Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

STRUKTURA ZESPOŁU SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH W CZAPLINKU

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "STRUKTURA ZESPOŁU SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH W CZAPLINKU"— Zapis prezentacji:

1 Kierunki nauczania w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Czaplinku 2014/2015

2 STRUKTURA ZESPOŁU SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH W CZAPLINKU
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. 3 DYWIZJI STRZELCÓW KARPACKICH TECHNIKUM ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA IM. STEFANA CZARNIECKIEGO INTERNAT

3 LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
 profil humanistyczno – teatralny przedmioty rozszerzone: język polski, język angielski, historia, wiedza o społeczeństwie; zajęcia z zakresu edukacji teatralnej prowadzone przez profesjonalnych aktorów polskiej sceny teatralnej; możliwość podjęcia studiów wyższych na kierunkach lingwistycznych, teatralnych, filmowych oraz kulturoznawczych.

4 LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
profil lingwistyczny przedmioty rozszerzone: język polski, języki obce, historia; zajęcia prowadzone przez nauczycieli akademickich z Instytutu Nauk Humanistycznych i Instytutu Neofilologii przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koszalinie; możliwość podjęcia studiów wyższych na kierunkach: filologia polska i obca, historia, prawo, dziennikarstwo, psychologia, filozofia, politologia, stosunki międzynarodowe, itp.

5 profil ratownictwa medycznego
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE profil ratownictwa medycznego przedmioty rozszerzone: biologia, chemia, fizyka; zajęcia praktyczne z ratownictwa medycznego w ramach lekcji z edukacji dla bezpieczeństwa, wychowania fizycznego i biologii; uzyskanie państwowych kwalifikacji w zakresie Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy; uzyskanie państwowych kwalifikacji w zakresie ratownictwa wodnego; możliwość podjęcia studiów wyższych na kierunkach: medycyna, ratownictwo medyczne, farmacja, stomatologia, weterynaria, biotechnologia, fizjoterapia, itp.; łatwiejszy start na akademie wojskowe i policyjne.

6 LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE profil ekonomiczno – społeczny
przedmioty rozszerzone: język angielski, geografia, wiedza o społeczeństwie, matematyka; zajęcia dodatkowe z zakresu przedmiotów społecznych, prawnych i ekonomicznych; możliwość podjęcia studiów wyższych na kierunkach: ekonomia, zarządzanie, finanse i rachunkowość, geodezja, architektura krajobrazu, ochrona środowiska, inżynieria środowiska, inwestycje i wdrożenia środowiskowe, architektura i urbanistyka..

7 technik obsługi turystycznej
TECHNIKUM technik obsługi turystycznej zdobycie umiejętności menadżerskich w zakresie obsługi turystycznej, organizacji imprez oraz usług turystycznych; praktyki zawodowe w ośrodkach wypoczynkowych, hotelach i biurach turystycznych; zdobycie patentu żeglarskiego i uprawnień pilota wycieczek kwalifikacje dające możliwość podjęcia pracy w: biurach podróży, hotelach, agroturystyce oraz w organizacjach zajmujących się wspieraniem i rozwojem turystyki zarówno w Polsce jak i na terenie całej Unii Europejskiej.

8 technik żywienia i usług gastronomicznych
TECHNIKUM technik żywienia i usług gastronomicznych umiejętność organizacji bankietów i imprez okolicznościowych; specjalistyczne kursy barmańskie, kelnerskie i baristyczne; możliwość prowadzenia własnej działalności w branży gastronomicznej; zdobycie umiejętności menadżerskich w zakresie gastronomii, promocji usług i marketingu; język obcy zawodowy; możliwość podjęcia studiów wyższych na kierunkach związanych z żywieniem i gastronomią.

9 technik technologii drewna
TECHNIKUM technik technologii drewna umiejętność projektowania i wykonywania konstrukcji drewnianych, zapoznanie z nowoczesnym wzornictwem mebli; nauka obsługi specjalistycznego programu AUTOCAD (wspomaganie projektowania 2D); obsługa maszyn sterowanych numerycznie CNC; możliwość podjęcia studiów wyższych na kierunkach związanych z obróbką drewna oraz projektowaniem komputerowym; praktyczna nauka zawodu w placówkach zagranicznych.

10 ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA
elektromechanik (współpraca z KTP – płatne praktyki i gwarancja pracy po ukończeniu szkoły); operator obrabiarek skrawających (umiejętność obsługi maszyn CNC w zakresie obróbki metalu i drewna); kucharz; ślusarz; stolarz; klasa wielozawodowa: fryzjer, sprzedawca, mechanik pojazdów samochodowych.

11 INTERNAT nowoczesny; przyjazny; wygodny; z atrakcjami.

12 ZAPRASZAMY


Pobierz ppt "STRUKTURA ZESPOŁU SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH W CZAPLINKU"

Podobne prezentacje


Reklamy Google