwy państw i miast według alfabetu. Z roślinami, zwierzętami i nazwami przedmiotów poradziliśmy sobie bez trudu.

14 Przy pisaniu takiego dyktanda trzeba się spocić. Przy pisaniu takiego dyktanda trzeba się spocić. W zabawie biorą udział pary. Tekst dyktanda powieszony jest na ścianie w pewnej odległości. Jedno dziecko czyta kolejno zdania, zapamiętuje i wraca do kolegi. Druga osoba pisze zdania, które dyktuje kolega. Wygrywa para, która najszybciej przepisze tekst na odległość. W zabawie biorą udział pary. Tekst dyktanda powieszony jest na ścianie w pewnej odległości. Jedno dziecko czyta kolejno zdania, zapamiętuje i wraca do kolegi. Druga osoba pisze zdania, które dyktuje kolega. Wygrywa para, która najszybciej przepisze tekst na odległość.

15 System dydaktyczny Kolorowa Ortografia jako absolutna nowość opiera się na przypisaniu poszczególnym ortogramom (tzn. ż, rz, ó, u, h, ch, i wyjątkom) stałych kolorów i jest jedynym bezstresowym, pamięciowo - wzrokowym sposobem uczenia się i nauczania pisowni. ŻELAZNA ZASADA Ó – różowe od dziś będzie Granatowe rz – wszędzie Ż – zielone niezawodnie H – brązowe bardzo modnie. Sz – wyjątki czerwone U i ch – czarnym posmolone.

16 W kąciku mamy do dyspozycji: słowniczki ortograficzne, słowniczki ortograficzne, miesięczniki Franek, Ortofanek i Bunio, miesięczniki Franek, Ortofanek i Bunio, bajki ortograficzne, bajki ortograficzne, podręczniki i ćwiczenia do nauki ortografii, podręczniki i ćwiczenia do nauki ortografii, płyty komputerowe z programami do nauki ortografii, płyty komputerowe z programami do nauki ortografii, książeczki ortograficzne z serii mini-pus. książeczki ortograficzne z serii mini-pus.

17

18

19 Prezentację przygotowała E. Lasik Zapraszamy na zajęcia Zapraszamy na zajęcia


Pobierz ppt "" Błąd w mowie to jak tłusta plama na fotografii matki, którą kochasz, to jak niestarannie przyszyta łata na jej ubraniu, w którym idziesz w goście."

Podobne prezentacje


Reklamy Google