Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pawlus Sylwia Kl. 3a TżiGD. Maszyny do pisania Aparaty do dyktowania Komputery Pomocnicze maszyny korespondencyjne.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Pawlus Sylwia Kl. 3a TżiGD. Maszyny do pisania Aparaty do dyktowania Komputery Pomocnicze maszyny korespondencyjne."— Zapis prezentacji:

1 Pawlus Sylwia Kl. 3a TżiGD

2 Maszyny do pisania Aparaty do dyktowania Komputery Pomocnicze maszyny korespondencyjne

3 Maszyny typowe o normalnym wałku Maszyny ze średnim wałkiem(stosowane są do sporządzania zestawień tabelarycznych na papierze) Maszyny z długim wałkiem(stosowane do sporządzania specjalnych wykazów, np. list płac.)

4 Oprócz zwykłych maszyn do pisania stosowane są maszyny o napędzie elektrycznym, wyposażone w specjalny silniczek elektryczny. Zaletą tych maszyn jest zmniejszenie wysiłku fizycznego maszynistki, zwiększenie szybkości pisania, jednakowa siła uderzenia czcionki.

5 Cicho piszą Mają małe wymiary Pewne funkcje wykonują automatycznie Pisanie nie wymaga wysiłku fizycznego Pisany tekst jest jednakowy pod względem barwy

6 Maszyny z klawiaturą specjalną np. do pisania nut. Maszyny do pisania z wymiennym kompletem czcionek, przystosowane do sporządzania formularzy, prospektów, druków.

7 Dyktafon jest magnetofonem dostosowanym do potrzeb biurowych. Składa się on z aparatu zapisującego przystosowanego do nagrywania mówionego tekstu i aparatu odtwarzającego Aparaty odtwarzające wyposażone są w słuchawki stetoskopowe, urządzenia do regulowania szybkości dyktanda oraz nożne sterowanie taśmy

8 Dyktafon może być podłączony z aparatem telefonicznym Zastosowanie dyktafonu w pracy biurowej likwiduje żmudne przygotowanie brulionów

9 Krajarki służą do likwidacji dokumentów, które straciły swoją wartość użytkową. Niszczarki tną dokumenty, a także mikrofilmy na wąski paski łącznie ze zszywkami i spinaczami. Przy nośnikach magnetycznych wykorzystywane są niszczarki dyskietek.

10 Bindowanie polega na przedziurkowaniu oprawionych kartek i połączeniu ich plastikowym lub drutowym grzbietem. Terombindowanie polega na oprawianiu kartek w gotowe, pełne okładki. Okładki łączy się z kartkami za pomocą kleju termicznego, znajdującego się na wewnętrznej stronie grzbietu okładki.

11 Laminowanie polega na zatapianiu w plastik pojedynczych dokumentów. Zalaminowane dokumenty są wodoodporne, trwałe i estetyczne.


Pobierz ppt "Pawlus Sylwia Kl. 3a TżiGD. Maszyny do pisania Aparaty do dyktowania Komputery Pomocnicze maszyny korespondencyjne."

Podobne prezentacje


Reklamy Google