Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PREZENTUJĄ:.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PREZENTUJĄ:."— Zapis prezentacji:

1 PREZENTUJĄ:

2 Cykl życia telefonu komórkowego.

3 Czuję, że już niedługo pojawię się na świecie
Czuję, że już niedługo pojawię się na świecie. Ktoś bardzo mocno o mnie myśli. Nie może jeść i spać!!!!! Zużywa tonę papieru, abym powstał doskonały: piękny, nowoczesny, funkcjonalny i tani. Czy to jest możliwe? Ciągle słyszę: już rozpoczynamy produkcję, produkcję

4 Opracowanie projektu to pierwszy etap produkcji.

5 Następny krok to budowa fabryki,

6 zakup maszyn

7 oraz zatrudnienie pracowników.

8 Chyba już coś zaczyna się dziać. Słyszę odgłosy pracujących maszyn
Chyba już coś zaczyna się dziać? Słyszę odgłosy pracujących maszyn. Ale chyba czegoś brakuje? Czekają na jakieś surowce!

9 Aby rozpocząć produkcję danego urządzenia potrzebne są surowce mineralne, z których wytwarzane są części.

10 Surowce i materiały potrzebne do wyprodukowania telefonu komórkowego
Krzem jest to najpopularniejszy i najczęściej stosowany surowiec do produkcji półprzewodników, tranzystorów, układów scalonych, procesorów. krzemionka z niej uzyskuje się krzem monokryształ krzemu wykorzystywany w chipach telefonów komórkowych

11 Transport surowców, komponentów i innych materiałów do fabryki.

12 Udało się. Wszystko odbyło się zgodnie z planem. Produkcja zakończona
Udało się!!! Wszystko odbyło się zgodnie z planem! Produkcja zakończona! Chyba jestem już gotowy.

13 Jestem nowiutki i po prostu doskonały
Jestem nowiutki i po prostu doskonały. Leżę na półce w magazynie i na coś muszę czekać. Szkoda, że jest tu strasznie ciasno. Obok mnie leżą moi bracia. Czyżbym miał bliźniaka? A może to moje klony???

14 Kolejny etap w moim życiu
– pierwsza podróż. Do sprzedawcy!

15 Położyli mnie na półce. Strasznie tu zimno. Leżę tu i leżę
Położyli mnie na półce. Strasznie tu zimno. Leżę tu i leżę. Wszyscy mnie oglądają, ale nikt mnie nie chce ze sobą zabrać. Słyszałem, że muszą popracować nad reklamą. Ile można czekać???? A przecież każdy z nas potrzebuje komórki.

16 Tak. Nareszcie. Mam swojego opiekuna. Bardzo się o mnie troszczy
Tak! Nareszcie! Mam swojego opiekuna! Bardzo się o mnie troszczy. Kupił mi ubranko. Karmi mnie, gdy tylko jestem głodny. To jest wspaniałe. Czuję się potrzebny. Życie jest cudowne!

17 Jestem ze swoim opiekunem 24 godziny na dobę.

18 Właśnie dzisiaj są moje pierwsze urodziny, ale mój opiekun o nich zapomniał. Nie jest już tak fajnie w moim życiu, jak było dawniej. Zabiera mnie ze sobą, ale głównie do sklepu z nowymi telefonami. Sprawdza, czy jeszcze jestem „modny”. Boję się, że zaraz nadejdzie ta chwila, w której odłoży mnie na półkę i całkiem o mnie zapomni. Przecież dobrze się sprawuję, nie psuję się i działam tak jak na początku. Dlaczego już mnie nie chce?

19 Stało się najgorsze. Wyrzucili mnie do śmieci
Stało się najgorsze! Wyrzucili mnie do śmieci. Byłem na tym świecie tylko rok! Czy już nikomu się nie przydam?

20 Takie krótkie i nieszczęśliwe jest życie telefonu komórkowego
Takie krótkie i nieszczęśliwe jest życie telefonu komórkowego. Aby stworzyć jedną małą rzecz, potrzeba wielu ludzi i dużo pracy. - Wydano dużo pieniędzy na każdy etap produkcji tego sprzętu. - Zużyto surowce naturalne, które są nieodnawialne. - Zużyto dużo energii elektrycznej otrzymywanej z paliw kopalnych. - Podczas korzystania z kopalnych surowców energetycznych wypuszczono do atmosfery kolejne tony dwutlenku węgla. - Zniszczono naturalny teren, na którym wybudowano fabrykę. - W trakcie produkcji wykorzystano wodę, którą też powinno się oszczędzać. A teraz telefon stał się śmieciem, który zwiększył ilość odpadów niebezpiecznych dla środowiska. A może jest inne rozwiązanie, aby choć troszkę zmniejszyć koszty produkcji jednego telefonu komórkowego?

21

22 Nie wolno wyrzucać sprzętu elektrycznego i elektronicznego do kosza na śmieci!!! Od października 2005r. obowiązuje ustawa, która pod groźbą grzywny zabrania wyrzucania ZSEE do zwykłych pojemników na śmieci.

23 Zanieś zużyty sprzęt AGD i RTV do punktu skupu w Twojej dzielnicy!!!

24 Oddaj w sklepie stary sprzęt przy zakupie nowego!!!

25 Gdy naprawa zepsutego sprzętu elektrycznego i elektronicznego jest nieopłacalna bądź niemożliwa zostaw go w punkcie serwisowym.

26 Oddany we właściwe miejsce ZSEE zostanie odpowiednio przetworzony: - substancje szkodliwe w nim zawarte zostaną unieszkodliwione, - niektóre elementy zostaną wykorzystane powtórnie, - pozostałe nieprzetworzone elementy we właściwy sposób zostaną zmagazynowane na składowiskach odpadów.

27 Działania te przyczynią się do ochrony naszego środowiska poprzez: - zaoszczędzenie surowców naturalnych, - obniżenie zużycia paliw kopalnych do produkcji energii, - wytworzenie mniejszej ilości dwutlenku węgla.

28 Źródła: w opracowaniu wykorzystano zawarte w Internecie zdjęcia


Pobierz ppt "PREZENTUJĄ:."

Podobne prezentacje


Reklamy Google