Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Budownictwo Przyszłości

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Budownictwo Przyszłości"— Zapis prezentacji:

1 Budownictwo Przyszłości
Czyli innowacyjne i niekonwencjonalne rozwiązania architektoniczne…

2 Spróbujmy sobie wyobrazić budownictwo przyszłości…
Jakimi cechami będzie się ono charakteryzować?

3 Tajniki budowy domu energooszczędnego:
Energooszczędnością! Tajniki budowy domu energooszczędnego: Odpowiednia architektura Ekonomiczne ogrzewanie Właściwa akumulacja ciepła i wentylacja Ocieplenie budynku Tak łatwo możemy zapobiec drastycznym zmianom klimatu…

4 Ekologicznością! Wykorzystanie energii naturalnej to połączenie idei samowystarczalności energetycznej budynków i sztuki tradycyjnego projektowania, która pozostaje w zgodzie z naturą.

5 Tworzeniem z designem! Kreatywność Myślenie wolne od schematów
Wyobraźnia… Czyli nowatorski wygląd świata pomysłem na jego udoskonalenie…

6 Przedstawmy więc kilka ciekawych, dość ekstrawaganckich projektów.
Plany na przyszłość, dotyczące budownictwa, zapowiadają się bardzo obiecująco… Czym nas jednak mogą zaskoczyć projektanci? Jakie mają pomysły? Co ich najbardziej interesuje? Przedstawmy więc kilka ciekawych, dość ekstrawaganckich projektów.

7 Pływające miasta Od zawsze projektanci marzyli, by móc przenieść architekturę na inną przestrzeń. Wodne miasta to jeden z niespełnionych aspiracji twórczych designerów.

8 Lilypad jako wodne miasto
Wizjonerski projekt Vincenta Callebauta, który ma być przystosowany dla potrzeb cywilizacji, a przede wszystkim dający ludziom ekologiczne życie.

9 Z głową w chmurach, czyli „Cloud City”
Wizję podniebnych domów przedstawiło biuro Studio Lindfors, nawiązując do miasta w chmurach w „Gwiezdnych Wojnach”. Uznali oni, że w przypadku kataklizmu chmury mogą stać się naszym drugim domem.

10 Podniebne balony byłyby:
Wypełnione gazem, Mocowane do dachów istniejących budynków, W pełni ekologiczne, Przeznaczone do wielokrotnego recyclingu…

11 Mobilne miasto, Mobilna gwiazda
Najnowszy projekt chińskiej pracowni MAD mający na celu odmianę wizerunku chińskich dzielnic na całym świecie.

12 Mobilna gwiazda Ultranowoczesna, Przyjazna dla środowiska,
Całkowicie samowystarczalna, Możliwość pomieszczenia ok. 15 tys. mieszkańców, Gigantyczna konstrukcja, która może być zlokalizowana w dowolnym miejscu na świecie…

13 Biurowiec Harmonia 57, znajdujący się w San Paulo
Budynek przetwarza i ponownie wykorzystuje deszczówkę oraz wody gruntowe, Podobnie jak żywy organizm oddycha, zmienia się, Charakteryzuje się obrośniętą fasadą, nawadnianą przy wykorzystaniu sztucznie tworzonej mgły

14 Architektura w zgodzie z naturą…
Architektura tworzona w myśl zrównoważonego rozwoju daje zaskakujące rezultaty. Jest nie tylko estetyczna, ale wykorzystuje naturalne materiały i roślinność, przyczyniając się do zmniejszenia globalnego zużycia energii.

15 Jak widac Budownictwo przyszłości kładzie największy nacisk na dbałość o środowisko, przy jednoczesnym ekskluzywnym wyglądzie i ogromnej funkcjonalności.

16 Dziękuję za obejrzenie prezentacji.
Wykonała: Milena Rogozińska, kl. Ib1 TE

17 Bibliografia:

18 Koniec


Pobierz ppt "Budownictwo Przyszłości"

Podobne prezentacje


Reklamy Google