Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Środki techniczne w pracy biurowej

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Środki techniczne w pracy biurowej"— Zapis prezentacji:

1 Środki techniczne w pracy biurowej

2 Zasady działania i zastosowanie:
Faksu Telefonu Komputera z Internetem Kserokopiarki Laminatora Bindownicy Gilotyny Niszczarki Dyktafonu Innych

3 Faks - telefaks

4 Faks - telefaks Służy do przesyłania informacji za pomocą linii telefonicznej. Aby wysłać dokument należy umieścić go w faksie, wybrać numer faksu odbiorcy, następnie uruchomić funkcję „start”.

5 Faks - telefaks Aby urządzenia te działały poprawnie należy pamiętać aby: W ich otoczeniu unikać: Wysokiej temperatury (grzejniki, kuchnie itp. ) i raptownych jej zmian Dużej wilgotności ( nawilżacze powietrza itp.) Bezpośredniego nasłonecznienia Zakurzonych, źle wentylowanych pomieszczeń Oparów substancji chemicznych, Np. rozpuszczalników Miejsc z wibracjami i nierównych płaszczyzn.

6 Faks - telefaks Urządzenia te należy prawidłowo obsługiwać, zgodnie z instrukcją.

7 Faks – telefaks wkładanie dokumentów
Na początku należy upewnić się czy dokumenty przygotowane do nadania nie zawierają spinaczy, zszywek itp. Dokument należy włożyć do podajnika górną krawędzią do dołu i stroną zapisaną skierowaną do podajnika

8 Faks – telefaks Należy pamiętać, że nie wolno wysyłać dokumentów:
Wilgotnych lub mokrych, Świeżo napisanych atramentem, Zgniecionych Sporządzonych na zbyt mokrym papierze, Sporządzonych na specjalnie spreparowanych papierach np. przygotowanych chemicznie, laminowanych itp.

9 Telefon

10 Telefon W biurze warto zainstalować telefon, który będzie miał więcej funkcji niż przeciętny telefon stacjonarny np.: Automatyczną sekretarkę (można otrzymywać dzięki temu wiadomości poza godzinami pracy)

11 Telefon Programowalną pamięć (szybkie wybieranie numerów)
System głośno mówiący Kilka linii

12 Telefon komórkowy

13 Telefon komórkowy Dzięki telefonowi komórkowemu możemy nawiązać kontakt z drugą osobą nie zależnie od tego gdzie się znajdujemy. Oprócz rozmów telefony te posiadają funkcję wysyłania sms czyli krótkich wiadomości tekstowych. Usługa ta jest tańsza od rozmowy.

14 Komputer z Internetem

15 Komputer z Internetem Możliwość uzyskania szybkich informacji na interesujące tematy Szybkie źródło przekazu informacji za pomocą e- maila czyli poczty elektronicznej (do zalet takiej poczty należy szybkość przesyłania wiadomości, możliwość wysłania informacji do kilku osób jednocześnie, można wysyłać dokumenty w załączeniu)

16 Kserokopiarki

17 Kserokopiarki Urządzenia służące do kopiowania
Aby funkcjonowały prawidłowo należy zapewnić odpowiednie warunki ich eksploatacji: Należy unikać wysokiej temperatury i nasłonecznienia w ich otoczeniu Dużej wilgotności Oparów substancji chemicznych, rozcieńczalnika itp. Nierównych płaszczyzn i miejsc z wibracjami

18 Laminatory

19 Laminatory Urządzenia służące do powlekania warstwą folii dokumentów papierowych dzięki czemu dokument taki jest chroniony przed zniszczeniem Laminowanie polega na umieszczaniu dokumentu w folii termokurczliwej, która pod wpływem temperatury przykleja się do papieru Można powlekać materiały we wszystkich popularnych wymiarach ( identyfikatory, regulaminy, plakaty formatu A3, legitymacje)

20 Bindownice

21 Bindownice Mechaniczne - służą do oprawy dokumentów. Najprostszy sposób na oprawienie luźnych kartek w zwarty dokument to oprawa w okładki ( z tworzywa) i grzbiet (zaciskowa listwa z tworzywa). Urządzenie dziurkuje i oprawia dokumenty do formatu A4. Otrzymujemy formę książkową.

22 Bindownice Uniwersalna bindownica mechaniczna – poza tym, że łączy kartki w dokument za pomocą plastikowego grzbietu, robi otwory w standardowych odstępach np. do segregatorów oraz łączy grzbiety kartek w zaciskowe listwy plastikowe.

23 Bindownice Termobindownice elektryczne – oprócz standardowych opcji posiada również dodatkową zwaną Mini Bind, która daje możliwość wykonania cienkiej oprawy (1mm) równocześnie z oprawianiem grubego dokumentu w standardowej szczelinie zgrzewającej.

24 Gilotyny

25 Gilotyny Służą do równego, dokładnego i szybkiego wyrównywania przez obcinanie dokumentów za pomocą noża introligatorskiego.

26 Niszczarki

27 Niszczarki Urządzenia służące do cięcia papierowych dokumentów na drobne paski

28 Dyktafony

29 Dyktafony Urządzenie służące do nagrywania np. głosu. Jest przydatny np. podczas konferencji można nagrać glos, rozmowę i sporządzić następnie z tego notatkę.

30 Inne środki techniczne
Segregatory Teczki Dziurkacze Terminarze Zszywacze do papieru


Pobierz ppt "Środki techniczne w pracy biurowej"

Podobne prezentacje


Reklamy Google