Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Egzamin potwierdzaj ą cy kwalifikacje zawodowe. STRUKTURA EGZAMINU Etap pisemny Część I – zakres wiadomości i umiejętności właściwych dla kwalifikacji.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Egzamin potwierdzaj ą cy kwalifikacje zawodowe. STRUKTURA EGZAMINU Etap pisemny Część I – zakres wiadomości i umiejętności właściwych dla kwalifikacji."— Zapis prezentacji:

1 Egzamin potwierdzaj ą cy kwalifikacje zawodowe

2 STRUKTURA EGZAMINU Etap pisemny Część I – zakres wiadomości i umiejętności właściwych dla kwalifikacji w zawodzie zalicza min. 50% punktów Część II – zakres wiadomości i umiejętności związanych z zatrudnieniem i działalnością gospodarczą zalicza min. 30% punktów Etap praktyczny praktyczne umiejętności z zakresu kwalifikacji w danym zawodzie zalicza min. 75% punktów

3 Egzamin jest zdany, jeśli zaliczone są oba etapy Etap praktyczny min.75% Etap pisemny Część II min. 30% pkt. Część I min. 50% pkt.

4 Przebieg egzaminu w technikum Egzamin odbywa się raz w roku w czerwcu Część pisemna przeprowadzana jest na terenie szkoły i trwa 120 min. Część praktyczna przeprowadzana jest na terenie szkoły i w zależności od zawodu trwa 180/240 min.

5 Przebieg egzaminu w szkole zasadniczej Egzamin odbywa się raz w roku czerwiec -l ipiec Część pisemna przeprowadzana jest na terenie szkoły i trwa 120 min. Część praktyczna w zależności od zawodu przeprowadzana jest *na terenie szkoły (kucharz małej gastronomii) *w innym ośrodku egzaminacyjnym ( cukiernik ) i trwa 180 min.

6 Co musisz umieć aby zdać egzamin pisemny ? Czytać ze zrozumieniem informacje przedstawione w różnej formie, (opis, tabela, wykres). Przetwarzać dane liczbowe i operacyjne. Bezpiecznie wykonywać zadania zawodowe.

7 Co musisz umieć aby zdać egzamin praktyczny ? Planować czynności związane z wykonaniem zadania. Organizować stanowisko pracy do wykonania zadania. Wykonać bezpiecznie zadanie egzaminacyjne. Prezentować efekt wykonanego zadania. Planować czynności związane z wykonaniem zadania. Organizować stanowisko pracy do wykonania zadania. Wykonać bezpiecznie zadanie egzaminacyjne. Prezentować efekt wykonanego zadania. Zasadnicza Szkoła Spożywczo – Gastronomiczna im. Jana Pawła II

8 Co musisz umieć aby zdać egzamin praktyczny ? Analizować dokumentację Dobierać metody, techniki i urządzenia na podstawie dokumentacji. Opracowywać projekty przebiegu procesu wykonania produktu. Określać warunki eksploatacji wyrobów na podstawie dokumentacji. Opracowywać harmonogramy i kosztorysy określonych prac. Analizować dokumentację Dobierać metody, techniki i urządzenia na podstawie dokumentacji. Opracowywać projekty przebiegu procesu wykonania produktu. Określać warunki eksploatacji wyrobów na podstawie dokumentacji. Opracowywać harmonogramy i kosztorysy określonych prac. Technikum Spożywczo – Gastronomiczne im. Jana Pawła II

9 Dyplomy i suplementy do dyplomów wydaj ą okręgowe komisje egzaminacyjne. POWODZENIA


Pobierz ppt "Egzamin potwierdzaj ą cy kwalifikacje zawodowe. STRUKTURA EGZAMINU Etap pisemny Część I – zakres wiadomości i umiejętności właściwych dla kwalifikacji."

Podobne prezentacje


Reklamy Google