Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Rugby Harris School Czerwiec 2007

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Rugby Harris School Czerwiec 2007"— Zapis prezentacji:

1 Rugby Harris School Czerwiec 2007
Socrates Comenius Rugby Harris School Czerwiec 2007

2

3 Wtorek 15.25 samolot do Londyn Stansted- 2godz 10 min, potem autobus do Coventry ok. 3 godzin Fred i Adam- nauczyciele ze szkoły partnerskiej czekają na nas na dworcu i rozwożą do domów i hotelu w Rugby. Jest już środa kiedy w końcu zasypiamy….

4 Środa Dzień zaczynamy wcześnie bo już o 8.00 jesteśmy umówione z Fredem. Najpierw spotkanie z nauczycielami w szkole wszyscy są niezwykle dla nas uprzejmi i pomocni, traktują nasz przyjazd naturalnie, chcą dowiedzieć się gdzie pracujemy i czego uczymy

5 Fred oprowadza nas po szkole i przedstawia Janinę i Kasię, dwie uczennice Harris School których mamy są Polkami. Wspólnie z nimi przeglądamy materiały zebrane na Dzień Aktywności

6 Biblioteka

7

8 Sala gimnastyczna

9 Budowa hali sportowej

10 Boisko szkolne

11 Aula

12 Stołówka

13 Kuchnia

14 Pracownia informatyczna

15 Warsztaty teatralne

16 Warsztaty plastyczne

17 Lekcja historii

18 Zajęcia techniczne

19

20

21

22

23 Szkolne reguły

24 Ok. godziny 11. 30 bierzemy udział w lekcji języka angielskiego
Ok. godziny bierzemy udział w lekcji języka angielskiego. Mamy okazje zobaczyć jak wygląda lekcja z uczniami którzy maja trudności w nauce.

25 Po lekcji jemy lunch w szkolnej stołówce
Po lekcji jemy lunch w szkolnej stołówce. Do wyboru są potrawy typowo angielskie- np. ziemniaki w mundurkach z fasola lub serem, a także pasty. Pracownicy szkoły starają się aby jedzenie które serwują uczniom podczas lunchu było zdrowsze. Jeszcze kilka lat temu w stołówce królowały hamburgery, frytki i chipsy. Dziś nie ma tu po nich śladu.

26 Lekcja WF-u na boisku

27 Dziennik lekcyjny

28 Wszystkie informacje o uczniach i ich osiągnięciach przechowywane są w komputerowej bazie danych

29 Coombe Abbey Późnym popołudniem jedziemy do Coombe Abeby . To piękne opactwo położone jest niedaleko Rugby. Będziemy brać udział w biegu (czy tez spacerze )na orientacje. Uczestnicy przybywają na to wydarzenie z daleka. Do wyboru maja trasy krótsze i łatwiejsze lub te naprawdę wymagające. Niestety nie udaje nam się odnaleźć wszystkich wskazówek. Kończymy bieg z wynikiem 6/11.

30 Po takim wysiłku zgłodnieliśmy
Po takim wysiłku zgłodnieliśmy. Czas na barbacue w parku niedaleko Coombe Abbey.

31

32 Czwartek Pobudka znów bardzo wcześnie. O 8 jesteśmy jesteśmy szkole. Rano planujemy zajęcia które poprowadzi w piątek Fred. Będzie mówił o otyłości i indeksie masy ciała BMI (body mass index) Fred pokazuje nam szokujący film o mężczyźnie który wazy ponad 400kilogramow. Agata, Kasia, Janina i Kasia dyskutują o tym co prowadzi do takiej otyłości i jak jej uniknąć.

33 Rugby Po lunchu jedziemy szkolnym busem na wycieczkę po Rugby. Odwiedzamy Muzeum Sztuki i centrum miasta. Szkoda ze pogoda nas nie rozpieszcza- rano świeci słońce a później pada zimny deszcz i wieje… Rugby – miasto w środkowej Anglii w hrabstwie Warwickshire. Liczba mieszkańców: 62,1 tys. (2001), położone ok. 25 km od Coventry, a przez północną część miasta przepływa rzeka Avon. Rugby stało się sławne na całym świecie ze względu na grę zespołową o nazwie rugby.

34 Główna ulica w Rugby

35

36 Ogrody

37 Gra Rugby Nazwa gry pochodzi od angielskiej szkoły w Rugby, gdzie w 1823 roku rozegrano pierwszy mecz. "Twórcą" był William Webb Ellis, który podczas gry w piłkę nożną podniósł piłkę i pobiegł z nią przez boisko. W roku 1895, w wyniku sporu o płace zawodników powstały w Anglii dwie odrębne formy tej gry: nowsza, zawodowa, w której trzynastoosobowe zespoły rywalizują w ramach "Rugby League", oraz tradycyjna i szeroko rozpowszechniona wersja, do 1995 teoretycznie amatorska z drużynami piętnastoosobowymi zrzeszonymi w "Rugby Union". Mimo niewielkich różnic w przepisach, ogólne zasady i cel gry pozostają takie same. W Polsce terminem rugby określa się właśnie Rugby Union. Rugby – zespołowa gra między dwiema 15-osobowymi drużynami, polegająca na podawaniu owalnej piłki ręką tylko do tyłu lub nogą we wszystkich kierunkach; punkty zdobywa się za przyłożenie (5pkt) piłki na polu punktowym przeciwnika lub za celny strzał na bramkę tzw. ,,Drop" (3pkt) w kształcie litery H, z poprzeczką umieszczoną na wysokości 3 m, ponad którą piłka musi być przerzucona. Po przyłożeniu następuje tzw podwyższenie (pkt2); piłke ustawia się na podstawku (kiedyś usypywano górke z piasku) i kopacz musi trafić w bramkę ponad poprzeczką. W Polsce co roku rozgrywane są Mistrzostwa Polski. Aktualnym Mistrzem są Blachy Pruszyński Budowlani Łódź.

38 Pomnik Ellis’a w Rugby William Webb Ellis

39

40

41 Organic garden http://www.gardenorganic.org.uk/
Późnym popołudniem jedziemy do Ryton Organic Garden. Jest to ogród i stacja badawcza. Naukowcy i ogrodnicy hodują tutaj wiele odmian warzyw i owoców. Produkty organicze są w Anglii niezwykle drogie i pożądane. Przy ogrodzie jest muzeum połączone z „placem zabaw” w którym można nauczyc się o tym co zdrowe w przyjazny i ciekawy sposób.

42 „W której bajce jest dynia?”

43

44

45

46 Coventry

47 Wieczorem jedziemy do Coventry
Wieczorem jedziemy do Coventry. Zwiedzamy centrum miasta, ruiny po starej zbombardowanej w czasie II Wojny Światowej katedrze i zbudowana obok nowoczesna, szklana świątynię. Coventry, miasto w środkowej Anglii, w hrabstwie West Midlands, położone na wschód od Birmingham. Liczba mieszkańców: 304,7 tys. (2002), co czyni Coventry 9. miastem Anglii. Według tradycji podaje się, że Coventry datuje się od roku 1043, kiedy Leofric, książę Mercji założył tu benedyktyńskie opactwo. Prawa miejskie miasto uzyskało w 1153 roku.

48 Pomnik pojednania

49 Muzeum Transportu Na koniec Fred zabiera nas do Muzeum Transportu. Mamy okazje zobaczyć oryginalna maszynę, która bila rekord prędkości ponad dźwiękowej i przejechać się w symulatorze Do domów i hotelu wracamy znów późno…. W XX wieku Coventry stało się centrum angielskiego przemysłu maszynowego i motoryzacyjnego. W okresie II wojny światowej miasto zostało poważnie zniszczone przez naloty niemieckiego lotnictwa. Najpoważniejsze naloty miały miejsce 14 listopada 1940 roku.

50 a przed muzeum znajduje się unikalny diodowy zegar…

51

52

53

54

55

56

57 Lady Godiva

58 Legenda Lady Godiva (XI w.) - żona saksońskiego hrabiego Mercii, lorda Coventry Leofrica III. Według legendy, gdy poprosiła męża, by złagodził drastyczne zobowiązania finansowe, którymi była obłożona ludność Coventry, ten postawił jej warunek. Jeśli Godiva przejedzie konno przez miasto całkowicie naga - obniży podatki. Godiva postanowiła spełnić ów warunek, wymogła jednak na mieszkańcach, by wszyscy pozostali w tym czasie w domach, z zamkniętymi okiennicami, aby jej nie widzieli. Wszyscy usłuchali prośby - tylko jeden człowiek, krawiec, nazwany później Tomem Podglądaczem (Peeping Tom), podejrzał okrytą jedynie długimi włosami Godivę przez otwór w okiennicy. Został za to ukarany ślepotą. Leofric docenił poświęcenie żony, dotrzymał danego słowa i zniósł wygórowane zobowiązania podatkowe. Obecna postać legendy wyewoluowała prawdopodobnie ok. XVII wieku, wcześniejsze wersje nie wspominają m.in. o postaci Toma Podglądacza. XIII-wieczna wersja, uznawana za najstarszą, mówi o przejeździe Godivy przez pełen ludzi rynek Coventry, w asyście dwóch innych (ubranych) kobiet na koniach.

59

60

61 Piątek 22.06. 2007 Dzień Aktywności w Harris School

62 Body Mass Index Dzień zaczyna się o 8.00 w szkole. Ale dziś jest wyjątkowo. Uczniowie roku 8 zostali podzieleni na kilka grup. Każda weźmie udział w sesji wykładów i dyskusji na tematy związane z programem Socrates Comenius. My również zostajemy rozdzieleni. Ja wraz z Agata i Janina zostajemy najpierw na zajęciach u Fred’a. Film który pokazuje uczniom bardzo ich poruszył, temat otyłości jak okazało się jest im znany, wiedzą jakie mogą być konsekwencje niezbilansowanej diety.

63 Anoreksja Na kolejnych zajęciach uczniowie dowiadują się co to jest bulimia i anoreksja, do czego może doprowadzić obsesja na punkcie jedzenia

64 Bulimia

65 Fast food Później zajęcia na temat fast foodu. Uczniowie wraz z nauczycielem przygotowują chicken nuggets, które tylko w 30 % składają się z mięsa kurczaka. Nauczyciel uświadamia uczniom ze nic nie może się zmarnować w przemyśle spożywczym, miksuje skore i wnętrzności kurczaka i smaży według przepisu paluszki. Wyglądają i pachną tak samo, ale żaden z uczestników pokazu nie ma ochoty ich skosztowac…ciekawe dlaczego..?

66 Na kolejnych zajęciach uczniowie z zamkniętymi oczami odgadywali nazwy owoców i warzyw które przygotował nauczyciel. W ten sposób sprawdzali swoja wiedze i przy okazji świetnie się bawili.

67 Palenie papierosów Ostatnie zajęcia dotyczyły szkodliwości palenia i chorób związanych z tym nałogiem.

68 Aktywność fizyczna Po lunchu braliśmy udział w 2 części dnia aktywności- marszu lub biegu, aerobiku i innych ćwiczeniach sprawnościowych.

69

70

71

72

73 Po południu opuściliśmy Rugby w sobotę rano odlecieliśmy z Anglii…

74

75

76 KONIEC


Pobierz ppt "Rugby Harris School Czerwiec 2007"

Podobne prezentacje


Reklamy Google