Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Autorzy : Dominika Nowakowska Karol Mzyk

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Autorzy : Dominika Nowakowska Karol Mzyk"— Zapis prezentacji:

1 Autorzy : Dominika Nowakowska Karol Mzyk
Jak oszczędzać energię elektryczną??? Autorzy : Dominika Nowakowska Karol Mzyk

2 Energia elektryczna jest medium, bez którego nikt nie potrafi sobie wyobrazić dzisiaj życia. Jest to wygodny i bezpieczny nośnik, pod warunkiem, że użytkownicy mądrze i bezpiecznie z niego korzystają. Zatem kilka rad, które ułatwią mądre korzystanie z energii elektrycznej.

3 Lodówka Lodówka pobiera najwięcej energii elektrycznej!
Oszczędzanie energii warto zacząć od siebie. Zmniejszenie zużycia prądu w gospodarstwie domowym ma pozytywny wpływ na środowisko, jak również na zasobność portfela każdego z nas! Lodówka Lodówka pobiera najwięcej energii elektrycznej! Aby zaoszczędzić staraj się nie otwierać na okrągło zamrażalnika lub lodówki!

4

5 Kuchenka elektryczna Aby zmniejszyć pobór prądu przy korzystaniu z kuchenek elektrycznych należy przede wszystkim gotować w małej ilości wody i w zamkniętych naczyniach.

6

7 Pralka Wykorzystuj pranie wstępne tylko wtedy, kiedy pranie jest naprawdę mocno zabrudzone. Staraj się wypełnić cały bęben pralki, gdyż przy mniejszej ilości prania pobierana jest taka sama ilość wody. Staraj się prać w niższych temperaturach, korzystając z odpowiednich detergentów.

8

9 Oświetlenie Obecnie w użyciu są dwa główne rodzaje żarówek: tradycyjne oraz świetlówki energooszczędne. Nie wszędzie jednak żarówki energooszczędne lepiej się sprawdzą.

10

11 KONIEC WSZYSTKIE MATERIAŁY I ZDJĘCIA ZOSTAŁY ZNALEZIONE W INTERNECIE


Pobierz ppt "Autorzy : Dominika Nowakowska Karol Mzyk"

Podobne prezentacje


Reklamy Google