Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Autorzy : Dominika Nowakowska Karol Mzyk. Energia elektryczna jest medium, bez którego nikt nie potrafi sobie wyobrazić dzisiaj życia. Jest to wygodny.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Autorzy : Dominika Nowakowska Karol Mzyk. Energia elektryczna jest medium, bez którego nikt nie potrafi sobie wyobrazić dzisiaj życia. Jest to wygodny."— Zapis prezentacji:

1 Autorzy : Dominika Nowakowska Karol Mzyk

2 Energia elektryczna jest medium, bez którego nikt nie potrafi sobie wyobrazić dzisiaj życia. Jest to wygodny i bezpieczny nośnik, pod warunkiem, że użytkownicy mądrze i bezpiecznie z niego korzystają. Zatem kilka rad, które ułatwią mądre korzystanie z energii elektrycznej.

3 Lodówka Lodówka pobiera najwięcej energii elektrycznej! Aby zaoszczędzić staraj się nie otwierać na okrągło zamrażalnika lub lodówki!

4

5 Aby zmniejsz yć pob ó r prądu przy korzystaniu z kuchenek elektrycznych należy p rzede wszystkim gotować w małej ilości wody i w zamkniętych naczyniach.

6

7 Wykorzystuj pranie wstępne tylko wtedy, kiedy pranie jest naprawdę mocno zabrudzone. Staraj się wypełnić cały bęben pralki, gdyż przy mniejszej ilości prania pobierana jest taka sama ilość wody. Staraj się prać w niższych temperaturach, korzystając z odpowiednich detergentów.

8

9 Obecnie w użyciu są dwa główne rodzaje żarówek: tradycyjne oraz świetlówki energooszczędne. Nie wszędzie jednak żarówki energooszczędne lepiej się sprawdzą.

10

11 KONIEC WSZYSTKIE MATERIAŁY I ZDJĘCIA ZOSTAŁY ZNALEZIONE W INTERNECIE


Pobierz ppt "Autorzy : Dominika Nowakowska Karol Mzyk. Energia elektryczna jest medium, bez którego nikt nie potrafi sobie wyobrazić dzisiaj życia. Jest to wygodny."

Podobne prezentacje


Reklamy Google