Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

MYSZKA HISTORIA POWSTANIA Karolina Duda.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "MYSZKA HISTORIA POWSTANIA Karolina Duda."— Zapis prezentacji:

1 MYSZKA HISTORIA POWSTANIA Karolina Duda

2 MYSZ umożliwia poruszanie kursorem po ekranie monitora poprzez przesuwanie jej po powierzchni płaskiej. Mysz odczytuje zmianę swojego położenia względem podłoża i wysyła ją w formie danych cyfrowych do komputera, który dokonuje odpowiedniej zmiany położenia kursora na ekranie. Najczęściej wyposażona jest w dwa przyciski i kółko do przewijania ekranu, które może również pełnić rolę trzeciego przycisku.

3 HISTORIA MYSZKI Prototyp myszy Douglasa Engelbarta Już w 1963 roku Douglas Engelbart stworzył prototyp obecnej myszy, był to drewniany przyrząd z dwoma kołami zębatymi umieszczonymi prostopadle do siebie. Pozwalało to na ruch względem jednej osi. W 1968 zaprezentował model z trzema przyciskami. W 1972 Jack Hawley i Bill English konstruują mysz dla firmy Xerox. Pionierska mysz komputerowa przeznaczona do nawigacji dla komputera personalnego była dostarczana wraz z Xerox 8010 Star Information System dopiero w roku 1981. Początkowo proponowano nazwę manipulator stołokulotoczny która jednak się nie przyjęła

4 RODZAJE MYSZY Ze względu na mechanizm:
Mysz mechaniczna (mysz "kulkowa") Mysz diodowa (mysz optyczna) Mysz laserowa

5 RODZAJE MYSZY Ze względu na połączenie: Mysz przewodowa
Mysz bezprzewodowa

6 RODZAJE MYSZY Ze względu na kształt
Mysz laserowa firmy Logitech przeznaczona specjalnie dla graczy Ze względu na kształt Pierwsze modele miały kształt prostopadłościanu z dwoma przyciskami. Z czasem zaczęto projektować myszy ergonomiczne, dopasowane kształtem do dłoni Mysz do gier Charakteryzuje się większą liczbą programowalnych przycisków, zwykle posiada większą czułość niż myszy przeznaczone do pracy biurowej Mysz wertykalna Urządzenie wyglądem przypomina długopis, czujnik optyczny znajduje się w dolnej części. Mysz jest lekka, trzymana w ręku a nie opierana na stole co pozwala na pracę na zakrzywionych i miękkich powierzchniach.

7

8


Pobierz ppt "MYSZKA HISTORIA POWSTANIA Karolina Duda."

Podobne prezentacje


Reklamy Google