Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zbiórka przed szkołą w środku nocy.. Zwiedzamy Kopalnie Złota Byliśmy w Kopalni Złota w Złotym Stoku. Byliśmy w Kopalni Złota w Złotym Stoku. Zwiedzaliśmy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zbiórka przed szkołą w środku nocy.. Zwiedzamy Kopalnie Złota Byliśmy w Kopalni Złota w Złotym Stoku. Byliśmy w Kopalni Złota w Złotym Stoku. Zwiedzaliśmy."— Zapis prezentacji:

1 Zbiórka przed szkołą w środku nocy.

2 Zwiedzamy Kopalnie Złota Byliśmy w Kopalni Złota w Złotym Stoku. Byliśmy w Kopalni Złota w Złotym Stoku. Zwiedzaliśmy Sztolnie Gertruda. Zwiedzaliśmy Sztolnie Gertruda. Widzieliśmy jedyny w Polsce podziemny wodospad. Widzieliśmy jedyny w Polsce podziemny wodospad. Spotkaliśmy się z gnomem w chodniku śmierci. Spotkaliśmy się z gnomem w chodniku śmierci. Przejechaliśmy się pomarańczowym autobusem. Przejechaliśmy się pomarańczowym autobusem.

3 Płukanie złota Po podróży pomarańczowym tramwajem, każdy z nas dostał specjalną miskę w której znajdowało się kilka bryłek pirytu. Pan przewodnik pokazał nam jak wypłukiwać żeby poszukiwanie zakończyło się sukcesem. Niektórych z nas ogarnęła prawdziwa gorączka złota. Po podróży pomarańczowym tramwajem, każdy z nas dostał specjalną miskę w której znajdowało się kilka bryłek pirytu. Pan przewodnik pokazał nam jak wypłukiwać żeby poszukiwanie zakończyło się sukcesem. Niektórych z nas ogarnęła prawdziwa gorączka złota.

4 Lądek Zdrój-Zakład Przyrodoleczniczy Wojciech Odwiedziliśmy również sanatorium w Lądku Zdroju. Przy wejściu można było zakupić specjalne kubeczki do degustowania dwóch wód leczniczych Maria Skłodowskiej- Curie i Zdzisław. Niektórym z nas smakowały, a niektórym nie za bardzo. Odwiedziliśmy również sanatorium w Lądku Zdroju. Przy wejściu można było zakupić specjalne kubeczki do degustowania dwóch wód leczniczych Maria Skłodowskiej- Curie i Zdzisław. Niektórym z nas smakowały, a niektórym nie za bardzo.

5 Kościół Parafialny Narodzenia Najświętszej Maryi Panny Byliśmy również w kościele Narodzenia Najświętszej Byliśmy również w kościele Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Dowiedzieliśmy się, że Maryi Panny. Dowiedzieliśmy się, że barokowy kościół jest trzecią z kolei budowlą, po gotyckiej i renesansowej, wzniesioną w latach 1688-1692. Z wystroju wnętrza zapamiętaliśmy cenne rzeźby najwybitniejszego rzeźbiarza Ziemi Kłodzkiej – Widzieliśmy tam ciekawe obrazy. Michała Klahra Widzieliśmy tam ciekawe obrazy. Takie jak ten: Takie jak ten:

6 Most św. Jana w Lądku Zdrój. Idąc do kościoła Narodzenia Najświętszej Marii Panny przechodziliśmy przez most Św. Jana. A od pana przewodnika dowiedzieliśmy się; że ten dwuprzęsłowy, gotycki zabytek z 1565 r. oparł się wszystkim dotychczasowym powodziom. Niezwykła odporność mostu na działanie silnego prądu wezbranej rzeki, jest podobno efektem zastosowania jako spoiwa białek kurzych zamiast wapna.

7 Kletno – Jaskinia Niedźwiedzia Na samym końcu dnia zajechaliśmy do Kletna. Wysiadając z autobusu zobaczyliśmy wielką górę. Okazało się,że mamy wejść prawie na samą górę (to trochę osłabiło nasz zapał). Ale opłacało się… Widok w jaskini był piękny. Widzieliśmy różne rodzaje stalaktytów, stalagmitów i stalagnatów. Na samym końcu dnia zajechaliśmy do Kletna. Wysiadając z autobusu zobaczyliśmy wielką górę. Okazało się,że mamy wejść prawie na samą górę (to trochę osłabiło nasz zapał). Ale opłacało się… Widok w jaskini był piękny. Widzieliśmy różne rodzaje stalaktytów, stalagmitów i stalagnatów.

8 Powrót w strugach deszczu A na koniec w strugach deszczu wracaliśmy do Jawora. Rodzice trochę się niepokoili, ale wszystko skończyło się dobrze i bardzo nam się podobała ta wycieczka.


Pobierz ppt "Zbiórka przed szkołą w środku nocy.. Zwiedzamy Kopalnie Złota Byliśmy w Kopalni Złota w Złotym Stoku. Byliśmy w Kopalni Złota w Złotym Stoku. Zwiedzaliśmy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google