Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Moje pierwsze wcielenie czyli wspomnienia z życia komputera Drugie życie elektrośmieci.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Moje pierwsze wcielenie czyli wspomnienia z życia komputera Drugie życie elektrośmieci."— Zapis prezentacji:

1 Moje pierwsze wcielenie czyli wspomnienia z życia komputera Drugie życie elektrośmieci

2 Curriculum Vitae –moje CV Wyprodukowano mnie w 2007 roku. Jestem nowatorskim, niewielkim, lekkim komputerem Tablet PC wyposażonym we wbudowane najnowsze profesjonalne innowacje HP, posiadam 12-calowy wyświetlacz LED, szerokopasmowe opcje bezprzewodowe i takie inne tam szczegóły za które otrzymuję super recenzje. Jak bardzo się różnię od tego modelu jakim byłem w pierwszym wcieleniu. Ale o tym dalej.

3 Curriculum Vitae lunchboxa Byłem bardzo rzadkim komputerkiem przenośnym z gatunku nazywanego potocznie "lunchbox". Wyprodukowano mnie w 1988 – czyli 20 lat temu. W swoim czasie byłem bardzo zawansowany technologicznie i drogi. Kosztowałem 7695$, dlatego nikt do Polski nas nie zapraszał.

4 Prezentacja – czyli kilka słów o mnie Moje zdjęcie z dawnych lat

5 Etapy mojego życia Ale wróćmy do początku: Oto etapy mojego kilkuletniego życia: Moje życie Projekto- wanie Produkcja Użytkowa- nie Zbiórka selektywna Demontaż Przetwarza- nie

6 Projektowanie i produkcja Drugie życie elektrośmieci To niezwykle ważny etap w naszym życiu. Od tego jak zostaniemy zaprojektowane, z jakich materiałów będziemy wykonane zależy nie tylko nasza jakość, ale także to, jakie będą możliwości wtórnego wykorzystania naszych części w kolejnym wcieleniu.

7 Użytkowanie Od tego jak użytkownicy z nami postępują, zależy dalszy nasz los po wyjściu ze stanu używalności. Dbajcie o nas, a będziemy wam długo służyć.

8 Z upływem czasu: Czas nie działa na naszą korzyść! Pojawiają się problemy zdrowotne. Niektóre podzespoły odmawiają posłuszeństwa.

9 Recycling I stopnia Sprzęt, który uległ niewielkiemu uszkodzeniu poddawany jest recyclingowi I stopnia. Polega on na wyczyszczeniu, naprawie uszkodzonych elementów oraz modernizacji.

10 Recykling II stopnia Część urządzeń nie nadaje się do naprawy, ale pozostają skarbnicą podzespołów elektronicznych oraz innych gotowych do wykorzystania elementów.

11 Recycling III stopnia Z przykrością muszę stwierdzić, że usłyszałem wyrok. Recycling III stopnia. Co mnie czeka?

12 Recycling III stopnia Zostałem rozdrobniony i przetworzony na proste materiały, surowce, gotowe do wykorzystania w produkcji nowych przedmiotów.

13 Proces recyklingu III stopnia Obecnie jestem nowym komputerem, ale zdradzę wam tajemnicę. Dzięki dostępnym technologiom odzyskałem z pierwszego wcielenia: 20% plastyku 6% ołowiu Oraz w 80 – 90 % aluminium, miedź i ołów. Prawie w 100% odziedziczyłem złoto, srebro i platynę.

14 Jestem oznakowany Dzięki temu oznakowaniu jestem przekonany, że z chwilą utraty sprawności nie znajdę się na wysypisku śmieci.

15 Wzór oznakowania sprzętu elektrycznego i elektronicznego Przy zakupie sprawdzaj, czy taki znak znajduje się na towarze!!!

16 Wzór oznakowania sprzętu elektrycznego i elektronicznego Dziękuję za uwagę


Pobierz ppt "Moje pierwsze wcielenie czyli wspomnienia z życia komputera Drugie życie elektrośmieci."

Podobne prezentacje


Reklamy Google