Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Park Mużakowski Obiekt ze światowej listy UNESCO.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Park Mużakowski Obiekt ze światowej listy UNESCO."— Zapis prezentacji:

1 Park Mużakowski Obiekt ze światowej listy UNESCO

2 Lokalizacja na mapie Polski Park Mużakowski

3 Park krajobrazowy o powierzchni 559,90 hektarów, rozciągający się po obu stronach Nysy Łużyckiej, wzdłuż której przebiega granica polsko-niemiecka, został stworzony przez księcia Hermana von Puckler-Muskaua w latach 1815-1844. Park, harmonijnie wpisany w wiejski krajobraz, zapoczątkował nowe podejście w projektowaniu krajobrazu i wpłynął na rozwój architektury krajobrazu w Europie i Ameryce.

4 Park Mużakowski Zaprojektowany jako obraz malowany za pomocą roślin nie miał nawiązywać do klasycystycznego krajobrazu, wyobrażenia Edenu, utraconej doskonałości, ale wykorzystywał miejscową roślinność do podkreślenia walorów istniejącego krajobrazu. Ten zintegrowany krajobraz rozciąga się aż do miasta Muskau, poprzez pasy zieleni tworzące parki miejskie otaczające obszary zabudowane. Miasto stało się w ten sposób jednym z elementów utopijnego krajobrazu. W skład obiektu wchodzi również odbudowany zamek, mosty i arboretum.

5 Zdjęcie wykorzystano na podstawie na licencji GNU FDL Permission is granted to copy, distribute and/or modify this document under the terms of the GNU Free Documentation License, Version 1.2 or any later version published by the Free Software Foundation; with no Invariant Sections, no Front-Cover Texts, and no Back-Cover Texts. A copy of the license is included in the section entitled GNU Free Documentation License.

6 Źródła informacje: http://www.unesco.pl/ zdjęcia: http://commons.wikimedia.org Autor zdjęcia Parku: Akumiszcza

7 DZIĘKUJEMY ZA UWAGĘ!


Pobierz ppt "Park Mużakowski Obiekt ze światowej listy UNESCO."

Podobne prezentacje


Reklamy Google