Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Uniwersytet Mikołaja Kopernika Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Podyplomowe Studium Programowania i Zastosowań Komputerów Paweł Abramczyk.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Uniwersytet Mikołaja Kopernika Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Podyplomowe Studium Programowania i Zastosowań Komputerów Paweł Abramczyk."— Zapis prezentacji:

1 Uniwersytet Mikołaja Kopernika Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Podyplomowe Studium Programowania i Zastosowań Komputerów Paweł Abramczyk

2 o Cel pracy o Wykorzystane technologie o Schemat strony o Zrzuty ekranu z fragmentami kodów poszczególnych sekcji

3 Celem pracy było wykonanie strony internetowej o tematyce fotografia ślubna z użyciem technologii języków skryptowych HTML i CSS.

4 Html - t o język znaczników pozwalający na opisanie struktury informacji zawartych wewnątrz strony internetowej. Umożliwia określenie wyglądu dokumentu w przeglądarce internetowej. Jest on niezależny od systemu operacyjnego i wykorzystywanego sprzętu komputerowego. Dokument HTML zawiera szkielet, który stanowi osnowę dla wszystkich innych poleceń. Dokument HTML składa się z dwóch sekcji head oraz body. Sekcje w HTML określa się przy pomocy znaczników otwierających i zamykających ujętych w ostre nawiasy. Znaczniki te to polecenia dla przeglądarki, dzięki którym prawidłowo wyświetlane są strony.

5 CSS - s ą to k askadowe arkusze stylów (ang. Cascading Style Sheets). Arkusz stylów CSS to lista reguł ustalających w jaki sposób ma zostać wyświetlana przez przeglądarke internetową zawartość wybranego elementu lub elementów XHTML lub XML. Można w ten sposób opisać wszystkie pojęcia odpowiedzialne za prezentację elementów dokumentów internetowych, takie jak czcionka, kolor tekstu, marginesy, odstęp międzywierszowy lub nawet pozycja danego elementu względem innych elementów bądź okna przeglądarki.

6 JavaScript - jest to język, za pomocą którego można ożywić statyczne strony WWW. Jest on wspierany przez wszystkie liczące się na rynku przeglądarki internetowe. Najczęściej służy do zapewnienia interaktywności polegającej na reagowaniu na zdarzenia, sprawdzaniu poprawności formularzy lub budowaniu elementów nawigacyjnych.

7

8

9 Fotografia ślubna Zrzut ekranu – podstrona o mnie

10 START O Mnie Kontakt Oferta Cennik Zrzut ekranu – podstrona kontaki

11 przygotowania do ślubu ceremonię ślubną w kościele / USC sesję plenerową (najlepiej innego dnia niż ślub) imprezę weselną, oczepiny fotoksiążkę (album ślubny) Zrzut ekranu – podstrona oferta

12

13 Nasze Zdjęcia Zrzut ekranu – fragment galerii zdjęć

14 Omawiana praca miała na celu stworzenie strony WWW poświęconej Fotografii ślubnej. Składa się ona z nagłówka, menu umieszczonego poniżej, części głównej oraz stopki. Strona główna dotyczy ogólnej oferty serwisu ślubnego, zdjęcia znajdujące się po lewej stronie są również widoczne na wszystkich podstronach. Strona utrzymana jest w stonowanych kolorach. Liczba umieszczonych fotografii została ograniczona ponieważ zbyt duża ilość zdjęć nie zawsze wygląda estetycznie.

15 Wszystkie podstrony współgrają ze stroną główną wizualnie. Menu znajduje się pod nagłówkiem dzięki czemu zdjęcia można było wyeksponować z lewej części strony. Witryna jest przejrzysta i nie męcząca dla osoby odwiedzającej ją. Ciekawy sposób otwierania zdjęć także jest plusem tej witryny.


Pobierz ppt "Uniwersytet Mikołaja Kopernika Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Podyplomowe Studium Programowania i Zastosowań Komputerów Paweł Abramczyk."

Podobne prezentacje


Reklamy Google