Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

MOJE EKOLOGICZNE WAKACJE. Jak spędzić wakacje? Wyjedź na wieś!

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "MOJE EKOLOGICZNE WAKACJE. Jak spędzić wakacje? Wyjedź na wieś!"— Zapis prezentacji:

1 MOJE EKOLOGICZNE WAKACJE

2 Jak spędzić wakacje? Wyjedź na wieś!

3

4 Ekologicznie = taniej

5 Podsumowując Kosz wycieczki ekologicznej za osob ę na trzy dni : 81 zł Koszt wycieczki nieekologicznej na osob ę za trzy dni : 315 zł

6 Wady i zalety wakacji ekologicznych i nieekologicznych

7 To jest dobre dla środowiska

8 To niszczy naszą planetę

9 MOJE EKOLOGICZNE WAKACJE Czas wakacji : 3 dni Lokalizacja : Wieś ekologiczna na Kaszubach blisko malowniczej rzeki i szumiącego lasu Odległość od Wejherowa : 25 km Liczba uczestników : 15 osób Dojazd : Wyjazd o godz. 6.00 rano spod szkoły zsp2 w Wejherowie, dojazd rowerami Szacowany czas : 4 godziny z 3 postojami Nocleg: pewne ładne gospodarstwo, nocleg w stodole na pachnącym sianie, opłata 2 zł za dobę od osoby Żywność: mleko, jajka, warzywa, mięso (na ognisko) z Ecofarmy- niska cena, wypiekany chleb i masło prosto od łaciatej krowy Atrakcje: spływ kajakowy, nauka dojenia krowy i jazdy konnej, zbieranie owoców w sadzie, nauka robienia kompotu, masła oraz sera, ognisko, zabawa w podchody w pobliskim lesie, łowienie ryb Śmieci zabieramy ze sobą i utylizujemy je na najbliższym wysypisku śmieci. Na wakacje nie zabieramy żadnych urządzeń elektronicznych!

10

11 Trzeciego dnia możemy zebrać tutejsze dzieci ze wsi i razem, przed ogniskiem (3 dnia )w promieniu 0.5km od naszej farmy wybrać się na wyprawę w poszukiwaniu śmieci Nasze światło to latarki Przez nasze wakacje powstrzymamy się od palenia tytoniu oraz używania telefonów komórkowych nie wspominając o telewizji czy Internetu.

12 Rozkład niektórych śmieci Będziemy korzystali z ekologicznych opakowań bądź opakowań wielokrotnego użycia. Bo jak wiemy ile lat rozkładają się dane substancje: - chusteczka higieniczna 3 miesiące - ogryzek jabłka 6 miesięcy - niedopałek papierosa 3-5 lat - listek gumy do żucia do 5 lat - zapalniczka do 100 lat - plastikowa torba 400 lat - aluminiowa puszka 500 lat - plastikowa butelka 1000 lat - szklana butelka 4000 lat.

13 To co niszczy i zanieczyszcza naszą planetę i świeże powietrze


Pobierz ppt "MOJE EKOLOGICZNE WAKACJE. Jak spędzić wakacje? Wyjedź na wieś!"

Podobne prezentacje


Reklamy Google