Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SELSYN Rzadko stosowany. Łącze wskaźnikowe: rozwija mały moment.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SELSYN Rzadko stosowany. Łącze wskaźnikowe: rozwija mały moment."— Zapis prezentacji:

1 SELSYN Rzadko stosowany. Łącze wskaźnikowe: rozwija mały moment.
Selsyn nadajnik Selsyn odbiornik Zadajemy alfa. Beta= alfa  Sem w jednoimiennych pasmach stojana odbiornika i nadajnika są takie same  w stojanach nie płyną prądy  nie ma momentu w odbiorniku  wirnik odbiornika nieruchomy. Beta != alfa  Sem w stojanach się nie równoważą  prądy stojana + pole wzbudzenia generują moment dążący do zlikwidowania przyczyny, czyli do usunięcia różnicy pomiędzy beta i alfa.

2 Selsyn motors were widely used
in motion picture equipment to synchronize movie cameras and sound recording equipment, before the advent of crystal oscillators and microelectronics. If you are only measuring a shaft angle, then you use a synchro. If you add a compatible motor, then the system is called a selsyn, and repeats the shaft angle remotely.

3 Uzwojenie wzbudzenia może też być na stojanie a synchronizacyjne na wirniku.

4 SELF-SYNCHRONOUS TRANSMITTERS AND INDICATORS
Transmitter – nadajnik Indicator or motor – wskaźnik lub silnik

5 Brushless supply Uzwojenia stojana: synchronizacyjne
Uzwojenie wirnika: wzbudzenia Transformator pierścieniowy

6 Selsyn – silnik wykonawczy
Warunkiem generacji momentu w odbiorniku jest: istnienie 2 pól składowych przesuniętych w fazie i w przestrzeni. Kierunek pól obu stojanów jest taki sam, bo płyną w nich te same prądy. Kondensator zapewnia przesunięcie fazy obu pól wirnikowych. Na aluminiowy cylinder działa moment, jeśli tylko beta != alfa. Kręcący się cylinder sprowadza położenie wirnika odbiornika do takiego aby beta = alfa.

7 Łącze selsynowe transformatorowe control transformer
Warunkiem generacji momentu w odbiorniku jest: istnienie 2 pól składowych przesuniętych w fazie i w przestrzeni. Wzbudzenie i sterowanie silnika wykonawczego są przesunięte o 90o. Amplituda sterowania jest !0 tylko wtedy, gdy oś wirnika odbiornika nie jest elektrycznie prostopadła do osi wirnika nadajnika. Wtedy silnik wykonawczy generuje moment aż do momentu gdy alfa + beta = 90o. ”Siła” łącza zależy od mocy silnika wykonawczego.


Pobierz ppt "SELSYN Rzadko stosowany. Łącze wskaźnikowe: rozwija mały moment."

Podobne prezentacje


Reklamy Google