Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Nowy obiekt ZODJ Ul. 1 MAJA 61 Dawny budynek Ul. ZDROJOWA 5

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Nowy obiekt ZODJ Ul. 1 MAJA 61 Dawny budynek Ul. ZDROJOWA 5"— Zapis prezentacji:

1 Nowy obiekt ZODJ Ul. 1 MAJA 61 Dawny budynek Ul. ZDROJOWA 5
ZAMIEJSCOWY OŚRODEK DYDAKTYCZNY W JASTRZĘBIU ZDROJU AKADEMII GÓRNICZO – HUTNICZEJ W KRAKOWIE Nowy obiekt ZODJ Ul. 1 MAJA 61 Dawny budynek Ul. ZDROJOWA 5

2 Od 2006 r. siedzibą ZOD Jastrzębie Zdrój był budynek przy ul
Od 2006 r. siedzibą ZOD Jastrzębie Zdrój był budynek przy ul. Zdrojowej 5 w Jastrzębiu Zdroju . Łączna powierzchnia wynosiła 979,14 m2. Dla potrzeb procesu dydaktycznego ZODJ wykorzystywano łącznie 9 sal wykładowych i wykładowo-ćwiczeniowych o łącznej powierzchni 379,21 m2 i 295 miejscach siedzących. ZODJ musiał wynajmować duże 2 sale wykładowe w Górniczym Centrum Kultury.

3 W tym roku około 40 studentów - z Wydziału Górnictwa i Geoinżynierii oraz z Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej kończy naukę broniąc tytułu - inżyniera.

4 Nowa SIEDZIBA AGH ZOD JASTRZĘBIE ZDRÓJ UL. 1 MAJA 61

5 Obecnie siedzibą Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego AGH jest budynek przy ul. 1 Maja 61.
Łączna powierzchnia budynku przy ul. 1 Maja 61 wynosi 1 745,70 m2. Dla potrzeb procesu dydaktycznego wykorzystanych mogą być łącznie 13 sal wykładowych i wykładowo-ćwiczeniowych o łącznej powierzchni 702,51 m2. Przeniesienie do nowego, większego obiektu było możliwe dzięki działanion władz Miasta Jastrzębia. Miejski Zarząd Nieruchomości przeprowadził remont budynku oraz wyposażył w brakujące sprzęty.

6 ZESTAWIENIE SAL

7 W ZOD są prowadzone studia na kierunkach:
GÓRNICTWO I GEOLOGIA W ZAKRESIE: Technika eksploatacji złóż surowców mineralnych Studia stacjonarne dzienne, niestacjonarne wieczorowe , zaoczne INFORMATYKA STOSOWANA W ZAKRESIE: Informatyka w nauce i technice Studia stacjonarne dzienne STUDIA PODYPLOMOWE W ZAKRESIE: Utylizacja i pozyskiwanie metanu z pokładu węgla kamiennego

8 ILOŚĆ STUDENTÓW 2009/2010 RAZEM 312 ILOŚĆ STUDENTÓW ZODJ AGH 2009/2010
KIERUNEK ROK 1 ROK 2 ROK 3 ROK 4 GÓRNICTWO I GEOLOGIA dzienne 39 47 51 40 GÓRNICTWO I GEOLOGIA wieczorowe - 11 15 31 GÓRNICTWO I GEOLOGIA zaoczne Informatyka stosowana dzienne 13 14 RAZEM 312

9 Ćwiczenia laboratoryjne odbywają się nadal w AGH Kraków.
Zajęcia z wychowania fizycznego odbywają się : - na sali gimnastycznej ZSZ w Jastrzębiu Zdroju przy ul. 11 Listopada - na krytej pływalni MOSiR w Jastrzębiu Zdroju przy ul. Warszawska

10 Zajęcia z WF prowadzone są:
W Zespole Szkół Zawodowych - na sali gimnastycznej

11 Zajęcia z WF prowadzone są:
W Zespole Szkół Zawodowych - na siłowni

12 Zajęcia z WF prowadzone są:
W Zespole Szkół Nr 2 – zajęcia na krytej pływalni

13 Studenci ZODJ mają dostęp do: BIBLIOTEK
Biblioteka Główna Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica AL. MICKIEWICZA 30 KRAKÓW tel. (012) fax (012)

14 Studenci ZODJ mają dostęp do: BIBLIOTEK
Akademicka Biblioteka Cyfrowa Akademii Górniczo-Hutniczej (ABC AGH) tworzona jest na bazie zintegrowanego systemu bibliotecznego VTLS/VIRTUA

15 Studenci ZODJ mają dostęp do: BIBLIOTEK
Biblioteka Miejsko – Uniwersytecka UNIVERSITAS LITTERARUM Ul. Witczaka 3a Jastrzębie Zdrój Tel. (032)

16 BUFET STUDENCKI ATMOSFERA
czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 18.00

17 Działalność Koła Naukowego „Metan”
Z dniem r. swoją działalność rozpoczęło Studenckie Koło Naukowe „Metan” działające na Wydziale Górnictwa i Geoinżynierii w Zamiejscowym Ośrodku Dydaktycznym w Jastrzębiu Zdroju. Koło Naukowe „Metan” zajmuje się zagadnieniami związanymi z górnictwem, a w szczególności wydobywaniem metanu z pokładów węgla i jego gospodarczego wykorzystywania. W miesiącu grudniu b.r. będzie zorganizowane seminarium dla studentów ZODJ dotyczące możliwości gospodarczego wykorzystania metanu z pokładów węgla.

18 W ZOD działa Samorząd Studencki, który reprezentuje interesy studentów,
a także organizuje szereg imprez kulturalnych umożliwiających integracje środowiska studenckiego i zapoznanie się z tradycjami górniczymi – można wymienić: 1. Juwenalia, 2. Barbórkowe spotkania Gwarków.

19 Wszechnica Edukacyjna w Jastrzębiu Zdroju Uniwersytetu Otwartego AGH w Krakowie
W Zamiejscowym Ośrodku Dydaktycznym w Jastrzębiu Zdroju działa Wszechnica Edukacyjna Uniwersytetu Otwartego AGH w Krakowie. Swoje działania kieruje do mieszkańców Jastrzębia i okolicznych miast. Jest otwarta dla wszystkich chcących pozyskiwać i rozszerzać swoją wiedzę. W swej działalności stwarza możliwości aktualizacji i poszerzania wiedzy w dziedzinach takich jak : nauka, technika, informatyka, ekonomia, ochrona środowiska, integracja europejska, górnictwo oraz innych tematów wynikających z potrzeb i zainteresowań mieszkańców tego regionu. Popularyzuje nowe osiągnięcia nauki i techniki uwzględniając szeroką wiedzę i bogate doświadczenia wykładowców AGH w Krakowie, jak i osób znaczących z naszego regionu. Wszechnica Edukacyjna w swych działaniach promuje cele i osiągnięcia UO AGH w Krakowie MIN. przez udział w sesjach naukowych.

20 W budynku ZOD prowadzi takze działalność Uniwersytet III wieku, dający i ludziom nie pracującym już zawodowo możliwości spotkań i poszerzania swoich osobistych zainteresowań np. nauką języków obcych, posługiwaniem się technką komputerową.

21 Działalność Zamiejscowego Ośrodka Akademii Górniczo – Hutniczej w Jastrzębiu Zdroju jest możliwe dzięki: 1. Urzędowi Miasta Jastrzębie, który wyposażył ZOD w odpowiednią bazę dydaktyczną i wspiera finansowo prowadzenie działalności edukacyjnej, 2. Jastrzębskiej Spółce Węglowej S.A., która min. umożliwia odbywanie praktyk w swoich kopalniach, a także widzi możliwości zatrudniania absolwentów.


Pobierz ppt "Nowy obiekt ZODJ Ul. 1 MAJA 61 Dawny budynek Ul. ZDROJOWA 5"

Podobne prezentacje


Reklamy Google