Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Nauczanie zintegrowane

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Nauczanie zintegrowane"— Zapis prezentacji:

1 Nauczanie zintegrowane
Kółko ortograficzne Nauczanie zintegrowane

2 na fotografii matki, którą kochasz, to jak niestarannie przyszyta łata
"Błąd w mowie to jak tłusta plama na fotografii matki, którą kochasz, to jak niestarannie przyszyta łata na jej ubraniu, w którym idziesz w goście. Źle mówić lub pisać to znaczy krzywdzić swoją mową wszystkich, którzy ją zbudowali" Janusz Korczak

3 Podstawowym zadaniem szkoły w okresie wczesnoszkolnym jest nauczenie dzieci poprawnego mówienia i pisania. Integralną część procesu poprawnego pisania stanowi ortografia, której opanowanie wymaga dużo systematycznej i wytrwałej pracy. Najlepszym sposobem na wdrożenie nawyków ortograficznych u uczniów klas młodszych jest uczenie się przez zabawę. Program zajęć koła ortograficznego opiera się na połączeniu elementów nauki i zabawy.

4 KOŁO ORTOGRAFICZNE DLA UCZNIÓW NAUCZANIA ZINTEGROWANEGO CZWARTEK 12.35 – 13.20 Sala nr6 OPIEKUN: ELŻBIETA LASIK

5 ORTOSKRZATY

6 ZABAWY ORTOGRAFICZNE TANGRAM ORTOGRAFICZNY ÓLANDIA PAŃSTWA I MIASTA
SPOCONE DYKTANDO KOLOROWA ORTOGRAFIA KĄCIK ORTOGRAFICZNY

7 TANGRAM ORTOGRAFICZNY

8 Filip i Szymon bardzo szybko potrafią z części ułożyć całość, a przy okazji utrwalają pisownię wyrazów z ó niewymiennym.

9 Dzieci z drugiej klasy chętnie podejmują zadania, które uczą nie tylko ortografii ale także gramatyki, matematyki, rozwijają ich zainteresowania przyrodnicze i poszerzają wiedzę zdobytą na lekcjach.

10 ÓLANDIA TO MALOWNICZA KRAINA WYMYŚLONA PRZEZ DZIECI,
W KTÓREJ MIESZKAJĄ WYRAZY Z „Ó” . ZNAMY TAKŻE INNE KRAINY: ŻYWOCJĘ, HABECJĘ I RZORDANIĘ. ZGADNIJCIE JAKIE WYRAZY W NICH MIESZKAJĄ?

11 Agata i Nicola z klasy trzeciej zawsze chętnie pracują na zajęciach koła ortograficznego.

12 PAŃSTWA I MIASTA To ulubiona zabawa dzieci. Na początek należało przejrzeć atlasy geograficzne, wypisać nazwy państw i miast według alfabetu. Z roślinami, zwierzętami i nazwami przedmiotów poradziliśmy sobie bez trudu.

13 Spocone dyktando Przy pisaniu takiego dyktanda trzeba się spocić.
W zabawie biorą udział pary. Tekst dyktanda powieszony jest na ścianie w pewnej odległości. Jedno dziecko czyta kolejno zdania, zapamiętuje i wraca do kolegi. Druga osoba pisze zdania, które dyktuje kolega. Wygrywa para, która najszybciej przepisze tekst na odległość.

14 KOLOROWA ORTOGRAFIA System dydaktyczny „Kolorowa Ortografia” jako absolutna nowość opiera się na przypisaniu poszczególnym ortogramom (tzn. ż, rz, ó, u, h, ch, i wyjątkom) stałych kolorów i jest jedynym bezstresowym, pamięciowo - wzrokowym sposobem uczenia się i nauczania pisowni. ŻELAZNA ZASADA Ó – różowe od dziś będzie Granatowe rz – wszędzie Ż – zielone niezawodnie H – brązowe bardzo modnie. Sz – wyjątki czerwone U i ch – czarnym posmolone.

15 Kącik ortograficzny W kąciku mamy do dyspozycji:
słowniczki ortograficzne, miesięczniki „Franek”, „Ortofanek” i „Bunio”, bajki ortograficzne, podręczniki i ćwiczenia do nauki ortografii, płyty komputerowe z programami do nauki ortografii, książeczki ortograficzne z serii mini-pus.

16 Kącik ortograficzny

17 Ortografia bez problemów

18 Prezentację przygotowała E. Lasik
Zapraszamy na zajęcia


Pobierz ppt "Nauczanie zintegrowane"

Podobne prezentacje


Reklamy Google