Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

GIMNAZJUM CENDROWICE JEŹDZI Z GŁOWĄ GR.II(OBRĘB).

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "GIMNAZJUM CENDROWICE JEŹDZI Z GŁOWĄ GR.II(OBRĘB)."— Zapis prezentacji:

1 GIMNAZJUM CENDROWICE JEŹDZI Z GŁOWĄ GR.II(OBRĘB)

2 NA OBRĘBIE BARDZO WAŻNE JEST BEZPIECZEŃSTWO Sołtys wsi dba o to, aby na ulicach było bezpiecznie. Pomimo iż to mała wieś w wielu miejscach poustawiane są znaki, które informują kierowców o tym jak się zachować i czego się spodziewać.

3 CO JESZCZE UŁATWIA NAM ŻYCIE Poza znakami nasza wieś jest wyposażona w takie udogodnienia, które nie dość, że ułatwiają, to jeszcze sprawiają, że nasze życie codzienne staje się bezpieczniejsze.

4 NAUKA TO PODSTAWA Nie tylko sołtys troszczy się o nasze bezpieczeństwo. Główną rolę odgrywają tu rodzice, którzy od najmłodszych lat upominają o wkładanie kasków i ochraniaczy.

5 WARTO SPRAWDZAĆ STAN POJAZDU Wszyscy lubią wycieczki rowerowe czy wypady nad jezioro. W naszych okolicach jest wiele pięknych tras dla lubiących spędzać aktywnie czas. Jednak aby cieszyć się sportem należy sprawdzać stan pojazdu.

6 GMINA O NAS DBA Bardzo często w bardziej ruchliwych miejscach lub tych niebezpiecznych można spotkać patrol policji.

7 NIEBEZPIECZNE ZAKRĘTY SKRZYŻOWANIA To chyba największa zmora wiejskich okolic. Problemem są źle oznakowane zakręty jak również skrzyżowania. Szczególną trudność sprawia skrzyżowanie na Obrębie, gdzie rosnące z jednej strony krzewy zasłaniają drogę, przez co kierowca nie widzi nadjeżdżających pojazdów. Nie trudno wtedy o wypadek.

8 CZĘSTE WYKROCZENIA Często kierowcy zapominają o dobrych manierach i hamowaniach. Wiejskie drogi nie należą do najlepszych, jednak zdarza się, że jadący przekraczają dozwoloną prędkość. Jest to szczególnie niebezpieczne w pobliżu zabudowań. Na Obrębie dochodziło już do wypadków spowodowanych przez tzw. brawurowych kierowców.

9 WSZYSTKO ZALEŻY OD NAS Tak naprawdę wszystko zależy od nas. Od tego jak postępujemy i czy jest to zgodne z prawem. Należy pamiętać, że każde wykroczenie może doprowadzić do tragedii, a tego niestety nie da się odwrócić.

10 IDEALNY KIEROWCA: Jest opanowany (zachowuje spokój i trzeźwość umysłu) Posiada dobrą koncentrację i podzielność uwagi Potrafi szybko reagować Zna zasady ruchu drogowego Jest spostrzegawczy Kieruje się zasadą ograniczonego zaufania

11 DZIĘKUJEMY ZA OBEJRZENIE PREZENTACJI


Pobierz ppt "GIMNAZJUM CENDROWICE JEŹDZI Z GŁOWĄ GR.II(OBRĘB)."

Podobne prezentacje


Reklamy Google