Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Przerwy szkolne: gdzie jest bezpiecznie i co robić

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Przerwy szkolne: gdzie jest bezpiecznie i co robić"— Zapis prezentacji:

1 Przerwy szkolne: gdzie jest bezpiecznie i co robić
by: Julia Krzywańska Kasia Rączka

2 Co robić ? Odrabiać prace domowe w łazience
Unikać kretynek i naśmiewać się z nich Ryczeć po pale Gadać ze znajomymi Jeść Konsultować się z nauczycielami i pytać o klasówki

3 Gdzie jest bezpiecznie
Łazienka ( źródło informacji ) Parapety Jadalnia W tłumie znajomych W pracowni informatycznej i klasach (jeśli są otwarte )

4 Prace domowe Nie odrobiliśmy pracy domowej, a gdy nauczyciel przyłapie na ściąganiu, to uwaga do dziennika, więc gdzie je przepisywać – w ŁAZIENCE. Bezpieczne miejsce i można robić dwie rzeczy na raz.

5 Osoby denerwujące Wiele osób wpływa na nasze samopoczucie.
Jak można się pozbyć ich towarzystwa? Unikać ich Obmawiać po cichu Poniżać publicznie To zależy już od was.

6 Oceny Co robi zdesperowany uczeń, gdy dostanie pałę?
Oczywista, że ma doła i idzie się uspokoić. Najczęściej ląduje w łazience, rycząc. A gdy trafi się szóstka, baluje po korytarzu, nie zważając na innych i ciesząc się przerwą.

7 Rozmowy w „cztery” oczy
Czy jest coś lepszego niż pogaduszki ze znajomymi (tak - czytanie książek)? Oczywiście, że nie!! - Możecie dowiedzieć się nowych plotek i podyskutować na ciekawe tematy (chociaż ja plotek nie popieram ). Jedno wiadomo, podczas rozmowy nie będziecie się nudzić.

8 Posiłki Drugie śniadanie jest to pierwszy posiłek w szkole. Dania są bardzo zróżnicowane - od kanapek poczynając, idąc przez bułeczki, na sałatkach i jogurtach kończąc. Obiad jest moją ulubioną częścią dnia. Osoby, którym życie niemiłe zamawiają obiad, a potem następuje akcja „podziel się posiłkiem” - efekt można sobie wyobrazić.

9 Przeto to gwóźdź do trumny.
Konsultacje Ach, klasówki. Przeto to gwóźdź do trumny. Lecz rada jest taka, do nauczyciela zamiataj. Wytłumaczy i pomoże, czasem trochę podołuje, ale klasówkę zaliczysz na szóstkę z plusem.

10 Łazieneczka Chociaż mała, to bezpieczna.
Siedzisz sobie na kibelku, podsłuchujesz i ciekawych rzeczy się dowiadujesz. Nikt nie wejdzie, nikt nie zrani, a ty sobie ulżysz wydalaniem.

11 Nasz kochany parapet Parapecik na półpiętrze jest miejscem integracji klas pierwszych, drugich i trzecich (nie wszyscy w niej uczestniczą, ale nas zawsze tam znajdziecie)

12 jadalnia Jest miejscem, w którym możesz na drugiej przerwie kupić przepyszne pączuszki, bułeczki: kręconki, z serem, jabłkiem, bądź maczkiem, a także o godzinie 12:25 sycący obiadek w wydaniu jarskim lub mięsnym. Jeśli poczujesz się spragniony, możesz skorzystać z baniaka z wodą.

13 Osoby współtowarzyszące
Jeżeli nie lubisz się chować, a dobrze się czujesz w towarzystwie innych, to znajdź sobie bandę. Przyjaciele. Wśród nich bezpieczeństwo gwarantowane. Nie dosięgnie Cię zła ręka. I czas spędzisz przyjemnie.

14 Kryjówka alternatywna
Czasem wyjścia człowiek nie ma. Zdać się musi na tyranów łaskę. Może Cię do klasy wpuszczą, Lecz nie bądź pewien, przecież to NAUCZYCIELE!!

15 KONIEC


Pobierz ppt "Przerwy szkolne: gdzie jest bezpiecznie i co robić"

Podobne prezentacje


Reklamy Google