Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zasady SAVIOR VIVRE Natalia Misala 6c.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zasady SAVIOR VIVRE Natalia Misala 6c."— Zapis prezentacji:

1 Zasady SAVIOR VIVRE Natalia Misala 6c

2 Zwroty grzecznościowe
Używaj słów przepraszam, proszę i dziękuję. Gdy ktoś Ci coś daje odpowiedz mu dziękuję a w innej sytuacji powiedz proszę lub przepraszam. Nie zapominaj także o Dzień Dobry i Dowidzenia. Zawsze to młodsza osoba mówi starszej Dzień Dobry i Dowidzenia.

3 Dobre maniery Gdy mężczyzna idzie z kobietą i zaczyna padać deszcz to mężczyzna niesie parasol a nie kobieta. Zawsze to mężczyzna ustępuje miejsca na przykład na ławce.

4

5 Podajmy sobie ręce Nowe znajomości: Przy zawieraniu nowych znajomości ważne jest, aby na początku przedstawić osobę mniej ważną osobie ważniejszej, np. Kiedy przyprowadzamy do domu koleżankę/kolegę to należy ich jako pierwszych przedstawić rodzicom. Przywitanie z inną osobą: Zawsze jest tak, że to kobieta pierwsza powinna wyciągnąć rękę do mężczyzny, starsza osoba do młodszej i szef do pracownika.

6 Idziemy do restauracji
W przypadku wchodzenia do restauracji mężczyzna wchodzi pierwszy. Zwyczaj ten pochodzi jeszcze z czasów, gdy w lokalach często odbywały się bójki, pan wchodzi przez drzwi pierwszy i sprawdza czy wszystko jest w porządku, jeśli tak przytrzymuje drzwi partnerce a ona może wejść do środka.

7 Wchodzimy i schodzimy po schodach
Taka odwrotna sytuacja obowiązuje też podczas schodzenia schodami. Mężczyzna idzie pierwszy, ponieważ ma za zadanie asekurowanie kobiety w razie, gdyby się potknęła. Przy wchodzeniu po schodach, pan idzie już za kobietą i  dba o to aby nie spadła ze schodów przechylając się w tył.

8 Koniec!


Pobierz ppt "Zasady SAVIOR VIVRE Natalia Misala 6c."

Podobne prezentacje


Reklamy Google