Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„Wróć bez HIV” Kampania realizowana w latach 2008-2009 jest skierowana do osób podróżujących w kraju i za granicę, ma na celu przekonanie jej odbiorców,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„Wróć bez HIV” Kampania realizowana w latach 2008-2009 jest skierowana do osób podróżujących w kraju i za granicę, ma na celu przekonanie jej odbiorców,"— Zapis prezentacji:

1 „Wróć bez HIV” Kampania realizowana w latach jest skierowana do osób podróżujących w kraju i za granicę, ma na celu przekonanie jej odbiorców, że problem HIV/AIDS może dotyczyć każdego jak również skłonić do refleksji i podejmowania bezpieczniejszych zachowań.

2 Co chcemy powiedzieć poprzez kampanię „Wróć bez HIV”?
Nieważne kim jesteś, gdzie jesteś, co robisz, jakie masz wykształcenie, czy też przekonania – HIV i AIDS może dotyczyć także Ciebie. Zawsze i wszędzie unikaj ryzykownych zachowań.

3 HIV i AIDS nie zna granic.
Seks, tak jak podróż, to wspaniałe przeżycie ale zadbamy o swoje bezpieczeństwo. Wykorzystuj wiedzę o HIV w praktyce. Negocjuj techniki bezpieczniejszego seksu, używaj prezerwatywy. Nie bój się rozmawiać o przeszłości seksualnej partnera. Zrób test na HIV, dowiedz się jaki jest Twój status serologiczny.

4

5

6 A co gdy ... … seks bez zabezpieczeń doprowadzi nie tylko do zarażenia wirusem HIV ale również do ciąży?

7 Na szczęście dziś lekarze są w stanie zminimalizować przeniesienia wirusa na dziecko do ok. 1%. Jest to możliwe tylko gdy matka jest ryzyko otoczona specjalną opieka medyczna od początku ciąży

8 Liczba kobiet zakażonych HIV na świecie rośnie
Liczba kobiet zakażonych HIV na świecie rośnie. W Polsce przekracza 30% całej populacji osób zakażonych HIV. Każdego roku w Polsce odbywa się około porodów u kobiet z potwierdzonym zakażeniem HIV.

9 Jeśli jesteś w ciąży i podejrzewasz że możesz być zarażona wirusem HIV, pierwszą rzeczą jaką powinnaś zrobić jest sprawdzenie czy jesteś zakażona. Od początku przyszłego roku ginekolodzy będą mieli obowiązek zaproponować każdej kobiecie w ciąży wykonanie testu na HIV.

10 Jeśli wynik jest pozytywny:
Jak najszybciej zgłoś się do lekarza. Powinien on jak najszybciej zapewnić konsultację lekarza spec. chorób zakaźnych, zajmującego się terapią osób żyjących z HIV. Specjalista ten skierowuje pacjentkę na konieczne badania, i prowadzi ją przez całą ciążę, zlecając w odpowiednim momencie terapię antyretrowirusową.

11 Dziecko musi być otoczone szczególna opieką podczas porodu i po nim, np: matka nie powinna karmić dziecka piersią ponieważ w ten sposób mogłaby go zarazić.

12 Jeśli jesteś zarażony, nie wyklucza to związku z drugą osobą i założenia rodziny.
Jeśli jesteś kobietą i chciałabyś mieć dziecko, możesz bezpiecznie zajść w ciążę i urodzić zdrowe dziecko Jeśli jesteś mężczyzną i chciałbyś zostać ojcem wirus HIV tego nie wyklucza. Istnieją metody oczyszczania spermy z wirusa i bezpiecznego poczęcia dziecka.


Pobierz ppt "„Wróć bez HIV” Kampania realizowana w latach 2008-2009 jest skierowana do osób podróżujących w kraju i za granicę, ma na celu przekonanie jej odbiorców,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google