Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Windsurfing.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Windsurfing."— Zapis prezentacji:

1 Windsurfing

2 Windsurfing – sport wodny, uprawiany przy użyciu deski i przymocowanego do niej elastycznie pędnika żaglowego. Sport polegający na żeglowaniu podobnym do jachtowego, lecz przy pomocy innego sprzętu. Deski o wyporności od do ponad 300 litrów, dzielą się na mieczowe i bezmieczowe (o szerokości dochodzącej nawet do 101 cm, tzw. wide-body lub flapery). Pędnik stanowi zespół masztu, bomu oraz żagla o różnej powierzchni (stosuje się różne żagle dla odpowiedniej siły wiatru oraz umiejętności i postury zawodnika, od 0,5 do 12,5 m²). Do połączenia deski z żaglem stosuje się przeguby gumowe.

3 Sklepy: http://www.surfmix.com/ http://www.easy-surfshop.pl/pi1/0.php

4 Zwrot przez sztag Zwrot przez sztag (zwrot na wiatr) jest najskuteczniejszą formą zmiany halsu pozwalającą odzyskać wysokość w stosunku do wiatru. Dzięki niemu halsowanie pod wiatr staje się znacznie szybsze i efektywniejsze. Pomimo, że doskonale pamiętamy tą ewolucje z początkowego etapu nauki teraz poznamy technikę wykonywania tego zwrotu przy silniejszym wietrz i na mniejszych deskach.

5 Płynąc w ślizgu ostrzymy do wiatru
Płynąc w ślizgu ostrzymy do wiatru. Wczepiamy się z linki trapezowej zwieszając ciężar ciała na wyprostowanych rękach. Wyjmujemy nogi ze strzemion – tylna noga wędruje w okolice pomiędzy przednimi i tylnimi uchwytami a przednią nogę ustawiamy przed strzemionami. Cały czas ostrzymy do wiatru zwiększając obciążenie burty nawietrznej. Coraz mocniej pochylamy pędnik na rufę. Aby zwiększyć stabilność możemy przenieść przednią rękę z bomu na maszt. Przenosimy ciężar na tylnią nogę dzięki czemu deska zaczyna mocniej ostrzyć do wiatru. Jednocześnie przesuwamy nogę przednią w okolice stopy masztu. Mocno wybieramy żagiel. Deska dochodzi do linii wiatru. Zaraz po przekroczeniu deską linii wiatru puszczamy tylnią ręką bom i chwytamy nią za bom przy maszcie na drugim halsie (ręce przez moment krzyżują się). Jednocześnie starym się jak najszybciej przejść stopami z jednej strony deski na drugą do ustawienia na nowym halsie. Im mniej wyporna deska tym przejście musi być szybsze i musimy unikać obciążania dziobu deski. Należy również przyśpieszyć sam moment zmiany halsu - tak, że w przypadku bardzo małych desek przejście na drugą stronę powinno nastąpić dużo wcześniej zanim deska osiągnie linie wiatru i wytraci całkowicie prędkość. Po przejściu na drugą stronę przenosimy tylnią rękę do chwytu za bom za linką trapezową. Musimy jak najszybciej odpaść od wiatru. W tym celu przesuwamy lekko pędnik do przodu i na stronnę nawietrzną i obniżamy pozycję, przesuwając do tyłu i uginając tylnią nogę. Wybieramy żagiel. Przednia noga pozostaje wyprostowana przekazując ciąg żagla na stopę masztu. Deska zaczyna szybko odpadać i nabierać prędkości. Możemy rozpocząć pływanie na nowym halsie.

6

7 Galeria:

8 Miejsca windsurfingu:
Chorwacja Majorka

9 Egipt Ełk

10 Źródła: Książki

11 WYKONAŁA: Imię i Nazwisko

12 Dziękuję za obejrzenie mojej prezentacji


Pobierz ppt "Windsurfing."

Podobne prezentacje


Reklamy Google