Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

BLUETOOTH.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "BLUETOOTH."— Zapis prezentacji:

1 BLUETOOTH

2 Tematy prezentacji: Bluetooth – czyli co to właściwie jest?
Trochę historii  Kilka przykładów zastosowań Zalety  Wady  Podsumowanie (następca Bluetooth) KONIEC!!!

3 Czym jest Bluetooth? Bluetooth - jest to technologia bezprzewodowej komunikacji pomiędzy różnymi urządzeniami elektronicznymi takimi jak np. klawiatura, zegarek, komputer, laptop, palmtop, telefon komórkowy i wieloma innymi.

4 2,45 GHz - częstotliwość (czyli od 2,40 do 2,48 GHz)
Bluetooth w liczbach 2,45 GHz - częstotliwość (czyli od 2,40 do 2,48 GHz) 10 m - zasięg (w praktyce do 200m) 726 Kb/s - Maksymalna szybkość transmisji 317 milionów chipów z technologią Bluetooth sprzedano w 2005 roku 1600 razy na sekundę Bluetooth może się przełączać między 79 kanałami

5 Czyli: „Dawno, dawno temu…”
Nazwa technologii pochodzi od przydomku króla duńskiego Haralda Sinozębego, który znany był ze zjednoczenia walczących dotąd ze sobą plemion z Danii, Norwegii i Szwecji. Podobnie Bluetooth, który został zaprojektowany, aby "zjednoczyć" różne technologie jak: komputery, telefonie komórkową, drukarki, aparaty cyfrowe. Logo Bluetooth łączy litery H i B alfabetu runicznego.

6 Zastosowanie

7 Zalety Kable do muzeum!!! Niski pobór mocy
Szybkość transmisji do 1 Mbit/s (a ma być 12 Mbit/s) Szeeeeeeerokie zastosowanie powszechność (w większości komórek) Stosunkowo tani (cena układu – 10$)

8 Wady Zasięg może wynieść aż do 2 km!!
długi okres wyszukiwania urządzeń i nawiązywania połączenia To samo pasmo nadawania jest używane przez WLAN, czy mikrofalówkę Bluejacking, bluesnarfing i bluebugging

9 WIBREE Prędkość przesyłania danych – 1Mb/s
Odległość między urządzeniami – do 10m Dziesięciokrotnie mniejszy pobór mocy niż w Bluetooth Znacznie mniejsze rozmiary niż Bluetooth (zastosowanie np. w zegarkach)

10 KONIEC


Pobierz ppt "BLUETOOTH."

Podobne prezentacje


Reklamy Google