Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

KIA SAFETY SYSTEM GENEZA POWSTANIA. KIA Safety System to innowacyjny produkt przygotowany dla marki KIA, którego głównym zadaniem jest szybkie zawiadomienie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "KIA SAFETY SYSTEM GENEZA POWSTANIA. KIA Safety System to innowacyjny produkt przygotowany dla marki KIA, którego głównym zadaniem jest szybkie zawiadomienie."— Zapis prezentacji:

1 KIA SAFETY SYSTEM GENEZA POWSTANIA

2 KIA Safety System to innowacyjny produkt przygotowany dla marki KIA, którego głównym zadaniem jest szybkie zawiadomienie i szybsze dotarcie służb ratowniczych w sytuacji wystąpienia kolizji drogowej.

3 Według powyższego wykresu w 2008 roku w Polsce zginęło w wypadkach prawie 5,5 tys. osób. Najwięcej wśród wszystkich krajów UE. Dla porównania Niemcy, w których jest znacznie więcej pojazdów są w tej statystyce na 3 miejscu.

4 W statystyce ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych w przeliczeniu na 100 tys. mieszkańców, Polska znajduje się na niechlubnym 2-gim miejscu. W wypadkach ginie ponad 14 osób na 100 tys. mieszkańców. Dla porównania w Niemczech jest to ok. 5,5 osoby na 100 tys. mieszkańców. Dwa razy mniej.

5 Na podstawie badań dotyczących ryzyka wypadku na drogach w latach 2013 – 2015 opracowano mapę ryzyka. Publikacja ta ma na celu wsparcie Europejskiej Rady Bezpieczeństwa Transportu w przygotowaniu Programu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego na lata 2011 – Drogi o wysokim i bardzo wysokim stopniu ryzyka zajmują większość obszaru Polski. Natomiast drogami o bardzo małym ryzyku są jedynie 3 autostrady (jedna północ-południe i dwie wschód-zachód).

6 Warszawa, bo liczą się minuty!!!

7 W roku 2009 w Europie było ponad 1,2 mln wypadków drogowych, ofiar śmiertelnych i aż 1,7 mln rannych W tym samym okresie w Polsce było wypadków, w których zginęły osób, a ponad było rannych Oznacza to, że co roku ginie w Polsce ludność małego miasta jak Świeradów-Zdrój czy Kalwaria Zebrzydowska

8 Od wielu lat kraje UE analizują stan bezpieczeństwa na drogach oraz starają się wprowadzać i promować programy wpływające na poprawę bezpieczeństwa drogowego. W Unii Europejskiej taką analizę prowadzi Komisja Europejska, która na podstawie analizy statystyk wypadków drogowych zainicjowała projekt o nazwie eCall Celem program eCall jest szybsze powiadomienie i skrócenie czasu przyjazdu służb ratowniczych na miejsce wypadku oraz zwiększenie tzw. przeżywalności osób poszkodowanych. PROGRAM UE INFORMOWANIA O WYPADKACH DROGOWYCH Time saved = Lives saved Czas = Życie

9 Zgodnie z Memorandum Komisji Europejskiej z dnia 28 maja 2004 roku, w 2014 roku każdy nowy pojazd powinien być wyposażony w urządzenie do automatycznego powiadamiania o wypadku drogowym. Według szacunków Komisji Europejskiej system eCall pozwoli na: skrócenie czasu reakcji służb ratowniczych na wypadek o 40% na terenie miast i o 50% na terenach wiejskich uniknięcia wypadków śmiertelnych przez 2,5 tys. osób rocznie i zmniejszy skutki wypadków o 10 – 15% PROGRAM UE INFORMOWANIA O WYPADKACH DROGOWYCH

10 SYSTEM AUTOMATYCZNEGO POWIADAMIANIA O WYPADKU


Pobierz ppt "KIA SAFETY SYSTEM GENEZA POWSTANIA. KIA Safety System to innowacyjny produkt przygotowany dla marki KIA, którego głównym zadaniem jest szybkie zawiadomienie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google