Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wampiry.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wampiry."— Zapis prezentacji:

1 Wampiry

2 Wampir- legendarna, prawie nieśmiertelna istota o ludzkiej postaci i charakterystycznych wydłużonych kłach, żywiąca się ludzką krwią. Wampirom przypisywane są liczne zdolności paranormalne m.in. regeneracja, transformacja w zwierzę zazwyczaj w (nietoperza) lewitacja czy telekineza. Najczęściej są śmiertelnie nadwrażliwe na światło słoneczne i polują nocą.

3 Pochodzenie Wampiry, dzieci ciemności Nienasycone, wciąż łaknące krwi Pełne, agresji i pełne złości Dla nich zamknięte są każde drzwi Martwe dusze i opętane ciała Co nie znajdują wyzwolenia Na których klątwa będzie trwała Dając im czarny sens istnienia Na zawsze przeklęte i potępione Rzucone między śmiercią a piekłem W mroku nocy, żądzą przepełnione Szukające ofiar, straszne i zaciekłe Wampiry. Czasem mają pragnienie Ostatnie życzenie w męce pozbawionej końca Chcą być znów ludźmi, znaleźć ukojenie Raz na zawsze odejść, byle w świetle słońca Pierwsze wzmianki o wampirach pochodzą z czasów starożytnego Babilonu- dotyczą Lilith żeńskiego demona, który żywił się ludzką krwią. Później pojawiły się strzygi za czasów imperium Romanum, no i perełki czyli średniowieczna Europa. Te czasy to urodzaj wszelkiego rodzaju Dzieci Nocy hasających po całej Europie.

4 KTO WEDŁUG WIERZEŃ MOŻE STAĆ SIĘ WAMPIREM ?
- człowiek ugryziony przez 'demona' , który skosztował jego krwi - człowiek obłożony jakąś klątwą -  czarownik  - wiedźma - fałszywy świadek - samobójca - człowiek nie wierzący  - człowiek, który ma dwa serca - młodzi, którzy nie zdążyli nacieszyć się przyjemnościami życia  - człowiek zazdrosny, który nie potrafi wybaczać  - człowiek, który umarł bez spowiedzi  - człowiek będący zły za życia - człowiek zmarły śmiercią tragiczną 

5 Legendy - prawda czy fałsz?
Wampiry nie posiadają duszy- nie wiadomo. Co do tego nie ma informacji. Wampiry nie odbijają się w lustrach- mają odbicia (chociaż jest kilka różnych podejść do tego tematu) Słońce zabija wampiry-prawda. „Ich” krew bardzo źle reaguje z promieniami UV. Wampiry musza spać w trumnach z ziemią z rodzinnych stron. Kiedyś trumny były konieczne ze względu na słońce. Nie mogą jeść „normalnego” pożywienia- prawda ich kubki smakowe przestają „pracować”. Nie potrzebują zwykłego pożywienia.

6 Kołek w serce- prawda Obcięcie głowy- prawda. Uniwersalny sposób na wszystkich nieśmiertelnych. Czosnek -różnie. Nie każdy wampir jest na niego uczulony. Srebro- raczej działa Woda święcona- bzdura. Niektóre wampiry regularnie chodzą do kościoła Władza nad zwierzętami-prawda, ale tylko jeżeli chodzi o nocne drapieżniki Krzyże, opłatki i inne święte symbole- patrz punkt 10 Transformacje w nietoperze- fałsz Wyostrzone zmysły- prawda

7 Wygląd wampira Wampiry zachowują wygląd identyczny z wyglądem ludzkim przynajmniej na pierwszy rzut oka, gdyż różnic jest sporo. Dotyczy to takich cech jak wzrost, budowa ciała, wcześniejsze uszkodzenia, wiek etc. Ciało wampira nie wydziela żadnego zapachu.

8 Ciało: twarde i zimne niepodatne na zwykłe uszkodzenia mechaniczne(stłuczenia, siniaki) Ciało nie słabnie z wiekiem i nie starzeje się Rany goją się bardzo szybko Złamane kości zrastają się szybko Odcięte części ciała po przyłożeniu także się zrastają Po spożyciu krwi ciało ogrzewa się temp. Wypitej krwi z braku krwi ciało kurczy się i wysycha, a skóra marszy się i przylega do szkieletu Im starszy wampir tym ciało staje się twardsze, zimniejsze i szybciej się regeneruje -

9 Skóra: Biała, połyskująca, twarda i gładka, bez wyraźnych porów
Po spożyciu krwi skóra zaróżawia się i bardziej przypomina ludzką Bruzd, zmarszczek, zanieczyszczeń ( z wiekiem te cechy nasilają się)

10 Paznokcie Oczy: Zęby: Włosy:
Lżejsze od ludzkich, nie rosną i nie wypadają. Po obcięciu wracają do pierwotnej długości w przeciągu przespanego przez wampira dnia. Paznokcie Twarde, połyskujące, robią wrażenie szklanych Oczy: Nienaturalne, błyszczące, mieniące się kolorami tęczówki Zęby: Górne trójki są dłuższe i zaostrzone, służą do zadawania ran

11 Wampirze zmysły Wzrok: doskonalszy niż u człowieka, widzenie bardzo ostre. Wampiry widzą także więcej szczegółów niż ludzie i są bardziej wrażliwe na barwy; doskonale widzą w ciemnościach. W młodym wieku u wampirów może pojawić się nadwrażliwość na światło. Wzrok wampira może zahipnotyzować człowieka lub innego wampira (innymi słowy wampiry mają 'sokole oczy':)) Słuch: doskonalszy niż u ludzi, wyostrzony, ze zdolnością odróżnienia pojedynczych dźwięków, łatwością odnajdywania określonych źródeł dźwięku, o dalekim zasięgu. (innymi słowy: 'nietoperze uszy':))

12 Węch: bardzo wyczulony, zwłaszcza na zapach krwi (innymi słowy 'psi nos':)) Dotyk Wbrew pozorom wampiry są bardzo wrażliwe na dotyk, a zwłaszcza na ból Smak Chociaż nie jest on im w praktyce do niczego potrzebny, to wydaje się że go nie zatraciły.

13 Niezwykłe zdolności: Telepatia - Wampiry potrafią czytać myśli innych ludzi i innych wampirów . Mogą także widzieć obrazy, jakie odbijają się w cudzych myślach. Wampiry mogą się porozumiewać między sobą za pomocą myśli. Telekineza - Wampiry potrafią przesuwać, niszczyć ( w tym przez spalenie) przedmioty mocą telekinetyczną .

14 Projekcja astralna - Potrafią ją przeprowadzić tylko najśmielsze i silne wampiry. Wampir w stanie astralnym może przemieszczać się na duże odległości, może także okupować inne ciało. Hipnoza - Wzrok wampira i ton jego głosu ma właściwości hipnotyzujące. Czasem ofiara wampira wpada w trans samoczynnie. Latanie - Tylko nieliczne wampiry decydują się na to. Latanie odbywa się dzięki mocy umysłu, ale ponoć nie należy do najprzyjemniejszych doświadczeń i zazwyczaj budzi w wampirach strach.

15 Rodzaje wampirów Dhampir - powstaje ze związku człowieka (lub innego gatunku np. Elfa) i wampira. Posiada zdolności wampira ale o mniejszej sile. Asema Wampir w kulturze majów, za dnia wyglądający zazwyczaj jak stara kobieta lub stary mężczyzna, nocą zaś przybierający postać świetlnej kuli przemierzającej niebo w poszukiwaniu śpiących ofiar. Gdy już jakąś znajdzie wysysa z niej krew. Bruja- Hiszpania Bruja to po hiszpańsku wiedźma. Jest podobna do portugalskiej bruxy i włoskiej strzygi. Jest ona wampirem, który potrafi się zmienić w różne rodzaje zwierząt. Zazwyczaj atakuje dzieci. Akasha matka wszystkich wampirów

16 Brukołak -Grecja Ma obrzmiałą, twardą skórę, która brzmi jak bęben, gdy się w nią uderzy. Przez nią rozprzestrzeniają się różne plagi. Może krzyknąć tylko raz w ciągu nocy. Jeśli odpowie się na ten krzyk, umrze się. By go zabić należy odciąć jego głowę, następnie ją spalić bądź ugotować. Isithfuntela- Afryka Prawdopodobnie jest to połączenie wampira z zombie. Atakuje ludzi poprzez hipnotyzowanie ich i wbijanie im do głowy, do mózgu gwoździa. Zmeu- Mołdawia Może przybierać postać płomienia. Do domostw dostaje się dzięki młodej dziewczynie lub przez otwarte okno. Gdy już jest w środku zwodzi i wabi dziewczynę.

17 "- Chętna by zakończyć życie, nie zaznawszy dorosłości - szepnął, jakby do siebie. - Chętna uczynić z młodości zmierzch swego życia. Gotowa wyrzec sie wszystkiego. - To nie koniec, to dopiero początek."

18 Najbardziej znane wampiry
Edward Cullen  Alice Cullen Stefano Salvatore

19

20 Wykonała: Roksana Nowacka kl. II Re


Pobierz ppt "Wampiry."

Podobne prezentacje


Reklamy Google