Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PRZYPOWIEŚĆ O OJCU MIŁOSIERNYM

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PRZYPOWIEŚĆ O OJCU MIŁOSIERNYM"— Zapis prezentacji:

1 PRZYPOWIEŚĆ O OJCU MIŁOSIERNYM
by Martina Ciabatti

2 Powiedział też: "Pewien człowiek miał dwóch synów
Powiedział też: "Pewien człowiek miał dwóch synów. Młodszy z nich rzekł do ojca: "Ojcze, daj mi część majątku, która na mnie przypada". Podzielił więc majątek między nich.

3 Niedługo potem młodszy syn, zabrawszy wszystko, odjechał w dalekie strony i tam roztrwonił swój majątek, żyjąc rozrzutnie.

4 A gdy wszystko wydał, nastał ciężki głód w owej krainie i on sam zaczął cierpieć niedostatek. Poszedł i przystał do jednego z obywateli owej krainy, a ten posłał go na swoje pola żeby pasł świnie.

5 Pragnął on napełnić swój żołądek strąkami, którymi żywiły się świnie, lecz nikt mu ich nie dawał. Wtedy zastanowił się i rzekł: Iluż to najemników mojego ojca ma pod dostatkiem chleba, a ja tu z głodu ginę. Zabiorę się i pójdę do mego ojca, i powiem mu: Ojcze, zgrzeszyłem przeciw Bogu i względem ciebie; już nie jestem godzien nazywać się twoim synem: uczyń mię choćby jednym z najemników. Wybrał się więc i poszedł do swojego ojca.

6 A gdy był jeszcze daleko, ujrzał go jego ojciec i wzruszył się głęboko;

7 wybiegł naprzeciw niego,

8 rzucił mu się na szyję i ucałował go.

9 A syn rzekł do niego: "Ojcze, zgrzeszyłem przeciw Bogu i względem ciebie, już nie jestem godzien nazywać się twoim synem". Lecz ojciec rzekł do swoich sług: "Przynieście szybko najlepszą szatę i ubierzcie go

10 dajcie mu też pierścień na rękę

11 i sandały na nogi!

12 Przyprowadźcie utuczone cielę
i zabijcie: będziemy ucztować i bawić się, ponieważ ten mój syn był umarły, a znów ożył; zaginął, a odnalazł się

13 I zaczęli się bawić.

14 SYMBOLE POCAŁUNEK ZNAK PRZEBACZENIA ZE STRONY OJCA

15 SYMBOLE SZATA PIERŚCIEŃ SANDAŁY
SYN JEST CAŁKOWICIE ZREHABILITOWANY I PRZYJĘTY DO RODZINY JAKO SYN A NIE JAKO SŁUGA

16 ZNAK WYRÓŻNIENIA I UHONOROWANIA
W tamtych czasach król, który chciał wyróżnić swego oficera i dać mu awans, darował mu SZATĘ. W ten sam sposób ojciec daje synowi szatę.

17 SYMBOL ZARZĄDZANIA POSIADŁOŚCIAMI I DOMEM
W tamtym czasie pierścień używany był między innymi przy tranzakcjach handlowych. Był jak karta kredytowa dzisiaj: przyciskało się pierścień ze znakiem właściciela na glinianej tabliczce i w ten sposób płacono za zakupy.

18 Młodzieniec zostaje przyjęty jak SYN
Tylko panowie możnowładcy nosili sandały na nogach. Wszyscy pozostali chodzili na boso. Ojciec przyjmuje młodzieńca jako SYNA, a nie jako sługę.

19 I ZACZYNAJA ŚWIĘTOWAĆ

20 POCAŁUNEK JEST ZNAKIEM PRZEBACZENIA

21 Jezus nieustannie zaprasza nas do przebaczania innym i do zamiany miłości, którą nam ofiaruje w miłość i przebaczenie dla innych.

22 PRZEBACZENIE SPRAWIA, ŻE WZRASTAMY W MIŁOŚCI, ŻE ŻYJEMY W HARMONII, W ZGODZIE Z NASZYMI BRAĆMI.

23 RYSUNKI DO KOPIOWANIA

24

25

26

27

28

29

30

31

32

33

34

35

36 Propozycja pracy

37 Nasza propozycja Aby przygotować święto przebaczenia pomyśleliśmy by zrobić to w ten sposób: Po wytłumaczeniu przypowieści o ojcu miłosiernym, dzielimy dzieci na 4 małe grupy: złotnicy  zrobią (przygotują) pierścień szewcy  zrobią (przygotują) sandały krawcy  zrobią (przygotują) szatę kucharze  zrobią (przygotują) cielca, pieczeń Mozna używać dowolnych materiałów: karton, papier, sukno, kora korkowa itp.

38 Po czym wykonamy wielkie serce, gdzie przykleimy obrazek z pocałunkiem ojca pisząc z boku „Dar miłości od Boga Ojca” Mniej więcej tak: Dar milości od Boga Ojca

39 I na twarzy ojca przykleimy zdjęcie kazdego z dzieci.
Następnie wycinamy mniejsze serduszka, po jednym dla każdego dziecka, na których napiszemy: “My przekształcamy miłość Boga Ojca w przebaczenie i miłość dla innych” I na twarzy ojca przykleimy zdjęcie kazdego z dzieci. My zmieniamy miłość Boga Ojca w przebaczenie i miłość dla innych.

40 Serca należy przymocować do kijków (patyków).
Wszystkie zrobione symbole zostaną użyte w dniu święta przebaczenia i przyniesione di ołtarza podczas czytania przypowieści o Ojcu miłosiernym. Na koniec czytania, pod wielkim sercem z wizerunkiem pocałunku Ojca, kazde dziecko przyniesie własna serduszko (można przygotować bazę (podstawę) z polisterolu lub innego materiału, aby można było wetknąć patyki).

41 Rezultat powinien być mniej więcej taki:
Dar miłości Boga Ojca Miłość Miłość Miłość Miłość Miłość

42 Jest to oczywiście tylko propozycja
Jest to oczywiście tylko propozycja. Sposobów, do wyrażenia nieskończonej miłości Bożej jest wiele. Dajcie upust waszej fantazji.


Pobierz ppt "PRZYPOWIEŚĆ O OJCU MIŁOSIERNYM"

Podobne prezentacje


Reklamy Google