Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Cykl edukacyjny PRB – czyli co mnie czeka w najbliższych miesiącach?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Cykl edukacyjny PRB – czyli co mnie czeka w najbliższych miesiącach?"— Zapis prezentacji:

1 Cykl edukacyjny PRB – czyli co mnie czeka w najbliższych miesiącach?

2 Photo: Creative Commons License http://skepchick.org/2011/05/ai-the-gutsy-gut/

3 Aktywności obowiązkowe *) Warsztaty planowania rozwoju biblioteki Plan rozwoju biblioteki Webinaria Szkolenia tematyczne

4 Aktywności dla chętnych Konkurs Grantowy Aktywna Biblioteka Doradztwo organizacji pozarządowych Budowanie partnerstw

5

6 WARSZTATY PLANOWANIA ROZWOJU BIBLIOTEKI

7 Biorę udział w warsztatach planowania rozwoju biblioteki i tworzę plan rozwoju. Wiem, że napisanie planu jest obowiązkowe.

8 TRENER: Pracuję systematycznie nad planem: Realizuję zadania międzysesyjne Konsultuję plan z trenerem

9 Ładuję baterie i bawię się na Sylwestra! Fot: FRSI

10 Jest 31 marca. Mam gotowy plan rozwoju mojej biblioteki, zaakceptowany przez trenera. Dzięki temu w przyszłości mogę m.in. ubiegać się o grant w konkursie.

11 SZKOLENIA TEMATYCZNE I DORADZTWO

12 Rozpoczynam współpracę z organizacjami pozarządowymi.

13 W styczniu biorę udział w webinariach – internetowych spotkaniach umożliwiających komunikację między prowadzącymi i uczestnikami.

14 Podczas 5 webinariów poznaję organizacje pozarządowe, które poprowadzą szkolenia tematyczne i doradztwo. Dowiaduję się, co oferują i jakie korzyści mogę wynieść ze współpracy z nimi.

15 Mam do wyboru cztery szkolenia tematyczne: 1. Dzieci i rodzice w bibliotece: Fundacja Komeńskiego 2. Biblioteka – miejsce dla młodych ludzi: Civis Polonus 3. Praca, rodzina, finanse. Biblioteka dla dorosłych: FISE 4. Biblioteka – przestrzeń dla wszystkich: Fundacja TUS

16 Ja i mój zespół wybieramy organizacje, z którymi chcemy współpracować – zapisujemy się na szkolenia tematyczne. Udział w szkoleniach tematycznych jest obowiązkowy dla wszystkich pracowników bibliotek o małych zespołach (1-3 osobowych) i dla 4 wybranych pracowników bibliotek liczących więcej niż 4 osoby w zespole.

17 Poznaję szczegóły współpracy z wybraną organizacją pozarządową: termin i miejsce szkolenia tematycznego oraz zakres doradztwa.

18 Ja i mój zespół bierzemy udział w szkoleniach tematycznych: uczymy się jak pracować z wybraną grupą użytkowników.

19 Chcę wiedzieć więcej: korzystam z doradztwa oferowanego przez wybraną organizację pozarządową http://www.flickr.com/photos/flicker_jun/74657516 60/in/photostream

20 KONKURS GRANTOWY AKTYWNA BIBLIOTEKA

21 Przystępuję do konkursu grantowego Aktywna Biblioteka prowadzonego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Wiem, że maksymalnie 80 projektów otrzyma dotacje w wysokości 4500 zł.

22 Myślę o projekcie, który będzie ważny dla mojej społeczności lokalnej i który chcę zrealizować. Poznaję zasady konkursu Aktywna Biblioteka: czytam regulamin!

23 Podczas pracy nad wnioskiem do konkursu mogę liczyć na pomoc pracowników Centrum Informacyjnego Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce. W Centrum pomogą mi wypełnić wniosek i skonstruować budżet.

24 Inspiruję się i korzystam z projektów modelowych. Projekty Modelowe to przykłady działań dotyczących pracy biblioteki z daną grupą użytkowników. Mogą stanowić inspirację i/lub gotowy wsad do wniosku o dotację w konkursie.

25 Mogę skonsultować się z przedstawicielami 4 organizacji pozarządowych. W ramach swojej specjalizacji pomogą mi doprecyzować pomysł na projekt skierowany do konkretnej grupy odbiorców, który zgłoszę do konkursu Aktywna Biblioteka.

26 Od 20 stycznia do 4 marca składam wnioski w konkursie grantowym Aktywna Biblioteka. Moja biblioteka może złożyć nie więcej niż dwa wnioski.

27 Pamiętam, że dotację mogą otrzymać tylko te biblioteki, które do 31 marca będą miały zaakceptowany plan rozwoju. Moja biblioteka otrzymała dotację w konkursie Aktywna Biblioteka? Gratulacje! Czas na podpisanie umowy i przelew środków na realizację projektu.

28 fot. Noemi Gryczko, some rights reserved, CC BY-NC-SA 3.0 PLCC BY-NC-SA 3.0 PL

29 Realizuję projekt w ramach Aktywnej Biblioteki. Wiem, że zawsze mogę się skontaktować się z pracownikami Centrum Informacyjnego, chętnie odpowiedzą na każde pytanie.

30 W październiku finalizuję i rozliczam projekt, zrealizowany w ramach Aktywnej Biblioteki. W sprawozdaniu opisuję, jak nam poszło.

31 BUDOWANIE PARTNERSTW

32 Już podczas pracy nad wnioskiem w konkursie Aktywna Biblioteka myślę o partnerach lokalnych, którzy mogą zaangażować się w realizację mojego projektu. Ich udział uwzględniam we wniosku.

33 współpraca Fot. Cristian Bortes, Climbing, some rights reserved: CC BY 2.0Cristian BortesClimbingCC BY 2.0

34 Przy wypełnianiu wniosku deklaruję, czy chcę skorzystać z pomocy zewnętrznej w budowaniu partnerstwa w mojej gminie.

35 Sprawdzam, czy moja biblioteka otrzymała grant w konkursie Aktywna Biblioteka, oraz, czy znalazła się w gronie bibliotek, które wezmą udział w programie budowania partnerstw.

36 Jeśli moja biblioteka korzysta ze wsparcia w budowaniu partnerstwa, animator pomaga mi przeprowadzić trzy spotkania partnerstwa.

37 Pytania? Infolinia PRB: 22 579 17 39 czynna od poniedziałku do piątku w godz. 10 – 16:00 Email: marzena.szewczyk@frsi.org.pl


Pobierz ppt "Cykl edukacyjny PRB – czyli co mnie czeka w najbliższych miesiącach?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google