Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wiosenne kwiaty w naszej okolicy. W tym roku szkolnym nasza szkoła uczestniczy w projekcie,,Cyfrowa szkoła. W ramach jego realizacji podjęliśmy projekt.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wiosenne kwiaty w naszej okolicy. W tym roku szkolnym nasza szkoła uczestniczy w projekcie,,Cyfrowa szkoła. W ramach jego realizacji podjęliśmy projekt."— Zapis prezentacji:

1 Wiosenne kwiaty w naszej okolicy

2 W tym roku szkolnym nasza szkoła uczestniczy w projekcie,,Cyfrowa szkoła. W ramach jego realizacji podjęliśmy projekt o temacie,,Wiosenne kwiaty w naszej okolicy. Dzięki temu chcieliśmy m. in. poszerzyć swoje wiadomości na temat otaczającej nas przyrody udoskonalić pracę w grupie, nauczyć się samodzielnego poszukiwania informacji, które są nam potrzebne oraz wykorzystywać poznane narzędzia TIK w tworzeniu projektu. Chcieliśmy zaobserwować zwiastuny oznajmiające nadejście wiosny, przypomnieć sobie budowę kwiatów. Obserwacje i zdjęcia wykonaliśmy m. in. na łąkach, polach, przy rzece oraz przy stawie w naszych ogrodach.

3 Cele projektu: rozbudzenie zainteresowania własnym regionem ze szczególnym wyróżnieniem walorów przyrodniczych w zmieniającej się porze roku – wiośnie, rozbudzenie wśród dzieci poczucia piękna świata przyrody pobudzenie do samodzielnych poszukiwań, kwiaty jako jedne z pierwszych zwiastunów wiosny.

4 Uczniowie w trakcie poszukiwań wiosny

5

6 Segregowanie zdjęć i podpisywanie kwiatów

7 Utrwalone na zdjęciach efekty pracy Lilie Szafirki

8 Jaskier Wiosenny Goździk ogrodowy Hiacyn t Krokusy

9 Bratki Mniszek lekarski Łączka Podwórkowa Pierwiosnek

10 Pierwiosnek lekarski Przebiśnieg Sasanka Dzwonkowata Stokrotka Pospolita

11 Dąbrówka Rozłogowa Tulipany Tulipan Stresa Wrzosiec Czerwony

12 Zawilec gajowy Złoć Żółta Żonkil Żywokost Sercowaty

13

14 Krzewy: Azalia Forsycja Magnolia

15 Mahonia Pospolita Pigwowiec Tawuła Wczesna

16 Owady na kwiatach :

17

18 To my tworzyliśmy projekt: Kinga Dudys Daria Glądys Kasia Neczek Martyna Kos Laura Wasilewska Maria Dymel Marzena Rybarska Katarzyna Hałat Natalia Sikora Klaudia Biernat Kinga Olearczyk Magdalena Rodak Robert Kołodziejczyk Radosław Laszczak Szymon Dwornik Igor Sablik Opiekun: mgr Krzysztof Duźniak


Pobierz ppt "Wiosenne kwiaty w naszej okolicy. W tym roku szkolnym nasza szkoła uczestniczy w projekcie,,Cyfrowa szkoła. W ramach jego realizacji podjęliśmy projekt."

Podobne prezentacje


Reklamy Google