Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pomiędzy Grangemouth a Falkirk został wybudowany w roku 1777 kanał Forth a Clyde, który łączył Glasgow z zachodnim wybrzeżem Szkocji. Kanał Union, między.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Pomiędzy Grangemouth a Falkirk został wybudowany w roku 1777 kanał Forth a Clyde, który łączył Glasgow z zachodnim wybrzeżem Szkocji. Kanał Union, między."— Zapis prezentacji:

1

2 Pomiędzy Grangemouth a Falkirk został wybudowany w roku 1777 kanał Forth a Clyde, który łączył Glasgow z zachodnim wybrzeżem Szkocji. Kanał Union, między Falkirk a Edynburgiem, został ukończony w roku Kiedyś wodna przeprawa pomiędzy Glasgow a Edynburgiem była możliwa dzięki 11 śluzom, ponieważ różnica luster wody wynosi 35 metrów.

3

4 W roku 1963, po 150 latach 11 śluz zamieniono na jedną: Wodne Koło Falkirk. Ten fantastyczny obiekt ukończony w roku 2002 stał się symbolem Szkocji, tak symbolem czasu, jak i ludzkiego uporu. Ten fantastyczny obiekt ukończony w roku 2002 stał się symbolem Szkocji, tak symbolem czasu, jak i ludzkiego uporu.

5

6 Tu spotykają się dwa kanały

7 Oto jedyna na świecie obrotowa śluza, z ogromnym, dwuramiennym wahadłem. Każde ramię ma gondolę wypełnioną wodą. Do każdej z gondol wpływają statki – z dolnego i z górnego kanału. z ogromnym, dwuramiennym wahadłem. Każde ramię ma gondolę wypełnioną wodą. Do każdej z gondol wpływają statki – z dolnego i z górnego kanału.

8 Dolny kanał

9 Śluza zabezpieczająca dolny kanał

10 Łódź wpływa do gondoli górnego kanału

11 Łódź w górnej gondoli

12 Łódzie w obu gondolach Górna gondola Dolna gondola 24 m

13 Początek obrotu

14 Łodzie w ramionach wahadła

15 Obrót...

16 Obrót...

17 Przed końcem obrotu

18 Po obrocie łodzie wypływają z gondol

19 Łódź wpływa do dolnego kanału

20 Zamknięcie śluz, regulacja poziomu wody oraz obrót wahadła Trwa jedynie 15 minut!

21

22 Jedna gondola długości 25 m, razem z wodą i łodzią waży około 300 ton

23 Do zamknięcia dolnej i górnej śluzy, oraz obrócenia koła o 180 ° potrzebne są silniki o mocyDo zamknięcia dolnej i górnej śluzy, oraz obrócenia koła o 180 ° potrzebne są silniki o mocy 22,5 kW Które zużywają na jeden cykl 1,5 kWh

24

25 Rotacyjna śluza sprawiła, że rejs między Glasgow a Edynburgiem stała się prawdziwą turystyczną atrakcją


Pobierz ppt "Pomiędzy Grangemouth a Falkirk został wybudowany w roku 1777 kanał Forth a Clyde, który łączył Glasgow z zachodnim wybrzeżem Szkocji. Kanał Union, między."

Podobne prezentacje


Reklamy Google