Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Świat według mola.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Świat według mola."— Zapis prezentacji:

1 Świat według mola

2 Posłuchajcie moich ulubionych wierszy o książce.
Siemka, jestem molem książkowym. Nazywam się Bombel. Mieszkam w najwspanialszym miejscu na świecie tj. w BIBLIOTECE! Pochodzę z miasteczka MOLOWO. Tam mieszkają wszystkie mole. Jestem inny niż wszyscy moi bracia. Ja nie pożeram książek, ja ich nie niszczę. Kocham książki. Najbardziej lubię czytać przygody Harrego Pottera , Kubusia Puchatka , Pipi Pończoszanki, Szatana z siódmej klasy oraz Stasia i Nel z „W pustyni i w puszczy”. Bardzo Wam je polecam. Posłuchajcie moich ulubionych wierszy o książce.

3 "Książka czeka" - Łochocka Hanna  
Książka nas uczy, książka cieszy,  czasem zadziwi  nas niemało  albo po prostu tak rozśmieszy,  jakby się dobry  żart słyszało.  Książka też mądrze nam doradza  różne wskazówki,  wzory daje.  Książka w szeroki świat wprowadza,  dalekie z nami  zwiedza kraje.  Lubimy książkę - przyjaciółkę.  Wiesz co ci powiem?  Nie odwlekaj.  Masz trochę czasu? Spójrz na półkę,  sięgnij po książkę!  Książka czeka!

4 "Książka" - Kubiak Tadeusz
Od pierwszych liter już na całe życie  przyjaciel wierny, dobry i mądry  co opowiada dzieje twojej ziemi  odkrywa piękne i nieznane lądy.  Od pierwszych liter już na całe życie  zawsze przy tobie kiedy ją przywołasz.  Do łez cię wzruszy Jankiem Muzykantem  a jak Pinokio - ubawi wesoło.  Będzie cię uczyć ptaków, kwiatów i ludzi,  będzie ci radzić twój wierny przyjaciel szczery.?  Zawsze przy tobie służyć ci gotowa  od pierwszej w życiu poznanej litery.

5 Posłuchajcie, co wydarzyło się pewnego razu w mojej bibliotece.
Pewnego dnia kiedy obudziłem się w bibliotece był straszny bałagan. Wszystkie książki były zniszczone i porozrzucane po całym pomieszczeniu! Strasznie się przestraszyłem. Nie wiedziałem co zrobić. Żadna książka nie nadawała się do czytania. Te książki zbierałem przez całe moje życie. Wtedy mój świat się zawalił. Pomyślałem sobie, że dzieci już nie będą chciały tu przychodzić, czytać swoich ulubionych książeczek. Byłem strasznie roztrzęsiony, gdy usłyszałem jakieś szelesty na dziale z encyklopediami. Pobiegłem tam natychmiast. I co ujrzałem!? Moją rodzinę która przyjechała na wakacje bez uprzedzenia! Zaatakowali moją bibliotekę zaraz po przyjeździe! Obawiałem się tego od początku.

6 Zebrałem ich wszystkich w dziale z lekturami
Zebrałem ich wszystkich w dziale z lekturami. Jeśli można powiedzieć, że w ogóle były jakieś działy. Wytłumaczyłem im, że książki są bardzo ważne dla dzieci w moim miasteczku. Dzięki tym książkom ćwiczą one ortografię, rozwijają wyobraźnię, poznają świat, pomagają w edukacji, bawią i śmieszą. NIE NISZCZCIE KSIĄŻEK!!!

7 Książka jest dobrym twym przyjacielem, zawsze pocieszy, nauczy wiele, często odwiedzaj ją w bibliotece, w skarbnicy wiedzy, w tej książek tece.

8 Kochaj je, szanuj i miłuj szczerze, a coś ci powiem, bo ja w to wierzę, że książka da ci wiele radości, teraz, na starość, no i w młodości.

9 Ceń ją za mądrość i za nauki, niech z niej się śmieją tylko nieuki, ona zaś będzie twym drogowskazem – zawsze kierunek dobry ci wskaże.

10 A potem przeczytałem im
DEKALOG KSIĄŻKOWY Jam jest książka Twoja, która może wyzwolić Cię dnia każdego z monotonii życia codziennego. Nie będziecie mieć lepszych źródeł informacji ode Mnie. Czytajcie Mnie tylko ze zrozumieniem. Pamiętajcie, abyście szacunek dla Mnie mieli. Dbajcie o Mnie dnia każdego. Nie wyrywajcie Moich kartek. Czytajcie Mnie częściej. Nie mylcie mnie z blokiem rysunkowym. Nie kradnijcie Moich sióstr z bibliotek. Zachęcajcie innych do czytania. Pamiętajcie, że czytanie pobudza wyobraźnię.

11 Książka nie lubi gdy: wyrywa jej się kartki pisze po jej stronnicach spożywa nad nią posiłki rzuca ją się w kąt zamiast czytać Książka lubi gdy: czyta się ją od początku do końca poleca się ją innym utrzymuje ją się w dobrym stanie gdy jest wypożyczona, oddawać ją w terminie Ja jestem tylko małym molem książkowym i sam nic nie zdziałam! Pomóżcie mi!

12 PRACA WYKONANA NA KONKURS PT.: „CZEGO NIE LUBI KSIĄŻKA?”
AUTOR – Anna Sielska Szkoła Podstawowa nr 5 w Czerwionce- Leszczynach. klasa VI OPIEKUN – pani Urszula Krettek. PODZIĘKOWANIE DLA PANI URSZULI I MOICH KOLEŻANEK W REALIZACJI PIOSENKI I ZDJĘĆ!!!


Pobierz ppt "Świat według mola."

Podobne prezentacje


Reklamy Google