Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kura i pingwin. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji multimedialnej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kura i pingwin. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji multimedialnej."— Zapis prezentacji:

1 Kura i pingwin. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji multimedialnej.

2 Kura z pingwinem się kłócili… - Ja jestem najpiękniejsza!!! Jestem taka kolorowa aaa… a ty taki brudno - biały! -Co też Pani mówi!? Ja jestem świetnym pływakiem, a Pani po kontakcie z wodą wygląda jak zmokła kura! -Jakby Pan nie zauważył jestem kurą i to z rodowodem! -Tak, a ja mieszkam w Australii jak pani jest z rodowodem! - No chyba nie! Pan jest zimnokrwisty i mieszka w Mongolii! -Nie! Ja zamieszkuję Antarktydę, a zaś moi krewni, Amerykę Południową oraz Nową Zelandię. -No dobra. Niech Pan tak już tym dziobem nie kłapie. -A! Apropos kłapania. Czy wie Pani, że pingwiny świetnie poruszają dziobem?

3 Głośno było, ale się skończyło !!! A teraz kilka słów na temat naszych ptaków.

4 PINGWIN Ptak ten zamieszkuje Antarktydę, Amerykę Południową oraz Nowa Zelandię. Posiada skrzydła lecz nie służą mu one do latania, ale do pływania. Zastępują mu płetwy. Ciekawostka: Pingwiny są świetnymi pływakami. Jednymi z najlepszych na świecie.

5 KURA To zwierzę hodowlane. Składa jaja, które są pokarmem dla ludzi, ale również z nich wykluwają się małe pisklęta. Hoduje się je dla mięsa, jaj i piór. Zagadka: Czy wiecie co oznacza przysłowie Chodzić spać z kurami?

6 Śmieszne Fotki Pingwin Kura Pingwin Kura

7 Dziękujemy… Wykonali: Wiktoria Kula Kacper Gorzelak Katarzyna Naglik Gabriela Ostrowska

8


Pobierz ppt "Kura i pingwin. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji multimedialnej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google